Filmy / seriale / VOD

Ile kosztuje Netflix? Cena

przeczytasz w 6 min.

Ile kosztuje Netflix? Cena w 2024 roku została na razie utrzymana na dotychczasowym poziomie. Wyjaśniamy, ile aktualnie trzeba zapłacić za pakiety Netflix i co otrzymujemy w zamian. A może da się wykupić abonament taniej?

Netflix: cena w 2024 roku bez zmian. Przynajmniej na razie

Netflix nadal utrzymuje swoją pozycję jako największa platforma streamingowa i najchętniej wybierany serwis VOD na świecie. Dzięki niemu, użytkownicy mają możliwość oglądania online różnorodnych treści, takich jak najlepsze filmy, seriale, dokumenty, a także wybrane programy telewizyjne.

Czy zastanawiałeś się, ile kosztuje Netflix w 2024 roku? Na wstępie mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Mimo iż Netflix, podobnie jak wiele innych serwisów streamingowych, mógł podnieść swoje ceny po Nowym Roku, nie zdecydował się na to. Jeśli więc jesteś już abonentem tej platformy, możesz być spokojny - za dostęp do usługi w najbliższych miesiącach będziesz płacić tyle samo, co do tej pory. Ten sam cennik obowiązuje również dla osób, które dopiero zdecydują się na korzystanie z Netflix.

Jednak ostatnie doniesienia mogą budzić pewne obawy. W niektórych krajach najtańszy abonament bez reklam zniknął z oferty. Czy podobne zmiany czekają nas w Polsce? Na razie trudno to przewidzieć. Na naszym rynku plan Basic z reklamami jeszcze nie zadebiutował, więc wydaje się mało prawdopodobne, aby doszło do rezygnacji z planu Podstawowego.

Co jednak zwraca uwagę, to sugestie, że niezależnie od ewentualnych zmian w planach abonamentowych, mogą nastąpić zmiany w cenniku. Argumentem za takimi decyzjami są ciągłe ulepszenia oferty. Czy to oznacza, że za lepszą jakość będziemy musieli zapłacić więcej? Czas pokaże.

Będzie podwyżka ceny Netflix? 

Żeby jednak nie było tak kolorowo, to nie jest wcale wykluczone, że za kilka miesięcy cena Netflix jednak wzrośnie. Powody, by tak przypuszczać, są co najmniej trzy. Całkiem niedawno dostęp do serwisu podrożał bowiem w Stanach Zjednoczonych (o 1 – 2 dolary w zależności od pakietu), w Irlandii (o 1 – 3 euro w zależności od pakietu) oraz w Wielkiej Brytanii (o 1 – 2 funty w zależności od pakietu). 

Netflix laptop

Biorąc pod uwagę te informacje można spodziewać się, że w najbliższych miesiącach abonament Netflix w Polsce wzrośnie o około 5-10 złotych. Podkreślmy jednak, że nie ma jak na razie żadnych oficjalnych zapowiedzi tego typu. Skoro tak, to przejdźmy do odpowiedzi na kluczowe pytanie, czyli… 

Ile kosztuje Netflix na miesiąc?

W przypadku usługi Netflix abonament wynosi co najmniej 29 złotych miesięcznie. Taki jest koszt najtańszego z trzech dostępnych pakietów. To mniej więcej tyle samo, ile trzeba zapłacić za HBO Max czy Disney+. Więcej natomiast niż kosztuje Amazon Prime Video, Player czy CDA Premium, a mniej niż Apple TV+. 

Jeśli jednak liczysz na udogodnienia (takie jak możliwość oglądania treści na kilku urządzeniach równocześnie czy też wyższa jakość wideo), musisz celować w droższe pakiety Netflix: za 43 albo i 60 złotych miesięcznie. Poniżej przedstawiamy porównanie poszczególnych planów, wraz z ich cenami. 

Netflix: pakiety – cena i różnice

Cecha \ Plan:PodstawowyStandardPremium
Katalog:Ponad 6000 filmów, seriali i programówPonad 6000 filmów, seriali i programówPonad 6000 filmów, seriali i programów
Rozdzielczość wideo:HD (720p)Full HD (1080p)4K Ultra HD (2160p)
Obsługa HDR:nienietak
Liczba ekranów:124
Liczba profili:maks. 5maks. 5maks. 5
Zapis i oglądanie offline:taktaktak
Cena:29 zł miesięcznie43 zł miesięcznie60 zł miesięcznie

Jeśli chodzi o najważniejsze podobieństwa, to kluczowa informacja jest taka, że w każdym planie mamy dokładnie taki sam katalog filmów i seriali (w tym nowości Netflix Originals). 

