Komentarze

 • Microsoft uwalnia Terminal 1.0 i zapowiada Menedżer Pakietów dla Windows 10

  Ocena komentarza: 1
  @Warmonger MS w końcu poszedł po rozum do głowy i zaczyna rozwijać system w sposób wielowektorowy - nie tylko jako system dla graczy czy pracowników biurowych, ale i administratorów lub programistów. Takie słowa ciężko przechodzą przez gardło konserwatywnego linuksowca, ale takie są fakty. Na Windowsie coraz przyjemniej się pracuje mając sieć do ogarnięcia.

  11

 • Microsoft uwalnia Terminal 1.0 i zapowiada Menedżer Pakietów dla Windows 10

  Ocena komentarza: 0
  @Kenjiro Działa bardzo szybko, startuje również ekspresowo. Dla tych co często i w sposób zaawansowany używają PS i innych konsol świetne rozwiązanie. osobiście jestem mocno zaskoczony że udało im się zrobić aż tak dobre narzędzie. Największym plusem są ustawienia, które można sobie ręcznie skonfigurować w json, więc dla windowsowych i crossplatformowych adminów petarda.

  11

 • Z Xbox Wireless Controller Cyberpunk 2077 Limited Edition granie w Cyberpunk 2077 to będzie czysta przyjemność

  Ocena komentarza: 0
  Znając życie za niedługo na aliexpress pojawią się obudowy za 30-50 zł. Nowy kontroler kosztuje na promo 119 zł. Do the math.

  13

 • Core i9-10900K i chłodzenie ciekłym helem - to musiało się zakończyć nowym rekordem OC

  Ocena komentarza: 0
  Goście bezsensownie przepalali kasę na ten eksperyment. Ciekły hel w otwartym chłodzeniu jest mniej efektywny niż ciekły azot przez wzgląd na właściwości cząsteczkowe. Dopiero zamknięte chłodzenie jest efektywne, ale żeby to ogarnąć nie wystarczy garaż czy piwnica jak ze zdjęć powyżej. Poza tym pełen 10-cio litrowy dewar ciekłego helu 4.6 (wątpię, żeby ktoś inwestował jeszcze więcej kasy w czystość 5.0 albo wyższą) kosztuje nawet 8x więcej niż taka sama ilość ciekłego azotu.

  9

 • Mechanik kontra łowca - bojowy test Genesis Thor 300 RGB w morderczej dżungli Predator Hunting Grounds

  Ocena komentarza: 0
  pfff... mam starą klawiaturę IBM typ M i nie wymieniam. Służy mi 27 lat i trochę jeszcze pochodzi. W pracy miałem przeróżne nowe dziwactwa, łącznie z "mechanicznymi". Nie. Jedyna która mogła rzeczywiście się z nią równać to Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000. Miałem ją w pracy z 10 lat temu i dzielnie posłużyła jakieś 3-4 lata. I żeby nie było, lubię sobie pograć Nawet na poziomie competetive kiedyś łupałem.

  3

 • Dlaczego warto przejść z Windows 7 na Windows 10

  Ocena komentarza: 0
  @Genocide nie są zakazane. Wynika to z cyklu życia oprogramowania który był znany od dawna. Główne wsparcie systemu skończyło się w styczniu 2015, więc nie spodziewaj się że producent będzie dalej rozwijał system operacyjny, żeby zrobić dobrze swoim klientom. Zdaje się, że nie zauważasz jednej rzeczy. Utrzymywanie wsparcia kilku systemów kosztuje i pochłania zasoby. Dlatego wygasza się starsze produkty (bez znaczenia jakie one są), ponieważ kasa idzie ze sprzedaży nowego. Tak działa niemal każda firma produkująca sprzęt czy oprogramowanie. Rozwój zawsze wiąże się z porzucaniem starszych technologii. Corel, Adobe itp też wyłączają serwery aktywacji i starszej wersji nie użyjesz w sposób zgodny z licencją.

