Czytniki e-booków

Amazon pozwoli na odsprzedaż e-booków

przeczytasz w 1 min.

Zasady nie są jeszcze do końca znane, ale pewne jest jedno - będziemy mogli w prosty sposób odzyskać przynajmniej część wydanych pieniędzy.

Amazon Kindle logo

Amazon zapowiedział, że wkrótce możliwe będzie odsprzedawanie przez użytkowników, niepotrzebnych im już e-booków.

Aplikacja Kindle, służąca do obsługi e-booków na czytnikach i tabletach, cieszy się sporym zainteresowaniem. Już wkrótce do jej narzędzi dodana ma zostać nowa funkcja, która umożliwi odsprzedaż używanej książki elektronicznej, a w rezultacie odzyskanie części pieniędzy, jaką na produkt musieliśmy wydać.

Takie rozwiązanie może zaskakiwać. Jeśli jednak przyjrzeć się temu wszystkiemu uważniej – odsprzedaż jest naturalnym zjawiskiem od wielu, wielu lat, a udostępnienie takiej opcji, to tylko ułatwienie całego procesu. Poza tym nie wiadomo jeszcze dokładnie, w jaki sposób Amazon rozwiąże nową funkcjonalność. Niewykluczone bowiem, że za każdą odsprzedaż będzie pobierał prowizję, lub może nawet pieniądze uzyskane w ten sposób będzie można wymienić jedynie na produkty ze sklepu Amazon. To jednak tylko domysły, a na oficjalne informacje przyjdzie jeszcze poczekać.

System zabezpieczeń będzie uniemożliwiał korzystanie z e-booków poprzednim właścicielom – to jednak nie powinno nikogo dziwić, na tym przecież polega odsprzedaż. Kolejną kwestią, która jednak wciąż pozostaje nieznana, jest cennik. Amazon nie poinformował, czy i o ile mniej pieniędzy otrzyma użytkownik w stosunku do tego, co wydał.

Źródło: TechCrunch

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    webster58
    8
    Super, nareszcie ktoś pomyślał.

    Teraz czas na Steam i będę w pełni ustatysfakcjonowany ;)