Na topie

Amazon nie przestanie stawiać na roboty - wręcz przeciwnie

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Już teraz roboty odgrywają pewną rolę w procesie realizacji zamówień, a w przyszłości ma ona być jeszcze większa. Amazon nie ukrywa, że rozważa wdrażanie rozmaitych technologii i testuje je.

 • Amazon nie przestanie stawiać na roboty - wręcz przeciwnie
A A

Roboty usprawniają pracę w centrach Amazona, odpowiadając za część realizacji zlecenia (między innymi w Polsce). Są to zaawansowane maszyny, ale mimo wszystko o dość ograniczonej funkcjonalności ze względu na swoją konstrukcję (wyglądają trochę jak przerośnięte Roomby). Gigant sektora e-commerce zastanawia się jednak nad wrzuceniem kolejnego biegu.

Jak podaje serwis The Information, Amazon rozpoczął testy robotów, które dzięki licznym sensorom i chwytakom mogłyby zajmować się zamówieniami niemal kompleksowo: zabierać produkty z magazynów lub przenośników taśmowych, wkładać je do odpowiednik pojemników i transportować do pakowni. 

Jak zwykle w takich przypadkach pojawiają się obawy o to, co czeka w związku z tym ludzkich pracowników. Amazon realizuje jednak tak mnóstwo zleceń, że pracy wystarczy dla każdego, a poza tym podkreśla, że obecna technologia nie jest jeszcze na tyle dobra, by można było ją wdrożyć w pełnym czy nawet niepełnym wymiarze.

„Na obecnym etapie rozwoju roboty nie są w stanie skutecznie radzić sobie z różnorodnością asortymentu Amazona” – powiedział Brad Porter, wiceprezes Amazon Robotics w rozmowie z The Information. Zwrócił też uwagę na fakt, że maszyny nie są tak dobre w reagowaniu na ewentualne problemy i mogłyby na przykład wysłać do klienta nieszczelną butelkę. 

Mimo to oczywiście Amazon będzie kontynuował rozwój technologii, dzięki którym możliwe będzie pogłębienie automatyzacji w jego centrach. Oprócz robotów pracuje też nad systemami informatycznymi, które będą mogły przejąć sprawy związane z obsługą zamówień. Wszystko to – jak zawsze podkreśla – nie po to, by wyeliminować ludzkich pracowników, lecz by ich odciążyć i zwiększyć ich produktywność.

Źródło: The Information, Engadget, Amazon. Foto: delphinmedia/Pixabay (CC0)

Odsłon: 2966 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
 1. DreamerDream
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-10-13 14:13

  To teraz coś ciekawego ;)
  https://www.wykop.pl/link/4580641/amazon-zarzuca-narzedzie-rekrutacyjne-al-bo-nauczylo-sie-dyskryminowac-kobiety/

  Skomentuj Historia edycji

  1. eltra
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-10-14 21:43

   bomba :D

   Skomentuj

 2. fitgame
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-10-13 17:22

  Oj ludzie poradzą sobie bez Amazona. A czy Amazon poradzi sobie bez ludzi? Szczególnie tych kupujących,

  Skomentuj

  1. Lister
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2018-10-14 23:50

   Amazon i inne robotyzowane firmy poradzą sobie doskonale, bo rządy państw, gdzie lawino zacznie rosnąć bezrobocie nie będą miały wyjścia, jak wprowadzić tak zwany minimalny dochód gwarantowany...

   Skomentuj

 3. ronos
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-10-15 09:18

  Tytuł artykułu: "Amazon nie przestanie stawiać na roboty - wręcz przeciwnie"
  - czyli przestanie?

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!