  60

 • Dlaczego warto przejść z Windows 7 na Windows 10

  Ocena komentarza: 0
  @magnat_flexus Tak się boisz szpiegowania przez MS? Przynajmniej w eula masz dokładne informacje jakie dane są zbierane. A z jakiego smartfona korzystasz? Może powiesz mi że tam cię nie szpiegują? Przeanalizuj komunikację dowolnych, fabrycznych apek pod kątem wysyłania danych do FB. Nawet jeśli nie masz tam konta, to FB wie o tobie zdecydowanie więcej niż MS przy pełnym wykorzystaniu rozwiązań chmurowych, logowaniem za pomocą konta MS itp.
  Nie masz świadomości jakim problemem stał się win7 w ostatnich 3 tygodniach, ale jest to normalne dla ludzi spoza branży...

  60

 • Dlaczego warto przejść z Windows 7 na Windows 10

  Ocena komentarza: 0
  @anarchist prawda jest taka, że na win7 w tym momencie możesz być dowolnie zrobiony przez cwaniaka który w darknecie kupił za parę dolców exploita. Za pół roku pojawi się lawina 0-day do kupienia za grosze. I co? I się nie obronisz. Co z tego że będziesz mieć niezłego antyvira, sporo on nie załata podatności w systemie... A potem będzie lament. Ło panie, dlaczego mi kuroniówka z konta zniknęła...

  60

 • Polecane dyski SSD 2,5 cala

  Ocena komentarza: 1
  @raczek70 dyski adata to syf. Nie dość że awaryjne to i polski dystrybutor leci w kulki i poświadcza nieprawdę w przetargach.

  16

 • Uważaj, bo darmowa aktualizacja do Windows 10 może nie być legalna

  Ocena komentarza: 0
  @Tomasz Duda Bzdury. MS przegrał spór z Unią choćby o używanie licencji z odzysku, więc to co sobie MS wymyśli niekoniecznie jest wiążące prawnie.
  Na serwerach MS do tej pory są aktualne wersje narzędzia Media Creation Tool, cały czas można przeprowadzić aktualizację bez większych problemów. Gdyby była to nieautoryzowana furtka, to MS powinien zmodyfikować instalator o informację, że jeśli aktualizacja jest przeprowadzona po 29 lipca '16 roku jest to niezgodne z licencją, a tym samym klucz może być wpisany na czarną listę. Takie rozwiązanie jest bardzo proste do wprowadzenia i skuteczne w 100%. Wystarczy kwerendą odpytać serwery aktualizacji o to kiedy dany numer seryjny po raz pierwszy zapytał o poprawki dla win10 i jazda.

  67

 • Jaki laptop do 1500 zł? TOP 5 tanich laptopów

  Ocena komentarza: 0
  @asnex No jest jeszcze coś takiego jak rzetelność. Brak kasy = brak rzetelności?

  11

 • Te oświetlenie LED odmieni Twoje wnętrza - Yeelight

  Ocena komentarza: 0
  @bbkr_pl Xiaomi śmiga też na Domoticzu i Google Home, podczas gdy Yeelight to po prostu gadżet dla pseudo-inteligentnego domu.

  9

 • Te oświetlenie LED odmieni Twoje wnętrza - Yeelight

  Ocena komentarza: 1
  @Damian_jo czyli żadna nowość. Wystarczy zwykły przekaźnik sonoffa za 25 zł spięty z lokalną siecią wifi żeby zrobić dokładnie to samo z każdą inna lampą czy źródłem światła.

  9

 • 2-zatokowy QNAP ze slotem PCI-E – testujemy QNAP TS-251B!

  Ocena komentarza: 0
  @PiotrJakub A jaką masz pewność że powyższy sprzęt będzie działać po kolejnych aktualizacjach? Poza tym jest jeszcze jedna kwestia - podatności w sprzęcie. Skąd wiesz że we firmware nie np. rootkita?

