Avatar użytkownika

paulus99

data dołączenia:

Moje komentarze (71)

    • Avatar użytkownika paulus99
      paulus99
      Żenujący clickbait. Ile razy widzieliście antenę na maszcie 3m? Szczególnie satelitę, która przy tej wysokości masztu nie nadawałaby się do niczego, każdy podmuch wiatru powodowałby ugięcie i utratę sygnału.
      5
      • Avatar użytkownika paulus99
        paulus99
        @J.B FIN Nie spinaj się tak. Dzieci to niech karmią ich rodzicie, skoro powołali je na świat. A jak ktoś ma taką chęć, niech sobie ściereczkę kupi. Ludzie dużo głupsze i droższe rzeczy kupują.
        3
        • Avatar użytkownika paulus99
          paulus99
          @Ciekawski_ Białorusinom też się wydawało, że mogą zmienić Łukaszenkę. PiS umacnia kontrolę w jednym celu - aby nie stracić władzy. Śmieszą mnie naiwniacy, którzy tego nie widzą. Jak tak dalej pójdzie to przyjdzie dzień, kiedy nie będzie już niezależnych gazet, telewizji i internetu, a z każdego medium będzie wyskakiwała taka Holecka, bijącą pokłony władzy. I żadnych wyborów nie da się już wygrać opozycji, bo władza je sfałszuje i nikt o tym nie poinformuje.
          0
          • Avatar użytkownika paulus99
            paulus99
            @dominatrix78 No, co było za PO, co było cwaniaku? Były konkursy na urzędników służby cywilnej, które PiS zniósł jak tylko dorwał się do władzy, aby obsadzać swoimi co tylko się da. Na czele TK stał profesor prawa, a nie cwana magister-kucharka, która gotuje obiadki prezesowi największej partii. To tylko takie przykłady z brzegu.
            A prawda jest taka, że Izrael i USA odcięły Ziobrę i Kamińskiego od podsłuchów, wyłączyli im Pegasusa. I teraz szukają sposobu, jak odzyskać możliwość kontrolowania, co ludzie piszą i przeglądają w sieci, stąd nagły pomysł na "Narodowego Operatora".
            3
            • Avatar użytkownika paulus99
              paulus99
              @grizzly Nieprawda. Nawet największe komuchy z SLD nie wsadzały swoich członków jako sędziów do TK (Piotrowicz, Pawłowicz) i wiedziały, że bycie w Unii to dla Polski strategiczna racja stanu. Obecna władza ma obsesję kontrolowania każdego aspektu życia i wsadzania swoich ludzi bez kompetencji wszędzie gdzie to możliwe.
              0
              • Avatar użytkownika paulus99
                paulus99
                @Dexterr Pełna zgoda. Skoro i tak robimy dziurę, to można przez nią puścić ethernet z poe i jest 1 kabel, stabilnie i pewnie, bez polegania na zasięgu wi-fi.
                0
                • Avatar użytkownika paulus99
                  paulus99
                  Dlaczego testy porównawcze są robione po podkręcaniu? Powinno być porównanie na ustawieniach fabrycznych. Pobór prądu nie trzyma żadnych specyfikacji, wydajnościowo jeden egzemplarz uzyska tyle, drugi inaczej. Masa ludzi o podkręcaniu nie myśli, bo najważniejsza jest stabilność.
                  2
                  • Avatar użytkownika paulus99
                    paulus99
                    W sumie jest super, ale mam wrażenie, że apetyty były bardziej rozbudzone - w sumie dorównali w grach 10900K, ale na horyzoncie w I kwartale 2021 już następna 11. generacja Intela Rocket Lake (co prawda nadal w procesie 14nm, ale w nowej architekturze), jeżeli prawdą będzie dwucyfrowy wzrost wydajności względem 10900K to Intel znów odzyska koronę w grach.
                    0
                    • Avatar użytkownika paulus99
                      paulus99
                      @aendrju Cena 549 USD x 3.85 PLN x 1.23 nasz podatek VAT (ceny w USA podają netto) = 2600 PLN Nie wiem, czy przy wprowadzaniu na teren Unii jest jakieś cło, bo jeżeli tak wyjdzie więcej.
                      2
                      • Avatar użytkownika paulus99
                        paulus99
