Pojazdy

Segway Drift W1 to ...e-rolki - zobacz je na wideo

z dnia 2018-07-03
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Wciąż jesteśmy jeszcze przed oficjalną prezentacją najnowszego „osobistego środka transportu” firmy Segway, ale już wzbudza on duże emocje – zarówno pozytywne, jak i negatywne. Co to tak właściwie jest to Drift W1?

Choć wiele osób wciąż się do nich nie przekonało, kto próbował, ten wie, że elektryczne pojazdy to jedne z najciekawszych gadżetów naszych czasów. Liderem tej branży jest firma Segway, która spopularyzowała dwukołowe maszynki z kierownicą lub siodełkiem, kombinuje z hulajnogami oraz tworzy ciekawostki, takie jak monocykle. Teraz zaprezentowała coś chyba jeszcze bardziej interesującego…

Segway Drift W1 – bo o tym mowa – to nic innego jak e-rolki (którymi pochwalił się na YouTubie europejski oddział firmy). Taka konstrukcja ma pozwolić zachować największą korzyść (czyli przemieszczanie się z miejsca na miejsce bez wysiłku), a równocześnie zlikwidować największy problem (a więc zajmowanie zbyt wielkiej przestrzeni).

Segway Drift W1 wygląd

W rzeczywistości Drift W1 to coś w rodzaju dwóch malutkich elektrycznych deskorolek, wykorzystujących dobrze znaną technologię „samobalansowania”. Producent dodaje, że zmniejszenie rozmiaru i wagi ułatwi transport gadżetu, ale co nieco może też pójść nie tak – po pierwsze utrzymanie równowagi może tu być znacznie trudniejsze, a do tego dochodzi jeszcze kwestia czasu pracy. 

Segway Drift W1 jazda

Producent twierdzi jednak, że o stabilność i bezpieczeństwo nie trzeba się martwić, bo całość bazuje na zaawansowanej technologii (którą chroni ponad 800 patentów), a certyfikaty bezpieczeństwa zostały przyznane zarówno w Stanach Zjednoczonych (UL), jak i Europie (CE). Pełnej zapowiedzi (wraz z cenami) należy spodziewać się wkrótce, a tymczasem zostajemy z takim oto filmikiem:

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Źródło: TechXplore, CNET. Foto: Segway-Ninebot

marketplace

Komentarze

7
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Deskorolki elektryczne, rolki elektryczne. hulajnogi elektryczne, rowery elektryczne, samochody elektryczne, wibratory elektryczne, zaczyna nam rosnąć pokolenie spaślaków chyba że wcześniej załatwimy infrastrukturę elektryczną.
  Zaloguj się
 • avatar
  Chyba produkt nie do końca dobry... widać na reklamie problem z jazdą
  Zaloguj się
 • avatar
  "lezala i pachla" - że co robiła?