  12

 • Jaki laptop do 1500 zł? TOP 5 tanich laptopów

  Ocena komentarza: 1
  Kolejny ranking gdzie zabrakło laptopów poleasingowych. Ciekawe dlaczego redakcja tak bardzo ich unika

  11

 • 2-zatokowy QNAP ze slotem PCI-E – testujemy QNAP TS-251B!

  Ocena komentarza: 0
  Za wysoka cena jak za sprzęt do domu z dwiema zatokami. W tej cenie można znaleźć promo z Synology DS418j, który ma 4 zatoki i jest całkowicie wystarczający do domu. Dwuzatokowce Synology zaczynają się od 600 zł.
  Ponadto karty rozszerzeń są drogie, ponieważ trzeba kupić te które wskazuje producent. Przerabiałem to na TS-1673U, więc absolutnie nie można tej opcji rozważać w kategoriach plusa.
  Sprzęt jest co najwyżej mocnym średniakiem na rynku

  12

 • Ludzie! Ludzie, oszalałem! Kupiłem laptopa za 1500 złotych (nowego, żeby nie było)

  Ocena komentarza: -1
  @SadSam dla mnie zarówno brak podświetlenia klawiatury jak i brak ALS (Ambient Light Sensor) to niekwestionowany minus. Wbrew pozorom jak ktoś pracuje w podróży (nawet biurowo) albo wieczorami to są to bardzo istotne elementy które bezpośrednio wpływają na jakość i komfort pracy, a przecież o to tu chodzi.

  28

 • Ludzie! Ludzie, oszalałem! Kupiłem laptopa za 1500 złotych (nowego, żeby nie było)

  Ocena komentarza: -1
  @mrocznysedes temat rzeka, ale pracując w niejednym serwisie czy to autoryzowanym czy też nie, widziałem to i owo. Użytkownik chcący utrzymać gwarancję ma obowiązek utrzymywać komputer w należytym stanie i regularnie go czyścić na miarę możliwości które dał producent. Zawiasy są elementem który nie psuje się z dnia na dzień. tj. wczoraj otwierałem backcover małym palcem, a następnego dnia przy otwieraniu wyłamały się zawiasy. Jeśli zawiasy zaczynają stawiać zbyt duży opór przy otwieraniu należy od razu zgłosić temat do serwisu, ponieważ jeśli tego zaniechamy i rzeczywiście plastiki pójdą, to jest to uszkodzenie z winy użytkownika, ponieważ w porę nie zgłosił problemu. Wbrew pozorom wielu producentów ma problemy z zawiasami i są na to papiery serwisowe, wpisy w technicalach, dokumentach wewnętrznych itp. W porę zgłoszony problem jest normalnie realizowany na gwarancji. Z czasów kiedy robiłem lapki to jedynie serwisy Acera i konsumenckie HP rzeczywiście odmawiały naprawy zawiasów stawiających opór, twierdząc że wina leży w złym użytkowaniu sprzętu. A to, że ludzie nie dbają o sprzęt to wiadomo nie od dziś. Wyłamane zawiasy to preludium do tego co się ze sprzętem dzieje w tzw międzyczasie.

  28

 • Ludzie! Ludzie, oszalałem! Kupiłem laptopa za 1500 złotych (nowego, żeby nie było)

  Ocena komentarza: 1
  @Mandalorian Dokładnie, dlatego teraz komputery poleasingowe przeżywają renesans deklasując w zasadzie dowolną sklepową konkurencję. Dla normalnych, nie grających użytkowników jest to obecnie najlepsza opcja. Sam używam kilku poleasingowców w swoim otoczeniu i jest to nie tylko zdecydowanie mniejszy nakład na dobry jakościowo sprzęt, ale i komfort psychiczny wiedząc, że te komputery są spokojnie do naprawy zarówno z technicznego jak i ekonomicznego względu, ponieważ części zamienne są wszechobecne, a do naprawy nawet technicznie mało ogarnięta osoba da radę. Wystarczy że odpali youtube i ma pod ręką śrubokręt ph00, graty do podmiany i 30 minut wolnego czasu.

