Internet

90-95% wszystkich e-maili to spam

przeczytasz w 0 min.

Spam, przede wszystkim e-mailowy, staje się coraz większym problemem. Według badań firmy Barracuda Networks, która dokonała analizy ponad miliarda e-maili wysłanych do 50 000 osób, w ciągu kilku ostatnich kilku lat i tak już wysoki odsetek niechcianych wiadomości w skrzynkach pocztowych dodatkowo się zwiększył. O ile w 2001 poziom spamu wynosił zaledwie 5%, a w 2004 już 70%, o tyle przeciętna na rok 2007 to aż 90-95%. Oznacza to, że bez oprogramowania bądź serwera pocztowego z aktywnym i poprawnie skonfigurowanym filtrem antyspamowym, korzystanie z e-maili staje się niemal niemożliwe.

Śmieci, które zawalają skrzynki użytkowników to nie tylko powtarzające się w wielu kopiach irytujące teksty. Coraz częściej, aby ominąć filtry, spamerzy wysyłają treści reklamowe wykorzystując załączniki z obrazkami, a także pliki PDF, XLS i MP3. Nic dziwnego, że aż 57% użytkowników oceniło, że elektroniczny spam to najgorszy sposób reklamy.

Liczba niechcianych wiadomości przesyłanych na nasze skrzynki e-mail ciągle rośnie i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości miało się to zmienić. Niezbyt udane próby walki ze spamem przy pomocy rozwiązań prawnych (między innymi specjalnych ustaw uchwalonych w Stanach Zjednoczonych) pokazują, że póki co pozostaje nam liczyć na coraz większą skuteczność filtrów antyspamowych.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!