Procesory

32nm od AMD gotowe dopiero w 2010

Maciek | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Maciek
20 komentarzy Dyskutuj z nami

Jak wiadomo Intel oraz AMD planują wprowadzić procesory w procesie technologicznym 32 nm. Produkcja procesorów będzie możliwa już w połowie 2010 roku, lecz "zieloni" planują uruchomić produkcję dopiero w czwartym kwartale

Według aktualnych informacji możemy wnioskować iż Intel wyprzedzi AMD o rok! Procesory pod kodową nazwą Westmere mają trafić do produkcji już w 4 kwartale tego roku.

Procesory AMD będą produkowane również do netbooków, tyle że będą to CPU ze zintegrowanym układem graficznym.

Źródło: informationweek.com

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  suntzu
  0
  yyy AMD z zintegrowana grafiką?? Coś się pokręciło to intel miał robić takie CPU... AMD ma wprowadzić zintegorwany GPU dopiero w Buldożerach.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  No amd się spóźni.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  A Nvidia się spóźniła z 55nm nie mówiąc już o 40nm o.O
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  O ile dobrze kojarzę, to Intel zamierza wypuścić procki ze zintegrowanym mostkiem północnym (na którym to ma być grafika). a AMD zamierza zintegrować zwykły chipset graficzny. Lekka różnica jak widać jest.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Czepiają się biednego AMD. AMD/ATI ma wielkie kłopoty finansowe od dłuższego czasu, a jednak wprowadzają nowe technologie. Robią wszystko co mogą i nawet jak są lekko opóźnieni to ich produkty są porównywalne wydajnościowo do konkurencji i dużo tańsze.
 • avatar
  force
  0
  jak dla mnie to intel chce zrobic pokraczne cudo cos w rodzaju "cztero" rdzeniowego proca który tak naprawde okazał sie dwoma dwurdzeniowymi...nie cierpie kłamstwa !!!