  28

 • Ludzie! Ludzie, oszalałem! Kupiłem laptopa za 1500 złotych (nowego, żeby nie było)

  Ocena komentarza: 1
  tani lapek czyli Dell E6230 i5 3320M, 12GB ramu, 240GB SSD, to wszystko z gwarancją 12-24 miechy za 900 zł w klasie A. Siedzę na takowym, bateria trzyma koło 7h z netem wwan. Jako maszynka do wszystkiego wystarcza. Bajecznie łatwy w naprawie i ewentualnej rozbudowie. Części zamienne będą dostępne jeszcze z 5 lat. Wada? Cięższy niż prezentowany, ale ma magnezową ramę, a nie plastik z recyklingu w środku. Zalety poza już wymienionymi? Biometryka, podświetlana klawa, smart card, ALS i mega wygodny palmrest. Proc na tyle wydajny że bez problemu ciągnie 3 wirtualki na raz i system nieszczególnie spowalnia.

  28

 • Bezlusterkowiec Olympus PEN E-PL10 - "miniaturowy" amatorski format Cztery Trzecie jeszcze się trzyma

  Ocena komentarza: 1
  na tę chwile nieopłacalny zakup. W tej samej cenie jest klasę wyższy omd e10 mk3, a za ok 2k można kupić wersję mk2.

  1

 • Sprzęt dla chcących oszczędzać środowisko

  Ocena komentarza: 0
  @BrumBrumBrum Z dzbankiem to zależy. Są dzbanki na filtr węglowo-celulozowy. Starcza na trochę krócej, natomiast nie zawiera on plastiku i jest tańszy. W filtrowaniu opartym na odwróconej osmozie też masz filtry które wymieniasz. Z racji rozmiarów starczają one na 6-9 miesięcy, a mineralizatory na 12, ale to nie jest tak, że są bezobsługowe. Taki filtr będzie też kilkanaście razy droższy w zakupie od dzbanka (600-1000 zł zależnie od pojemności zbiorników i jakości), ale o wiele tańszy w eksploatacji (filtr węglowy po 15-40 zł).

  5

 • Sprzęt dla chcących oszczędzać środowisko

  Ocena komentarza: 0
  artykuł z dupy. Jedynie dwa wymienione produkty mają szansę oszczędzać środowisko - dzbanek filtracyjny dla tych którzy nie pija kranówki bezpośrednio oraz czytnik ebooków który, jeśli czytamy rzeczywiście dużo (30-50 książek na rok) ma szansę być eko. Chociaż bibliotekę ciężko w tym przebić. Reszta produktów to jakaś porażka i drenowanie kieszeni na bezsensowne produkty.

  5

 • Wyścig Saturn kontra Jowisz na liczbę księżyców

  Ocena komentarza: 0
  odnośnie obserwacji, to wszystko zależy od tego jak ciemne jest niebo. Zanieczyszczenie światłem sprawia, że w mieście widać bardzo niewiele, nawet z użyciem lornetki. Pod ciemnym niebem (w rezerwatach ciemnego nieba, albo tak ze 30 km od większego miasta) ludzkie oko po adaptacji widzi spokojnie na 5 magnitudo. Lepsi 6-7, więc zejście dobrą lornetką ze statywem do 9 magnitudo nie jest problemem. Problemem jest wspomniane zanieczyszczenie światłem, seeing oraz stan atmosfery podczas obserwacji (to że jest bezchmurnie, nie znaczy że będzie cokolwiek ciekawego widać)

  3

 • Najważniejsze cechy Smart TV w telewizorach LG

  Ocena komentarza: 1
  Zabrakło bardzo ważnej cechy - bardzo długi czas wsparcia. Mam telewizor z WebOS od 3 lat, nie był kupowany jako rocznikowo nowy model, a cały czas ma wsparcie i nic nie zapowiada żeby takowe stracił. Na Samsungu już bym nie miał od roku aktualizacji.

