Sercem komputera jest APU AMD Zacate o oznaczeniu E-350. Jego możliwośc prezentują się następująco:
- APU AMD E-350 (2 rdzenie, taktowanie 1,6 GHz)
- zintegrowany Radeon HD 6310 (80 SIMD, 500 MHz, obsługa DirectX 11)
- maksymalne TDP 18W
Jak przedstawia się pełna charakterystyka Zotac ZBOX AD10 Plus? Wyposażenie tego maleństwa jest bardziej niż przyzwoite:
- pamięć RAM - 2GB DDR3 1066 MHz (dotyczy tylko modelu Plus)
- 2,5-calowy dysk 320 GB 5400 rpm (dotyczy tylko modelu Plus)
- LAN 1Gb
- Wi-Fi 802.11n/g/b
- Bluetooth 3.0
Z przodu komputera ZBOX znajdziemy włącznik, czytnik kart flash All-In-One, a także wyjście słychawkowe oraz wejście mikrofonu (2 x mini-jack). Z tyłu jest cały zestaw gniazd. Znajdziemy tam oczywiście gniazdo zasilania oraz dwa wyjścia obrazu (Display Port i HDMI), dwa porty USB 3.0, Kensigton, LAN, dwa porty USB 2.0, eSATA oraz złącze do przykręcenia anteny W-Fi (dołączona do zestawu). Rozmiary tego mini-PC to jedyne 127 x 127 x 45 mm.
Po lewej stronie urządzenia znajduje się wylot powietrza. Dla wszystkich zwolenników absolutnej ciszy mamy informację, że w ZBOX nano Plus zastosowano aktywny system chłodzenia w postaci dmuchawy zwanej popularnie "suszarką". Z pewnością znakomicie odprowadza nadmiar rozgrzanego powietrza z wnętrza tej miniaturowej konstrukcji, ale równocześnie po pewnym czasie użytkowania staje się słyszalna. Czy ma to duże znaczenie choćby podczas oglądania filmów? Nie. Ale nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby zastosowano tu system pasywny, albo chociaż chłodzenie aktywne o większej kulturze pracy.
W zestawie z komputerkiem znajdziemy także pilot (baterie dołączone) zgodny z Windows Media Center oraz dołączany port podczerwieni (IrDA). Jeśli czegoś tu brakuje, to może tylko czytnika dysków optycznych, ale zwiększyłoby to rozmiary samego urządzenia, a i tak większość z nas przenosi treści multimedialne za pomocą pendrive'ów czy dysków zewnętrznych podłączanych przez USB.