Avatar użytkownika

tulika

data dołączenia:

Moje komentarze (65)

  • Avatar użytkownika tulika
   tulika
   Zestawienie 'odświeżonego menu - najważniejszej nowości' i 'dlaczego warto' pozwala łatwo ocenić poziom tego artykułu.

   Kompletną bzdurą jest robienie aktualizacji dla samych aktualizacji, jeśli wszystko działa dobrze albo nie ma jakiegoś realnego zagrożenia (nie powinno się nigdy dodawać poprawek problemów, które nas nie dotyczą - typu 'strasznie niebezpieczny' błąd w obsłudze cpu, który można użyć jednak wyłącznie jeśli się ma dostęp fizyczny do komputera itd..)
   Portal zajmujący się tematyką IT nie powinien lansować podejścia fanboy-ów czy oszołomków od poprawności 'politycznej' z cyklu zawsze warto stosować nowe poprawki.
   Ludzie prowadzący taki portal powinni się wyróżniać fachowością i myśleniem (!).
   Trzeba czytać czego poprawka dotyczy i ocenić, czy warto ryzykować do stabilnego systemu wprowadzanie potencjalnych błędów by usunąć problem, który dotyczyć może przykładowo komputerów w domenie ale nie domowych itd...

   To trochę tak jakby ktoś zdrowy miał zamiar brać na wszelki wypadek leki na każdą chorobę, która istnieje. Ktoś kto ma zdrową skórę przykładowo chciał brać lekki immunosupresyjne przeciw łuszczycy...

   Ile można znieść wciskania tych głupot o konieczności aktualizowania wszystkiego?

   Ile problemów te wszystkie aktualizacje spowodowały? Jak bardzo spowolniły nam systemy za które zapłaciliśmy, naprawiając wiele 'problemów', które kompletnie nas nie dotyczą ?
   Jakie jest prawdopodobieństwo dla osoby rozsądnej i myślącej, że któryś z tych 'problemów' zostanie przeciwko niej użyty a jakie że aktualizacja spowoduje nieoczekiwanie problemy czas zmuszające do straty masy czasu? I dlaczego zaawansowani użytkownicy nie mieliby sami decydować o tym co im się bardziej opłaca.

   Osoba świadoma i ostrożna raczej rzadko pada ofiarą problemów. Zawsze można sobie zainstalować virtualboxa, używać skanerów mutliengine itd...
   Dlaczego portal IT nie przekazuje wiedzy i nie pomaga ludziom mniej doświadczonym jak się zabezpieczać. tylko wciska bzdury ???
   • Avatar użytkownika tulika
    tulika
    zoom cyfrowy to jak biała czekolada albo herbata owocowa...
    • Avatar użytkownika tulika
     tulika
     Powinni dostosować do okoliczności i zaimplementować jakąś wirtualną zarazę, typu trująca mgła, kiedy się zbliżają inne osoby i obrażenie, jeśli grający nie ma maski :)

     W ten sposób można by połączyć walory edukacyjno-ochronne na czas prawdziwej zarazy z frajdą grania.
     • Avatar użytkownika tulika
      tulika
      Kwestia gustu. Dla mnie po włączeniu tych świecidełek to brzydota totalna. Ale każdy ma prawo do własnego zdefiniowania po co używa komputer.

      Jak ktoś chce robić z niego oświetlenie i się gapić na niego albo może podświetlać podłogę by lepiej kurz widzieć, jego prawo....

      Jeśli ktoś używa komputer do czegoś co wymaga skupienia na tym co się robi, jak pracy, nauki, czy nawet grania to raczej będzie przeszkadzać.
      • Avatar użytkownika tulika
       tulika
       Niech zgadnę... Zwolnili techników i informatyków, którzy znają się na sprzęcie, by ich zastąpić swoimi ludźmi, oddanymi sprawie?
       12
       • Avatar użytkownika tulika
        tulika
        Jeśli to będzie precyzja jak w netflixcie, to ja podziękuję... Totalny bałagan, brak sensownych opcji do precyzyjnego wyszukiwania ale narzucający się system 'podpowiedzi', totalne duble, nie uwzględniające co już było oglądane, polubiane itd... Ważne by robić wrażenie że dużo i reklamować co popadnie...

        Zwycięstwo bezmyślności i głupiego lansu bez szacunku dla traconego czasu klienta, który wciąż się przedziera przez chaszcze przymusowych 'podpowiedzi', nie mogąc samemu zdecydować co ma się pokazywać...
        • Avatar użytkownika tulika
         tulika
         @Adam524 Jak również dlatego, że jest nieporównywalnie więcej dostępnych sensownych aplikacji, zaprojektowanych dla zwykłych użytkowników czyli łatwych w obsłudze i czytelnych a nie zmuszające do pałowania się. Czy szukania potrzebnych rzeczy gdzieś w zakamarkach wyobraźni twórców.

         Generalnie bardzo proste pytanie: jaki niby miałby mieć powód 'przeciętny' użytkownik do używania Linuxa? Kompletnie nic mu nie daje w sensie funkcjonalnym a tym bardziej łatwości posługiwania się. Żeby na siłę pokazać znajomym jaki to on chojrak, bo używa przecież Linuxa?

         Jedyny sensowny powód jaki przychodzi do głowy, to większe bezpieczeństwo przed malware, tyle że wynika to w znacznej części z tego, że użytkownik z defaulta nie dostaje praw admina, ale i w Windows to można ustawić, jakby ktoś chciał, więc przewagą jest tu wymuszenie na użytkowniku innego podejścia do pracy i innego rodzaju instalacji apek w sensie ich praw.

         Dodatkowo Windows jest nieporównywalnie bardziej popularny i zwłaszcza jego aplikacje, stąd jest też bez porównania więcej zagrożeń, bo jest podstawowym celem i to dobrze zbadanym.

         Sam system tak naprawdę nie jest istotny, bo istotne są aplikacje. Chyba że mamy na myśli linuxowych fanbojów, których kręci siedzenie na terminalu i jaranie się jaki to są masterami świata.

         Prosta zasad: komputer kupuje się w jakimś celu, ten cel realizują aplikacje a nie sam system operacyjny, który jest wyłącznie platformą służącą ich uruchamianiu.

         Linux dobrze się sprawdza w rozwiązaniach serwerowych, ale też najlepiej bez GUI. Jako stacja robocza to albo Windows albo MacOS... To nie jest moje zdanie, to zdanie rynku, który ma doświadczenie kilkudziesięciu lat...
         • Avatar użytkownika tulika
          tulika
          @cyna76 dzisiaj jest 30.07 i już po 2 dniach jesteś pewien, że zero problemów bo instalacji aplikacji specjalizującej się w grzebaniu w rejestrach?
          Może poczekaj z końcowymi wnioskami tak przynajmniej z pół roku...
          • Avatar użytkownika tulika
           tulika
           Panie redaktorze, nie bądźcie żyły i udostępniajcie w każdym takim artykule linka do odpowiedniej strony. To jednak szybsze i wygodniejsze niż zaznaczanie łańcucha "Epic Games Store" i włażenie przez google... Dziękuję z góry.
           • Avatar użytkownika tulika
            tulika
            Dodatkowe opcje są zawsze mile widziane, o ile da się je wyłączyć, jeśli ktoś nie chce używać.

            Gorzej jak pojawią się kolejne przymusowe panele na stałe zajmujące przestrzeń, a może i z czasem przesyłające jakieś reklamy, jakie to wspaniałe korzystać z czegoś ktoś jakoś jednak nie chce korzystać...