Ciekawostki

Google chce podkupić Yahoo Microsoftowi

z dnia 2011-10-24
 | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Microsoft po raz drugi w historii zamierza nabyć podupadające Yahoo i  tym razem jest blisko sfinalizowania transakcji. Jednak sprawy mogą się skomplikować. Google postanowił również zaangażować się w walkę o  Yahoo, a przynajmniej jak twierdzą niektórzy chce swoimi działaniami wywindować cenę jaką będzie musiał zapłacić Microsoft.

Jednak bezpośrednie przejęcie Yahoo przez Google nie wchodzi w rachubę. Powodem jest bardzo silna pozycja Google na rynku internetowym, a przejęcie Yahoo, które mimo ciężkiej sytuacji jest potężnym koncernem internetowym, z pewnością nie zyskałoby przychylności organów  antymonopolowych - zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i w Europie.

A Yahoo to bardzo łakomy kąsek zarówno dla Microsoftu jak i Google. Jego portal ma 700 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie, a sama firma podpisane kontrakty z takimi dostawcami treści jak ABC News.

Google postanowił więc uciec się do sposobu, jakim jest wsparcie finansowe dwóch bliżej nieznanych inwestorów, którzy mogliby zakupić Yahoo. Z  pewnością Google pamięta 2008 rok, kiedy to udaremniono nawiązanie bliższej kooperacji obu koncernów na rynku reklamy wyszukiwarkowej.

Yahoo budynek

Inwestycjami zainteresowany jest także sam zarząd Yahoo, który niedawno zwolnił CEO Carol Bartz. Firma nie potrafi odnaleźć się na rosnącym w tempie 20% rynku internetowym. Zyski z reklam publikowanych przez Yahoo przejmowane są przez Google. Eksperci rynku reklamowego uważają że przestrzeń reklamowa w Yahoo jest mocno niedowartościowana, a ratunkiem są inwestycje lub zacieśnienie współpracy z Google. Jednak Yahoo rozważa nawiązanie partnerstwa z Microsoftem, AOL i innymi dostawcami treści, tak by stworzyć przeciwwagę dla reklam DoubleClick.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Na razie żaden z podmiotów nie komentuje obecnej sytuacji co stwarza okazję do takich spekulacji jak ta sugerująca, że Google chce jedynie zwiększyć zainteresowanie inwestorów zakupem Yahoo, a w efekcie wywindować cenę jaką ostatecznie zapłaci Microsoft.

Źródło: Wall Street Journal

Art. zamieszczony za zgodą serwisu Techbyte.pl

techbyte

marketplace

Komentarze

7
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Będą podbijać cenę niczym na allegro:P
  Zaloguj się
 • avatar
  nie no, znowu walka xD

  Samsung vs Apple - wojna patentowa :D

  Google vs Microsoft - wykupywanie firm :D
 • avatar
  "Jego portal ma 700 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie"
  Ciekawe.. ;)
  Zaloguj się
 • avatar
  Google niedługo wykupi wszystko...
 • avatar
  "Firma nie potrafi odnaleźć się na rosnącym w tempie 20% rynku internetowym."

  Cos tu jest niehalo. Pozwole autorowi zgadnac. A nawet dam DWIE podpowiedzi:


  "Ciezarowka jechala z predkoscia 30km"

  "DowJones spadl o 2"