  5

 • Oddaj zużyty smartfon, walcz z elektrośmieciami

  Ocena komentarza: 2
  @Danketch od lat oddaję zużyte tonery różnym firmom. Jak powiesz że nie chcesz kasy, to często wysyłają na maila etykietę do opłaconej już przesyłki kurierskiej. Jak masz dużo tego, to bez listy i reglamentacji się nie obejdzie. Jednej firmie powyżej 10 sztuk raczej nie oddasz, bo musiałoby pójść jako drobnica na palecie, co jest już nieopłacalne.

  23

 • Jak podzielić dysk na partycje?

  Ocena komentarza: 1
  od dawna wyrzucam /home /var i /usr na osobne partycje. Zwiększa to kontrolę nad systemem i zarządzanie kopiami bezpieczeństwa.

  26

 • Windows 10 stara się wymusić założenie konta online podczas instalacji

  Ocena komentarza: 0
  Jest to dobre choćby z punktu widzenia licencji. Klucz przypisuje się do konta, więc nie trzeba się boksować w momencie częstej wymiany sprzętu. Z drugiej strony mając dzieci na utrzymaniu potrafię docenić zalety Azure Active Directory. W domu samego windowsa mam 5 instalacji i 3 różne licencje Office 365. Dzięki temu loguje się na konto i zapominam o konieczności wpisywania kluczy itp. Wstępna konfiguracja (łącznie z 2fa) jest już wdrożona i działa. Oszczędza mi to czas, a z Azure Security Center nie muszę się lokalnie martwić o bezpieczeństwo. Wszystko robię z poziomu AD. Bez opisanego wyżej podejścia takie rozwiązania nie byłyby możliwe dla zaawansowanych użytkowników domowych.

  22

 • Najlepsze laptopy dla ucznia

  Ocena komentarza: 0
  @Fenio dlatego napisałem, że ogólnie postuluje się wpływ, a praca w specyficznym polu stanowi czynnik ryzyka/szkodliwy (np. promieniowanie jonizujące). W przypadku promieniowania elektromagnetycznego nie da się podejść do tematu ogólnie, ponieważ spektrum jest zbyt szerokie.
  O tym, że się nie udało to wiem i pisałem przecież że mikrofalowe promieniowanie tła towarzyszy nam od zawsze.

  12

 • Najlepsze laptopy dla ucznia

  Ocena komentarza: 0
  @Fenio postuluje się wpływ pola elektromagnetycznego na organizm ludzki, a w warunkach pracy zawodowej stanowi to czynnik ryzyka/szkodliwy. Nie znalazłem populacyjnych badań przekrojowych ani metaanaliz na temat, więc ciężko jest wyciągnąć jakieś wnioski odnośnie grup nienarażonych na zwiększone dawki promieniowania elektromagnetycznego. Problematykę z punktu widzenia ochrony pracy porusza CIOP w punkcie 6-5.4.1:
  Trzeba jednak pamiętać, ze to dawka czyni truciznę
  http://nop.ciop.pl/m6-5/m6-5_4.htm
  Nie popadałbym też w zbytną paranoje, ponieważ np. mikrofalowe promieniowanie tła towarzyszy nam przez cały czas.

  12

 • Najlepsze laptopy dla ucznia

  Ocena komentarza: 1
  @Smuga masz swoje zdanie - szanuję, natomiast posłuchaj opinii starszego kolegi co komputery w podstawówce widział za szybą w Pewex'sie, a teraz ma dzieci w wieku szkolnym na utrzymaniu. Komputer jest narzędziem, które da się w 100% zastąpić bądź wyeliminować, z tym że jest to trudne i wymaga pewnego zaangażowania i świadomości rodzica. Działanie takie ma cały szereg pozytywnych konsekwencji przy znikomych wadach. Rozumiem Twój sprzeciw, ponieważ Twoje pokolenie nie zna świata bez komputerów i internetu. Jest to ciężar tych czasów, a im dalej tym gorzej. Cyfrowa rozrywka powinna być bardzo mocno kontrolowana i ograniczana czasowo przez rodzica w dowolnie przyjętym scenariuszu. Jest mnóstwo artykułów na temat wpływu komputerów (w tym telefonów) i internetu na rozwój psychiczny i fizyczny oraz edukację młodzieży. Zachęcam do lektury, jednak część wniosków można wyciągnąć tylko w zestawieniu z własnym dzieckiem.
  Wikipedii nie uważam za rzetelne źródło informacji. Taka skaza zawodowa. Mam dostęp do o wiele lepszych źródeł, np. elektronicznej wersji encyklopedii Britannica.