Na pewno jednak widzisz też, że są dwie istotne cechy, którymi pakiety różnią się od siebie (pomijając, rzecz jasna, cenę). Pierwszą jest liczba ekranów, na jakich równocześnie można oglądać treści. W przypadku planu Podstawowego ograniczenie jest absolutne (wynosi: 1), w Standardzie realny staje się na przykład taki scenariusz, w którym oglądasz film na telefonie, a partner – inny, na telewizorze. Z kolei pakiet Premium pozwala oglądać wideo na 4 ekranach równocześnie.

Netflix TV

Drugą różnicą jest jakość wideo: od HD do 4K, a w tym ostatnim przypadku dochodzi do tego jeszcze szeroki zakres dynamiki, czyli po prostu HDR. Jeśli tylko pozwala na to sam materiał oraz przepustowość twojego łącza (jeśli nie masz pewności, to zrób mu speedtest), to wideo na ekranie jest ostre i kontrastowe. 

Warto tu zaznaczyć, że jeszcze niedawno w najtańszym planie oferowana była tylko jakość SD. Ostatecznie jednak w pakiecie Podstawowym jakość została podwyższona do HD (720p). 

Regularne oglądanie – ile kosztuje Netflix na rok?

Wiesz już, ile kosztuje Netflix na 1 miesiąc. Jeśli jednak swój budżet planujesz nie w ujęciu miesięcznym, lecz rocznym, to zobacz też, jak wygląda w przypadku usługi Netflix cennik na rok. Niestety rozliczanie i tak jest comiesięczne, w związku z czym nie możesz liczyć przy tym na żaden rabat. Usługodawca nie oferuje tu żadnych lojalnościowych zniżek (w przeciwieństwie choćby do HBO Max czy Disney+). Wygląda to więc tak:

 • plan Podstawowy kosztuje 12 x 29 zł = 348 zł rocznie
 • plan Standard kosztuje 12 x 43 zł = 516 zł rocznie
 • plan Premium kosztuje 12 x 60 zł = 720 zł rocznie

Teraz powinno stać się jasne to, czy korzystanie z usługi Netflix ci się opłaca, czy też niekoniecznie. 

Podsumowanie: pakiety Netflix – cennik (2024):

 • plan Podstawowy kosztuje 29 zł miesięcznie. Oferuje wideo w jakości HD (720p) na 1 ekranie
 • plan Standard kosztuje 43 zł miesięcznie. Oferuje wideo w jakości Full HD (1080p) na 2 ekranach równocześnie
 • plan Premium kosztuje 60 zł miesięcznie. Oferuje wideo w jakości 4K (2160p) + HDR na 4 ekranach równocześnie

Jak płacić mniej za Netflix? 

Abonament nie jest może przesadnie drogi, ale i tak wiele osób szuka sposobów, by zapłacić za niego mniej. Jednym z rozwiązań jest wykupienie abonamentu w kraju, w którym jest on po prostu niższy (w Argentynie czy też w Turcji). Trzeba w tym celu skorzystać z VPN, ale tak naprawdę nie zalecamy tej opcji, a to ze względu na prosty fakt, że nie jest to działanie zgodne z regulaminem usługi. W takim razie… 

Jak, gdzie i w ogóle czy można kupić taniej Netflix w Polsce?

Niektórzy zastanawiają się na przykład, czy warto kupić Netflix na Allegro, gdzie czasem można znaleźć bardzo atrakcyjne oferty – już od kilku złotych za miesiąc. Odpowiedź jest krótka i brzmi: nie. To nie jest legalne działanie, a do tego może wiązać się z rozmaitymi problemami natury technicznej. 

Netflix serial

Mimo wszystko niewykluczone jednak, że niebawem faktycznie pojawi się możliwość zaoszczędzenia pieniędzy… 

Tańszy Netflix z reklamami

W Polsce na razie nie jest dostępny, ale w niektórych krajach pojawił się już dodatkowy plan Netflix z reklamami. Jest zdecydowanie tańszy:

 • w Stanach Zjednoczonych kosztuje 6,99 dol. miesięcznie (czyli o 3 dolary mniej niż Podstawowy), 
 • w europejskich krajach kosztuje 5-6 euro miesięcznie (czyli o ok. 3 euro mniej niż Podstawowy). 

W Polsce można się więc spodziewać ceny w okolicach 20 złotych na miesiąc (a może i niższej). Pozostaje jednak pytanie o to, czy warto będzie skorzystać z tej opcji. Plusem jest niższy abonament, a jakie są minusy? Przede wszystkim: kilka minut reklam na każdą godzinę oglądania wideo. Następnie: brak możliwości pobierania treści do późniejszego oglądania offline. Wreszcie: katalog uboższy także o te najgłośniejsze filmy i seriale, jak House of Cards, Peaky Blinders czy Uncharted. 

Dzielenie się kontem Netflix – czy jest legalne?

Do tej pory jednym z najpopularniejszych sposobów na to, by płacić mniej za Netflix, było dzielenie się kontem. No bo ile kosztuje Netflix dla 4 osób? Wystarczy wykupić najwyższy abonament (pozwalający na oglądanie treści na 4 urządzeniach naraz) i podzielić go między znajomych. Wychodziło po 15 złotych na głowę. Niemniej jednak nie jest to działanie zgodne z polityką usługi. 

