Na topie

Wsteczna kompatybilność na PS4? A komu to potrzebne?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry PlayStation 4

Kategoria: Gry Gry na konsole Gry PlayStation 4 Producenci: SONY

Liczyliście na to, że Sony pokusi się o program wstecznej kompatybilność dla konsol PlayStation 4? Te informacje raczej Was nie ucieszą.

  • Wsteczna kompatybilność na PS4? A komu to potrzebne?
A A

Konsole z rodziny PlayStation 4 na brak zainteresowania nie narzekają. Gracze mają spory wybór gier, ale tutaj zawsze może być lepiej. Niektórzy od dłuższego czasu mają nadzieje, że japoński producent pokusi się o program wstecznej kompatybilności. Na nadziejach najprawdopodobniej się skończy.

O tego typu stwierdzenia pokusić można się na podstawie ostatnich wypowiedzi przedstawicieli Sony. Jim Ryan, odpowiadający za marketing, zapytany o możliwość pojawienia się wstecznej kompatybilności na PlayStation 4 wypowiedział się w dość jednoznacznym tonie.

„Kiedy mówimy o wstecznej kompatybilności, jest to jedna z tych funkcji, o którą wiele osób pytało, ale tak naprawdę mało kto chciałby z niej korzystać. Byłem ostatnio na imprezie związanej z Gran Turismo, gdzie mogliśmy bawić się przy grach z PS4 i wszystkich poprzednich konsol. Gry z PS1 czy PS2 wyglądały bardzo przedpotopowo, a zatem kto chciałby w nie grać?”

Wiemy, że wielu z Was korzysta z PlayStation 4. Czy tego typu argumentacja Was przekonuje?

Źródło: vg247

Odsłon: 5597 Skomentuj newsa
Komentarze

17

Udostępnij

Gry PlayStation 4 w marketplace

    1. yamaro
      Oceń komentarz:

      16    

      Opublikowano: 2017-06-07 21:49

      a może żeby nie mieć 5 konsol w pokoju i ciągle bawić się w przełączanie?

      Skomentuj

        1. chotnik2
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-06-08 16:58

          >Skoro nie masz takich potrzeb, to nie kupuj 5 konsol i kup tylko 4.

          Chwila, chwila, przciez to sie kloci z twoja definicja konsoli "pyk i gram" - jakies kable mam przelaczac, moze jeszcze w telewizorze zrodla sygnalu zmieniac?!

          >Fajne jest z blachami to, ze ze Steama mozna sobie pobrac niemal za darmo stare gry i ciupac w nich na nowym sprzecie.

          Stare gry i Steam?
          Wiesz, ze istnieje GOG.com, prawda? Albo i nie wiesz, bo tam HZD nie ma.
          Tam masz stare gry i to jeszcze wiekszosc z oryginalymi plikami, dzialajace bez uruchamiana zadnego Steama, bez internetu, mozna je wlasnie wrzucic na jakiegos starego kompa/lapka.

          Skomentuj Historia edycji

    2. tomx1989
      Oceń komentarz:

      11    

      Opublikowano: 2017-06-07 21:54

      Jasne po co komu, darmowa wsteczna kompatybilność, poprawiająca frame rate i grafikę, skoro można wydać "remaster" i zarobić na tym kasę. Całe Sony, ciągną kasę z czego się da, a na serwery szkoda im kasy.

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-06-08 00:34

        hmm wsteczna kompatybilnosc poprawiajaca grafike ?

        Nie wiem czy wiesz ale wsteczna kompatybilnosc była na PS2 - zdechła w pierwszym roku po premierze konsoli bo zainteresowanie nią było zerowe.

        Obecnie masz wsteczną kompatybilnosc na Xone - hmm na tylu znajomych co mam to nikt nie uzył jej ani razu (moze poza przetestowaniem czy w ogole działa) pomimo że posiadają tez x360 i dobre biblioteki gier.

        Ja bym z tej kompatybilnosci nie skorzystał w żadnym wypadku (choć mam poprzedniej generacji kilka konsol łącznie z ps2 także) podobnie jak i gry.

