Projektory

Projektory Acer do kina domowego są coraz chętniej wybierane przez Polaków

przeczytasz w 1 min.

Firma Acer uplasowała się na drugim miejscu w rankingu dostawców projektorów multimedialnych – jej udział wyniósł 16 procent.

Acer logo

Firma Acer pochwaliła się, że jej projektory cieszą się coraz większym zainteresowaniem i coraz lepszą sławą. Z tej okazji poznaliśmy także oficjalna datę premiery i cenę nowego modelu, który prezentowaliśmy jeszcze w ubiegłym roku.

W pierwszym kwartale bieżącego roku firma Acer uplasowała się na drugim miejscu w rankingu dostawców projektorów multimedialnych – jej udział wyniósł 16 procent. Od dłuższego już czasu polski oddział tajwańskiego producenta notuje coraz lepsze wyniki na naszym rynku i, jak ujawnia, spodziewa się, że wkrótce udziały będą jeszcze większe.

„Uważamy, że w kolejnych miesiącach będziemy osiągali coraz lepsze wyniki. Projektory są coraz popularniejsze i coraz więcej odbiorców dostrzega przewagę jasnego 300-calowego obrazu nad stosunkowo niewielkimi telewizorami. Projektory to nie tylko większy obraz i nowe możliwości, ale też oszczędność względem tradycyjnych rozwiązań - nasza popularna seria X1 jest dostępna już w cenie 1100 zł.” – komentuje Patryk Roszko, Peripheral Unit Business Manager w polskim oddziale firmy Acer.

Firma Acer ujawniła także, że najpopularniejsze w tym czasie okazały się projektory dla kina domowego – H5 oraz H6. Korzystając z okazji, producent zapowiedział kiedy i w jakiej cenie pojawi się nowe urządzenie dla tego właśnie segmentu, mianowicie model H7532BD, który zapowiedziany został pod koniec ubiegłego roku.

Projektor charakteryzujący się prędkością 24 klatek na sekundę przy rozdzielczości 1080p, współczynnikiem kontrastu równym 50 000:1 i jasności 2000 ANSI lumenów zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu. Sugerowana cena detaliczna modelu H7532BD wyniesie natomiast 3499 złotych.

Acer H7532BD projektor wygląd
Acer H7532BD

Źródło: Acer

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Vasquez
    0
    Prosta dewiza: "Jak nikt nas nie chwali to pochwalmy się sami.."

    Nic nie mam do Acera (a wręcz przeciwnie miałem/mam kilka produktów z logo tej marki i oprócz kilku mankamentów na ogół jest ok), ale po tylu miesiącach od zapowiedzi ponownie chwalić się projektorem, który tak naprawdę przeszedł jedynie zmianę w nazwie modelu.. kpina. Oczywiście modele z serii H5 i H6 mogą się podobać w kwestii cena/jakość, ale poziom hałasu to już zupełnie inny biegun