Procesory

32nm od Intela w 2009 roku?

przeczytasz w 1 min.

W połowie grudnia Intel ma zamiar przedstawić pierwsze informacje na temat procesorów wykonanych w technologi 32 nanometrów. Wszystko odbędzie się na konferencji International Electron Devices Meeting 2008 w San Francisco. Do dzisiejszego dnia Intel nie przedstawił zbyt wiele informacji na ten temat, a ponieważ premiera procesorów wykonanych w tej technologi ma odbyć się w 2009 roku, wielu overclockerów chciałoby dowiedzieć się czy implementacja tej technologii idzie zgodnie z planami firmy. Zwłaszcza, że IBM chwali się, że jest w stanie produkować 22nm procesory.

Według informacji Intel na konferencji zaprezentuje wykonane w 32nm pamięć SRAM o pojemności 291Mbit, które mają  pracować z częstotliwością 3.8GHz (przy napięciu 1.1V!) i składać się z 1.9 miliarda tranzystorów.

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  IBM niech sie chwali, kiedys pokazywali na co ich stac teraz sie tylko chwala, wiec cos z ta technologia 22nm nie pasi..
  • avatar
   Szymon331
   0
   32nm zagoszczą w układach za jakiś czas, raczej później niż wcześniej. 22nm? Przesada. Czy to nie byłaby już litografia podwodna? 22nm procesory (układy) zobaczymy jak znam życie za dwa lata...