Internet

90-95% wszystkich e-maili to spam

przeczytasz w 0 min.

Spam, przede wszystkim e-mailowy, staje się coraz większym problemem. Według badań firmy Barracuda Networks, która dokonała analizy ponad miliarda e-maili wysłanych do 50 000 osób, w ciągu kilku ostatnich kilku lat i tak już wysoki odsetek niechcianych wiadomości w skrzynkach pocztowych dodatkowo się zwiększył. O ile w 2001 poziom spamu wynosił zaledwie 5%, a w 2004 już 70%, o tyle przeciętna na rok 2007 to aż 90-95%. Oznacza to, że bez oprogramowania bądź serwera pocztowego z aktywnym i poprawnie skonfigurowanym filtrem antyspamowym, korzystanie z e-maili staje się niemal niemożliwe.

Śmieci, które zawalają skrzynki użytkowników to nie tylko powtarzające się w wielu kopiach irytujące teksty. Coraz częściej, aby ominąć filtry, spamerzy wysyłają treści reklamowe wykorzystując załączniki z obrazkami, a także pliki PDF, XLS i MP3. Nic dziwnego, że aż 57% użytkowników oceniło, że elektroniczny spam to najgorszy sposób reklamy.


Liczba niechcianych wiadomości przesyłanych na nasze skrzynki e-mail ciągle rośnie i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości miało się to zmienić. Niezbyt udane próby walki ze spamem przy pomocy rozwiązań prawnych (między innymi specjalnych ustaw uchwalonych w Stanach Zjednoczonych) pokazują, że póki co pozostaje nam liczyć na coraz większą skuteczność filtrów antyspamowych.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login