                        @htm72 Tak, zatrzymali się, są w tej chwili jakieś 5 lat do tyłu względem swoich dawnych planów. Ulepszyli co prawda swój proces 10nm do SuperFin ale mają tylko 3 faby które w nim produkują, z czego ostatni dopiero wchodzi na właściwe obroty i uzyski. W tej chwili produkują w nich mobilne TigerLake, bo po pierwsze są mniejsze (głównie 4 rdzenie, więc lepszy uzysk), po drugie nie potrzebują tak wysokich zegarów (w laptopach dobijają do 4.8 GHz), po trzecie na laptopach lepiej zarabiają. Następne w kolejce do produkcji w 10nm są Xeony, bo tu mają najwyższe marże. Do stacjonarnych kompów zostaje im wciąż 14nm, w którym mogą produkować dużo i osiągają wysoki zegary, co jest ich nieliczną przewagą nad AMD.
                        1
                        • Avatar użytkownika paulus99
                          paulus99
                          @GEZMO666 Pełna zgoda. I ceny są nawet niższe, u mnie w średnim mieście za 59zł/mc jest 600/60 Mb/s, oczywiście beż żadnych limitów danych. Dodatkowo dzięki kasie z Unii na internetyzację obszarów wiejskich wioski pod miastem, do których pociągnęli już światłowody mają 1Gb i więcej wyjścia na świat. W drugim mieszkaniu we Wrocławiu najniższy pakiet, jaki mogę zamówić to symetryczne 333 Mb/s, najwyższy to symetryczne 10Gb (!).
                          To dla kogo ten router? Jak do LTE to i tak dostaniesz razem z kartą lepszy od operatora LTE.
                          0
                          • Avatar użytkownika paulus99
                            paulus99
                            Jestem dokładnie tego samego zdania co przedmówcy - trzymaj się człowieku od tego wynalazku z daleka. Kto montuje porty 100Mbit i daje teoretycznie kilka razy szybsze wi-fi? To do czego tego użyć? Łącze WAN będzie przycięte do 100, domowy serwer NAS to samo. W czasach, kiedy powoli standardem powinno już być 2.5Gb. Osobna kwestia to stabilność, jakość zaszytego softu i aktualizacje. W dawnych czasach, ile razy skusiłem się na zachwalany przez benchmark.pl tani szrot zawsze żałowałem - połączenie niby było, ale się rwało, zmiana jakiegokolwiek parametru - i konieczność restartu itp. Aktualizacje i poprawki błędów - zapomnij. Dobry sprzęt musi kosztować i jak nie chcesz się potem denerwować wybierz coś porządnego Asusa, Netgeara, Vigora czy używanego Airporta od Appla, bo nowych już nie robią (te marki znam z pozytywnych osobistych doświadczeń). To są sprzęty "ustaw i zapomnij", a nie "ustaw i denerwuj się".
                            0
                            • Avatar użytkownika paulus99
                              paulus99
                              @develoop I podobno stosunkowo późno pojawiły się finalne sterowniki, co nie dało producentom zbyt wiele czasu na testy. Ogólnie problem dotyczy niereferentów, w których producenci przyoszczędzili na kondensatorach na odwrocie procesora i zamiast zastosować zalecaną przez NVidię jako minimum konfigurację 1 drogi + 5 tańszych zastosowali 6 tańszych. Ale np. Asus w niektórych modelach stosuje 6 droższych.
                              0
                              • Avatar użytkownika paulus99
                                paulus99
                                Sytuacja wygląda tak:
                                1. Jak nie musisz kupować laptopa na już, wstrzymaj się. Średnio mądre jest kupować nowy sprzęt na miesiąc-dwa przed premierą nowej architektury. Po premierze desktopowych kart NVidia z serii 3000 będzie można ocenić jakiego wzrostu wydajności spodziewać się i jak wzrosła efektywność w zużyciu energii z powodu niższego procesu.

                                2. Najlepszy stosunek cena/wydajność w laptopie to 1660Ti. Jeżeli nie musisz mieć raytracingu ustępuje niewiele 2060, a cena średnio 1000zł niższa. Pojawiają się już promocje na obecną generację aby podtrzymać sprzedaż, przedwczoraj w amerykańskim Amazonie był dostępny Razer Blade 15 z 1660Ti i 9750H za 1099USD, z podatkami i dostawą do Polski wychodziło około 1400USD. Doskonała cena za laptop tej jakości z aluminiowym unibody.

                                3. Jeżeli musisz mieć 2070, 2080 patrz na współczynnik TDP i symbole Max-Q. Niekiedy 2070 z Max-Q i TDP 70W jest praktycznie tej samej wydajności co
                                2060 z 90W czy 115W. Ogólnie dopłaty do kart powyżej 2060 są bandyckie (kilka tysięcy więcej) i kompletnie nie odpowiadają uzyskanym wzrostom wydajności.
                                1