  12

 • Najlepsze laptopy dla ucznia

  Ocena komentarza: 0
  @Gesior_Balbin Problem jest w tym, że wymagania i sposób pozyskiwania wiedzy w szkole oraz metody ich weryfikacji nie licują ze współczesnymi modelami efektywnego uczenia się oraz dostępnymi wektorami pozyskiwania wiedzy. Komputer w naszym systemie jest narzędziem pomijalnym, ponieważ wymagana jest książkowa wiedza. Nauczyciel wymaga na sprawdzianie cytowania definicji z książki albo materiałów które serwuje na lekcjach więc poznanie dajmy na to fizyki przez pryzmat innych źródeł staje się problematyczny. Na pytanie odnośnie 2 prawa dynamiki nie wolno ci odpowiedzieć własnymi słowami, a definicją ze wskazanego przez nauczyciela źródła oraz rozwiązanie kilku zadań z tym związanych. Bez znaczenia czy uczeń to rozumie czy nie. W gwoli ścisłości, nie są to odosobnione przypadki, ponieważ dotyczy to wielu stołecznych szkół zarówno podstawowych jak i średnich.

  12

 • Najlepsze laptopy dla ucznia

  Ocena komentarza: 1
  @Smuga wydaje mi się, że dawno nie zaglądałeś do podstawy programowej oraz nie miałeś styczności z obecnym modelem nauki. Co ci po tej fantastycznej i superdostępnej wiedzy całego świata, skoro w szkole uczysz się w systemie pruskim, który nie jest przystosowany do czerpania z nowych źródeł pozyskiwania wiedzy. Model pruski jest stworzony do korzystania z książek i póki się to nie zmieni komputer tylko przeszkadza. Póki model nauczania się nie zmieni, a szkoła nie będzie uczyć jak się uczyć oraz efektywnie pozyskiwać wiedzę uczeń szkół podstawowych i ponadpodstawowych skazany jest na łopatologiczne rycie w książkach. Teoretycznie na studiach jest inaczej, ale to zależy od kierunku oraz prowadzącego.
  Epitety odnośnie buractwa i wymądrzania się zachowaj dla siebie i doczytaj czym jest erystyka i gdzie jej użyłeś, bo w zasadzie nawet nie musiałem odpisywać na Twoje wynurzenia skoro w pierwszym zdaniu przyznałeś się do porażki w tej dyskusji.

  12

 • Najlepsze laptopy dla ucznia

  Ocena komentarza: 0
  Najlepszy laptop dla ucznia to brak laptopa. Nauka analogowa jest najbardziej efektywna.

  12

 • Smartwatch dla studenta - pomocny i stylowy

  Ocena komentarza: 0
  @serek25
  A po co? Student teraz zostaje magistrem/inżynierem za samo chodzenie na zajęcia. Studia nie dają absolutnie nic. Programy większości studiów nie są aktualizowane od 20 lat i nie przystają do obecnych standardów. Przyjmując do pracy zawodnika po studiach muszę go oduczać bzdur których go tam nauczyli. Tylko praca/staże po pierwszym roku są w stanie nauczyć czegoś pożytecznego i tacy absolwenci są najbardziej poszukiwani - praca od 3 semestru w zawodzie + studia wieczorowe/zaoczne.

