Filmy od Ubisoftu - pierwsze konkrety

opublikowano przez Marta Uzarska w dniu 2011-05-18

Wiemy już, jakie dokładnie filmy przygotowuje dla nas Ubisoft Motion Pictures.

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że francuski gigant wydawniczy, Ubisoft, zakłada oddzielne studio, w którym kręcone będą filmowe wersje znanych nam hitów. Dziś serwis Variety.com poinformował, że pierwszymi filmami od Ubisoft Motion Pictures będą obrazy oparte o gry z serii Assassin's Creed, Splinter Cell oraz Ghost Recon.

Jeśli chodzi o fabułę, to niespodzianek nie ma - szef paryskiego studia, Jean-Julien Baronnet zdradził między innymi, że film na podstawie Assassina pokazywać będzie starcie dwóch tajnych organizacji - TemplariuszyAsasynów - których działania kształtowały historię świata. Splinter Cell ma być filmem akcji w stylu Tożsamości Bourne'a, w którym Sam Fisher będzie musiał przeciwstawić się globalnemu spiskowi i uratować córkę. Film na podstawie Ghost Recon skupi się na elektronicznych gadżetach, będących na wyposażeniu żołnierzy przyszłości.

Wszystkie trzy filmy mają zostać nakręcone w technologii 3D i jak zdradził Baronnet, filmowcy konsultują każdy element filmów z producentami gier i działem marketingowym Ubi. Ma to zapewnić stuprocentową zgodność z tym, co znamy z naszych pecetów i konsol i zapewnić przychylność fanów. Scenariusze wszystkich trzech filmów mają być gotowe do końca roku. Cóż, zapewne Angeliny Jolie czy Jake'a Gyllenhaala w tych produkcjach nie uświadczymy, ale przykład Assassin's Creed: Lineage pokazuje, że da się stworzyć naprawdę ciekawą, "żywą" wersję, choćby przygód Ezio. Może warto będzie się wybrać do kina?

Assassin's Creed: Lineage

Więcej ze strefy gier:

Źródło: Variety.com

marketplace

Komentarze

17
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Niech zmienią tego aktora ze zdjęcia, bo całkowicie nie pasuję.
 • avatar
  Jakiś taki wystraszony troszku.
  Zaloguj się
 • avatar
  Śmieszny ten koleś na zdjęciu jakiś xD
 • avatar
  I dla oszczędności zatrudnią Uwe Bolla do kręcenia wszystkich filmów.
 • avatar
  Jak to jest Ezio na zdjęciu to... faktycznie mina zimnokrwistego, zdecydowanego, opanowanego zabójcy ;) Złapać go płaszcz i pewnie zawał murowany.
  Zaloguj się
 • avatar
  Jeśli tylko Uwe Boll sie za to nie zabierze, to myślę ze warto będzie obejrzeć takiego Assasyna, bo niewiele jest filmów z takim klimatem, a co do Spliner Cella, to w co drugi piątek można obejrzeć w tv film o agencie ratującym świat wykorzystującym do tego najnowocześniejsze cuda techniki.
 • avatar
  buahahaha ale gnioty się szykują. Nie ma to jak growa kinematografia.
 • avatar
  Panowanie nad swiatem, Globalny spisek i urawowac corke i zolnierze przyszlosci... Brakuje jeszcze konca swiata i inwazji obcych ahhahahahhaha!
  Zaloguj się
 • avatar
  gra jest grą a film filmem. Zawsze to pierwsze będzie lepsze bo mamy kontrolę nad główną postacią a na filmie po prostu siedzimy jak zombie i oglądamy...
  Zaloguj się
 • avatar
  Po zdjęciu można wnioskować, że nie będzie filmu, a kabaret
 • avatar
  gra jako film ??
  bardziej by Crysis 2 pasował lub Bad Company 2
 • avatar
  Ciekawe jak poród Ezio zrobią skoro tak ma się zgadzać z grą :D