Netflix relaks

Netflix przez lata przymykał na to oko, ale od 2023 roku zabrał się poważnie za temat. W styczniu Netflix przedstawił nowe zasady współdzielenia kont w Polsce. Zgodnie z nimi użytkownicy będą musieli się co jakiś czas dodatkowo uwierzytelniać, aby udowodnić, że są członkami jednego gospodarstwa domowego. 

No to ile osób może korzystać z jednego konta na Netflix? 

O ile dzielenie konta pomiędzy osobami mieszkającymi w różnych lokalizacjach jest nielegalne, to już korzystanie z jednego pakietu przez wszystkich domowników jest jak najbardziej w porządku (w myśl regulaminu). Netflix umożliwia utworzenie pięciu profili. Dla każdego z nich można także ustalić odpowiednie ograniczenia wiekowe. 

Darmowy Netflix niestety już nie istnieje

Na marginesie warto też wspomnieć o darmowym okresie próbnym. Netflix kiedyś oferował jeden miesiąc bez opłat, ale od dłuższego już czasu nie daje takiej możliwości. Darmowy Netflix zatem nie istnieje. Podobnie sytuacja wygląda zresztą u konkurencji. 

Jak się płaci za Netflix? Jak wykupić abonament?

Abonament Netflix można opłacić na kilka różnych sposobów, przy czym zawsze jest to samoodnawiająca płatność cykliczna. Mówiąc wprost: rejestrujesz się raz, a pieniądze automatycznie schodzą z konta co miesiąc. Konieczne jest więc podpięcie „źródła” tych pieniędzy. Możesz połączyć swoje konto z wybranym narzędziem płatniczym: 

 • karta kredytowa lub debetowa (Visa, MasterCard, American Express)
 • karta przedpłacona (Visa, MasterCard, American Express)
 • karta wirtualna
 • karta podarunkowa Netflix
 • konto PayPal

Istnieje również możliwość opłacenia abonamentu Netflix poprzez dodanie go do rachunku u któregoś z operatorów. Podmioty, które dają taką możliwość, to:

 • Orange
 • T-Mobile
 • Play
 • CANAL+
 • Vectra

Czy opłaca się kupić Netflix?

Netflix jest aktualnie największym i najpopularniejszym serwisem VOD – nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. W naszym kraju oferuje dostęp do ponad 6 tysięcy filmów i seriali, wśród których znajdują się zarówno klasyczne tytuły, bardziej lub mniej popularne dramaty, komedie, thrillery, horrory czy animacje z ostatnich lat, jak i zupełne nowości (niektóre z nich realizowane są specjalnie na zamówienie Netflix – coraz częściej są to także polskie produkcje). 

Olbrzymim atutem usługi jest także kompatybilność z większością urządzeń. Filmy i seriale na Netflix można oglądać zarówno na komputerze (z poziomu przeglądarki internetowej), jak i na telefonie, tablecie czy telewizorze. Aplikację znajdziesz na wszystkich platformach Smart TV, a także na rozmaitych odtwarzaczach multimedialnych i konsolach do gier. 

A może masz już dość? Oto jak zrezygnować z Netflix

Korzystanie z Netflix nie wymaga żadnych długoterminowych zobowiązań. W każdej chwili możesz zrezygnować z opłacania abonamentu, bez żadnych dodatkowych opłat czy kar. W takim przypadku z usługi możesz korzystać do końca okresu, za który dokonano płatności (a pakiet odnawiany jest co miesiąc). Aby zrezygnować, udaj się na stronę Konto i wciśnij „Anuluj członkostwo”. 

Zobacz, jak wygląda rezygnacja z Netflix i jakie mogą być powody, by się na nią zdecydować. 

Netflix logo

Tak anulowane członkostwo możesz też naturalnie przywrócić. Wystarczy w tym samym miejscu, co wcześniej, kliknąć „Odnów członkostwo”. To dobre rozwiązanie, gdy wszystko, co cię interesowało, masz już obejrzane – po kilku miesiącach na pewno pojawią się kolejne ciekawe filmy i seriale.

Źródło: Netflix, informacja własna

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  vacotivus
  0
  Dziękuję, postoję.
  • avatar
   tulika
   0
   Warto wspomnieć że legalnie nabyty netflix też się wiąże z problemami technicznymi, bo geniusze nie wpadli na to że odbiorniki mogą być podłączone tylko przez ethernet a nie wi-fi, więc ich autoryzacja drugiego punktu zawodzi w końcowym etapie nie można dodać drugiego odbiornika.
   Dlatego w moim przypadku po wprowadzeniu ich 'zabezpieczeń' i użeraniu się przez kilka miesięcy było do widzenia netflix, są inne serwisy na świecie...