Na topie

Toshiba sprzeda część udziałów z produkcji pamięci flash

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
SSD

Kategoria: Komputery Podzespoły Dyski SSD Producenci: Foxconn Toshiba Western Digital

Pamięci generują większość dochodów koncernu, ale kondycja finansowa firmy jest coraz gorsza - ratunkiem ma być sprzedaż części udziałów.

  • Toshiba sprzeda część udziałów z produkcji pamięci flash
A A

Koncern Toshiba jest jednym z głównych graczy na rynku pamięci flash, ale postanowił szukać tutaj inwestorów i sprzedać część udziałów w biznesie - wszystko przez problemy działu zajmującego się elektrowniami jądrowymi, które wpływają na słabnącą kondycję finansową całego przedsiębiorstwa.

Dokładne informacje o transakcji jeszcze nie są znane, ale według analityków początkowo miałaby ona obejmować nie więcej niż 20% udziałów. Prezes Toshiby Satoshi Tsunakawa w oficjalnym komunikacie zapowiedział, że wyprzedaż akcji ma zostać sfinalizowana do końca 31 marca, a więc jeszcze przed końcem roku obrotowego przedsiębiorstwa.

Koncern nie ujawnił informacji z kim prowadzi rozmowy na temat sprzedaży udziałów, ale według agencji Reuters potencjalnie zainteresowane mogą być dwie firmy: Foxconn oraz Western Digital. Według agencji, Toshiba może tutaj zyskać nawet 200 mld jenów (1,7 mld dolarów) – warto bowiem wspomnieć, że rynek pamięci flash generuje aż 75% dochodów koncernu (rocznie jest to około 1 - 1,5 bln jenów, a więc 9 – 13 mld dolarów).

Źródło: Toshiba, Reuters

Odsłon: 2457 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!