  5

 • Najlepsze słuchawki do 300 zł

  Ocena komentarza: 0
  @kEhYo
  A po co komu podbity bas na poziomie słuchawek. Jeśli masz basujące słuchawki to znaczy że producent ukrywa marnej jakości tony średnie i wysokie. Dlatego najlepszymi słuchawkami zawsze będą monitory z tym że przy nich od razu słychać jakość materiału oraz sprzętu.

  22

 • Najlepsze słuchawki do 300 zł

  Ocena komentarza: 0
  @Tomasz Duda
  chyba jako autor masz decydujący wpływ na kształt artykułu. Jeśli specjalizujesz się w jakiejś dziedzinie, a tekst nie pasuje do formatu serii to robisz felieton. No chyba że nie zależy ci na dobrych jakościowo tekstach w co wątpię. Trochę w życiu napisałem tekstów dla różnych wydawców, więc wiem jak działa ta branża i jak jest rozliczana :)

  22

 • Jaki gotowy komputer dla e-sportowca?

  Ocena komentarza: 7
  Abstrahując od kiepskiego doboru podzespołów cena proponowanych komputerów jest 2500 zł wyższa niż rynkowe ceny bebechów kupowanych oddzielnie.

  12

 • Najgorętsze gry II połowy 2019 roku

  Ocena komentarza: -4
  W zasadzie tylko 3 gry są warte uwagi: nowy Dżedaj, Borderlands oraz Blair Witch.

  18

 • Seagate SSD IronWolf 110 - dlaczego warto zmodernizować NAS o SSD?

  Ocena komentarza: 0
  @kokosnh
  Jeśli uważasz że to drogi dysk, to ogarnij cenę P4610 od Intela. To nie są rozwiązania dla zwykłego Kowalskiego zarówno pod względem ceny jak i możliwości. Nie porównuj więc produktów z dwóch zupełnie innych sektorów rynku.

  7

 • Seagate SSD IronWolf 110 - dlaczego warto zmodernizować NAS o SSD?

  Ocena komentarza: 0
  @Suncho
  no to bardzo mało... tylko w tym roku w firmie wymieniłem 150 dysków Seagate w macierzach na nowe tej samej firmy. Awaryjność? poniżej 1%. Różnica w cenie między Barracuda 4 TB, a IronWolf'em o tej samej pojemności to 30 zł netto, ale ludzie i tak kupią tańszy, bo cena jest podstawowym kryterium wyboru u większości konsumentów.

  7

 • Ricoh PJ WX5461 - jasno w rozdzielczości WXGA

  Ocena komentarza: 0
  Autor pomija bardzo istotny minus - oryginalna lampa z modułem do tego projektora to koszt prawie 1000 zł. Bardzo drogo, biorąc pod uwagę jedynie 3000 h żywotności i fakt ze firma od dawna ma problem z żywotnością matrycy, która wytrzymuje 2 wymiany lamp.

  2

 • Polecane głośniki komputerowe. TOP 10

  Ocena komentarza: 0
  @voxcordi Prawda, trochę za bardzo uprościłem, natomiast ideologicznie na głośnik można podać 2kW, a zaburzenie ciśnienia wpływające na odczucie głośności może być bardzo niskie. Producenci od lat kierują się magią cyferek (łącznie z podawaniem mocy w PMPO), nie bardzo wiedząc (albo udając) co za tym idzie. Nie wspomnę o tym, że decybele to skala logarytmiczna, a nie liniowa - różnica między 80 a 86 dB to nie jest ~7% głośniejszy dźwięk, a dwa razy głośniejszy.