        Skomentuj

  1. sabaru
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-06-07 22:08

    Ostatnio sobie odpaliłem kilka gierek na PC z ps2 za pomocą emulatora i wyglądają jakoś o wiele lepiej niż na samej konsoli. Pewnie w przypadku ps4 też by tak było ale gdzie tak kasa musi się zgadzać i jak ktoś tu powiedziała lepiej wydać reamstera i zgarnąć za to dodatkową mamonę.

    Skomentuj

    1. hideo
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-06-07 22:26

      moim zdaniem warto zapłacić za remastera jeśli się nie grało w starą wersję bo różnica w grafice jest widoczna od razu

      Skomentuj

    2. kitamo
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2017-06-08 00:37

      tak ale porownujesz ps2 z przed nastu lat do wersji na emulatorze gdzie roznica w grafice jest praktycznie zadna.

      Tak powaznie mowiac to ja wole dobrego remastera jak juz w cos nie grałem wczesniej.

      mam porownanie po uncharted gdzie zremasterowana wersja jest naprawde porzadnie grywalna w stosunku do tego co było na ps3.
      Wole zapłacic 30zł za remastera niz grac w wersje z PS3

      Skomentuj

  2. hideo
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-06-07 22:24

    wszystkie gry ps3 które chciałem ograłem, faktycznie wsteczna kompatybilność nie jest mi potrzebna aczkolwiek rozumiem, że niektórym by się przydała bo np. taki MGS4 wart jest ogrania a jeśli ktoś nie miał ps3 to ma problem

    Skomentuj

  3. Kubba
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-06-08 00:24

    "Gry z PS1 czy PS2 wyglądały bardzo przedpotopowo, a zatem kto chciałby w nie grać?"

    Podobno nie grafika się liczy, a ciekawa fabuła, a o tą w dzisiejszych czasach ciężko :)
    Poza tym wydaje mi się, że gracze, którzy pytają o wsteczną kompatybilność mówią o niej raczej pod kątem gier z PS3, a one już tak bardzo przedpotopowo nie wyglądają.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2017-06-08 00:44

      tylko ze jak ktos nie mial ps3 a kupił ps4 to czy bedzie kupował teraz gry z ps3 po to by grac w nie na ps4 ?
      toz wlasnie lepiej dobrego remastera zrobic i ograc te sensowne tytuły.
      Był remaster TLOU (baaardzo dobrze zrobiony) remaster uncharted itp.

      Jest kilka gier na ps3 ktore nie doczekają sie remastera ale jakos nie wyobrazam sobie by ktos siegal po nie mając konsole nowszej generacji.

      Skomentuj

      1. axelbest
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2017-06-08 10:31

        Wg mnie tak, bo gry na ps3 można dorwać za grosze, podczas gry remastery kosztują kilkukrotnie więcej.

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-06-08 13:25

          yyyy
          remaster uncharted 30zl w psstore a na allegro jeszcze taniej.
          Co Ty chcesz gry kupować po 5zł albo na wagę ?

          Skomentuj

  4. jimmyq
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-06-08 01:33

    Są gry które nie pojawią się na PS4. Dla mnie chociazby dla takiego BUZZa wsteczna kompatybilność by się przydała. Może niektórych rajcuje posiadanie kilku konsol pod TV, mnie akurat niekoniecznie.

    Skomentuj

  5. Ashinek
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-06-08 09:51

    Potrzebne, niepotrzebne mało istotne. Fajnie mieć taką możliwość i to duży ukłon w stronę fanów posiadających bibliotekę starych gier. Imo dla mnie to nie problem posiadam PS2, PS3 i PS4 u siebie w domu. Dzięki ps2 odpalę spokojnie gry z ps1. Wiadomo, że dużo mniej używam starszych konsol, ale są takie tytuły do których przyjemnie się wraca po latach.
    Chociażby Budokai Tenkaichi którego nie uświadczyłem na konsoli PS3,l a praktycznie żadna gra z uniwersum DB nie sprostała moim oczekiwaniom, pomimo wielkich nadziei którymi darzyłem chociażby Xenoverse.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-08 13:26

      jaką ps2 posiadasz ?

      Skomentuj

      1. Ashinek
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-06-09 16:58

        Fatke i slim 9xxxx

        Skomentuj

  6. Marboro
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-14 13:39

    A ja bym potrzebował :)