Gry

Alan Wake (PC) wcale nie taki pewny

przeczytasz w 1 min.

Prace nad najnowszą produkcja Remedy Entertainment zatytułowaną Alan Wake trwają nieprzerwanie od ponad 4 lat. W tym czasie jej twórcy niechętnie dzielili się z graczami jakimikolwiek szczegółami dotyczącymi tego projektu poza informacją, że jest ona tworzona na komputery PC i konsole Xbox 360. W Sieci co rusz pojawiały się różne pogłoski, które później okazywały się fałszywe. Cały proces produkcji okryty był taką tajemnicą, że  pewnej chwili niektórzy nawet zwątpili czy Alen Wake w ogóle się ukaże. Wszelkie wątpliwości rozwiane zostały jednak podczas tegorocznych targów E3, kiedy to Remedy wreszcie przedstawiło faktyczny wycinek rozgrywki z Alana Wake’a. Co ciekawe, pokaz tego tytułu okazał się na tyle intrygujący, że zainteresowanie grą znacznie wzrosło. Szczególnie, wśród graczy pecetowych, którzy ostatnio nie są zbyt rozpieszczani przez twórców produkcji z gatunku survival horror (według Remedy Alan Wake to "psychologiczny thriller akcji").

Niestety, ostatnie doniesienia z firmy Remedy Entertainment mogą wskazywać na to, że Alan Wake w wersji przeznaczonej dla komputerów PC powoli odchodzi w zapomnienie. Oto bowiem jeden z twórców gry – Sam Lake, w wywiadzie udzielonym magazynowi Edge, jednoznacznie stwierdził, że obecnie priorytetem dla firmy jest ukończenie wersji przeznaczonej na Xboxa 360. Tym samym edycja PC schodzi na plan dalszy i na tą chwile nie jest pewne czy w ogóle się ukaże. Zgodnie ze słowami Sama Lake’a decyzja o ewentualnym wydaniu innych wersji platformowych zapadnie dopiero po rynkowym debiucie gry w wersji na Xboxa 360 (prawdopodobnie wiosna 2010) i dalszej ocenie sytuacji.  Sami przyznajcie - brzmi to nieco dziwnie w świetle wcześniejszych zapowiedzi. Czyżby Microsoft tak mocno zabiegał o ekskluzywność Alana Wake na swoją konsole?

Więcej o Alan Wake (PC, X360) możecie przeczytać w naszym przeglądzie nagorętszych targów E3.

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  danieloslaw1
  0
  Nie będzie ba PC??? Jacie to sie chyba zabije!
  • avatar
   stoona
   0
   Jeżeli dobrze pamiętam to parę lat temu Alan Wake był zapowiadany jako gra mająca pokazać możliwości DX10, a teraz jak widać wystarczy DX9 z Xboxa 360 :)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Jakoś mi się w to wierzyć nie chce.