  16

 • Polecane głośniki komputerowe. TOP 10

  Ocena komentarza: 3
  Zastanawiam się kto pisze te teksty... głośnika przede wszystkim należy posłuchać, ponieważ każdy słyszy inaczej, więc nie ma jednego, uniwersalnego wzorca który przy odsłuchu ma wartość referencyjną. Druga sprawa to brak wskazania, że moc głośników nie podaje się w watach, a w decybelach. Trzecia sprawa to domniemana jakość sygnałów cyfrowych/światłowodowych to mit który powstał na kanwie bardzo słabych, chińskich przewodów kosztujących tyle co praca potrzebna do ich wytworzenia. Dobrej jakości przewód 3.5" będzie kosztować z metra podobnie jak toslink, a bez naprawdę dobrej karty dźwiękowej możliwości toslinka nie wykorzystasz w przeciwieństwie do przewodu analogowego. Po czwarte - nie ma czegoś takiego jak tanie i dobre. Dobre musi kosztować, a niska cena jest pojęciem bardzo subiektywnym.

  16

 • Jaki plecak do laptopa? TOP 5

  Ocena komentarza: 0
  straszne badziewie w tym top5. Brakuje solidnych marek typu Deuter, Lowepro itp.

  2

 • Opera GX - przeglądarka dla graczy - stworzona bo można było ją zrobić

  Ocena komentarza: 1
  większość z tych ficzerów jest dostępna poprzez odpowiednie modyfikacje. Tu dostajesz gotowy produkt, który będzie po prostu działał.
  Nie zmienia to faktu, że Opera jest bardzo dobrą przeglądarką. Używam jej of wersji 3.6 i mimo testów innych przeglądarek mija mi właśnie 20 lat użytkowania.

  3

 • benchmark.pl zajmuje II miejsce w Mistrzostwach Dziennikarzy w Overclockingu

  Ocena komentarza: -1
  gratuluję sukcesu, natomiast następnym razem nie idźcie po taniości. Używanie ciekłego azotu jest błędem, który owocuje niestabilną pracą ze względu na specyfikę wrzenia tego gazu. Lepszy jest hel, który co prawda jest gdzieś 10x droższy, ale gwarantuje stabilniejszą pracę. Potrzeba go więcej, wynajem dewara jest kosztowniejszy, a najlepiej mieć agregat skraplający...

  18

 • Rewolucja w systemach NAS - SSD zastępują HDD

  Ocena komentarza: 1
  hibernacja dysku po usb jest jak najbardziej możliwa, ponieważ tym zawiaduje inny kontroler. Jest to jak najbardziej opcja, ponieważ obudowa na dysk to wydatek 50 zł, tylko czas wybudzenia pozostawia wiele do życzenia. Jednak na potrzeby trzymania kopii zapasowej wystarczy.

  Z drugiej strony jak potrzebujesz dużego storage dla jednej/dwóch stacji warto spojrzeć na rozwiązania klasy DAS na 2-4 dyski.

  26

 • The Elder Scrolls – Tamriel, kontynent o wielu obliczach

  Ocena komentarza: 0
  Porównywanie świata WH do dowolnego komputerowego uniwersum to lekko mówiąc przesada. Nie wiem co autor miał na myśli dając tę pozycję w ankiecie, bo większość komputerowych adaptacji świata to dno. Jedyny udany tytuł to Age of Reconing.

  8

 • Rewolucja w systemach NAS - SSD zastępują HDD

  Ocena komentarza: 1
  AD1. Na sprzęcie domowym będzie to ciężkie do uzyskania. Nie znam dość dobrze segmentu domowych sieciówek, ale w tego typu sprzęcie ciężko będzie o potrzebną funkcję link aggregation albo obsługę vlanów. Te są charakterystyczne dla przełączników L2. Co do kompa - tu zależy od systemu operacyjnego, ale z reguły domowe nie-linuksy będą miały na bakier ze skuteczną obsługą dwóch kart sieciowych jednocześnie.
  AD2. Z reguły plany oszczędzania energii działają na wszystkie dyski, ponieważ tym zawiaduje kontroler. Nie jestem zwolennikiem hibernacji, ponieważ drastycznie wpływa to na responsywność, a jeśli potrzebuję niedrogiego rozwiązania, które będzie oszczędzać te kilka watów energii, to sięgam po dyski z intellipower od WD. Nie jest to jakieś cudo, ale jak klient wymaga to ma.

  26