Gry

Age of Empires Online - ile zapłacimy?

przeczytasz w 2 min.

Dowiadujemy się nieco na temat systemu płatności za Age of Empires Online.

 Warto przeczytać:
 

Diablo III - screeny za 'lajka'

Choć czasy świetności serii Age of Empires mamy już chyba za sobą, Gas Powered Games oraz Microsoft nie poddają się i w pocie czoła pracują nad wieloosobową, sieciową wersją gry, noszącą oryginalny tytuł Age of Empires Online. Choć data wydania gry nie została dotąd oficjalnie potwierdzona (wiadomo tylko, że planowana jest na ten rok), rozpoczęte ostatnio, zamknięte beta testy pozwalają sądzić, że prace nad AOEO trwają w najlepsze.

Dowiedzieliśmy się natomiast znacznie więcej o tym, ile kosztować będzie gra w Age of Empires Online i co otrzymamy za swoje ciężko zarobione pieniądze. Na początek dobra wiadomość - utworzenie podstawowego konta w grze będzie darmowe, a więc każdy, kto tylko zechce, będzie miał możliwość sprawdzenia, czy przypada mu ona do gustu. Kiedy już uznamy, że prowadzenie własnej cywilizacji w wirtualnym świecie to dla nas za mało i że chcemy wesprzeć swoje wojska odrobiną gotówki, pojawi się możliwość zakupienia rozszerzeń ze strefy Premium. Odblokowane dzięki nim zdolności i nowe technologie dadzą nam przewagę nad tymi graczami, którzy za AOEO ani myślą płacić.

Będzie też możliwość zakupienia pomniejszych "boosterów", wprowadzających kosmetyczne zmiany do gry, upiększające nasze miasta (Gas Powered Games najwyraźniej liczą na próżność sieciowych władców), dodające nowe questy czy tryby rozgrywki. Niestety, nie wiadomo na razie nic o cenie wspomnianych dodatków, ale jeśli tylko podstawowa rozgrywka będzie darmowa, to chyba warto dać Age of Empires Online szansę.

Źródło: bluesnews.com

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kuniomaster1993
  0
  Czemu wszystko musi być takie cukierkowe ...
  • avatar
   radoslaw999
   0
   Od gier w AoE to ja mam AoE 2 razem z dodatkami i AoE 3. Za ten płatny szmelc w niczym nie przypominający prawdziwe AoE podziękuję. Na pewno w to nie zagram.
   • avatar
    Askvoll
    0
    A ja chętnie zagram w darmową wersję podstawową i ocenię, czy warto będzie inwestować jakiekolwiek pieniążki. Najważniejsza jest tzw.grywalność. Online przeciwnikiem będą ludzie (o różnym IQ) i w tym może byc siła. Ciekaw jestem jak rozwiązane będą sprawy tysięcy współistniejących cywilizacji oraz dysproporcje w ich rozwoju (np. nowy gracz kontra "stary lis"). Generalnie pomysł dobry, zobaczymy wykonanie.
    • avatar
     DustEater
     0
     czyli jak dobrze rozumiem to gra będzie DARMOWA :) ? a kosztować będzie tzw PREMIUM (dodatkowe umiejętności) oraz tzw mini-płatności ?
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Na AoEO czekam bardziej niż na BF3 i TES V razem wzięte. Strasznie lubie mmorts, ale w plemiona się wstydzę grać. :P

      Ale płacenie za "zdolności i nowe technologie" jest głupotą. Powinno być tak jak w np. plemionach, że z premium mamy ulepszony interfejs itp.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Mnie tam się nie podoba takie płatne rozszerzanie mozliwości. Wg. za dużo będzie zależało czy ktoś ma więcej kasy a nie od strategii/umiejętności. Chyba, że po opłacie rozszerzenia będą dla wszystkich takie same....