Procesory

AMD szykuje konferencję o innowacjach w nadchodzących procesorach

przeczytasz w 1 min.

Spotkanie poprowadzą trzy najważniejsze osoby w zarządzie giganta z Sunnyvale.

AMD procesor

Na początku przyszłego tygodnia firma AMD zorganizuje konferencję prasową Core Innovation Update. Zainteresowani będą mogli śledzić jej przekaz na żywo.

Spotkanie poprowadzą trzy najważniejsze osoby w zarządzie giganta z Sunnyvale - Rory Read, a więc prezes i dyrektor generalny (CEO), Lisa Su pełniąca funkcję Senior Vice President i General Manager działu Global Business Units, a także Mark Papermaster, czyli dyrektor technologiczny (CTO). Czego powinniśmy się spodziewać? Tego jeszcze nie wiadomo, ale być może zostaną ujawnione innowacje wprowadzone w rdzeniach procesorów i same plany wydawnicze nadchodzących generacji.

Konferencja odbędzie się 5 maja w San Francisco i rozpocznie się o 9:00 rano czasu lokalnego (u nas będzie to godzina 18:00). Transmisję na żywo będzie można obejrzeć na stronie AMD Investor Relations.

Źródło: AMD

Komentarze

50
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  13
  Miejmy nadzieję że zrobią cos konkurencyjnego dla intela, przy swoich cenach...
  • avatar
   MasterBarti
   7
   Mogli by zapowiedzieć jakieś nowe procesory z wyższego segmentu pod AM3+ lub już pod AM4.
   Jakiś nowy fx-8xxx, wydajność pojedynczego wątku zegar w zegar tak przynajmniej 20% większa niż Vishera, przy obniżeniu zapotrzebowania na energię przynajmniej do poziomu i7 ivy bridge.

   W końcu zaostrzyła by się konkurencja i to było by już coś godnego uwagi :D
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Mogliby stworzyć platformę multi-CPU, która działałaby podobnie do SLI czy tam CrossFire, wiem że to już jest w serwerach itp. i że żadna nowość ale troche takiej fantazji. Wyobraźmy sobie 2 procesory z serii APU np. A7850K współpracujące zarówno w obliczeniach dla CPU jak i dla GPU. Napewno byłaby to jakaś nowość, nie mam pojęcia jak z wydajnością, tylko podaje przykład ;) w cenie około 1000 zł czyli tyle ile trzeba dać za i7 i niewiele więcej żeby kupić i5 mamy mocną grafikę i jak myślę dobry procesor o 8 wątkach :) ciekawe by to było.
    Chociaż bardziej kibicuje projektowi nowych Phenom'ów, II póki co to jeszcze dobre procesory są. Mam nadzieję że AMD odrobi pracę domową.
    • avatar
     eryk1310
     1
     takie phenomki 3 generacji bardzo bym poprosił amd :D
     • avatar
      jkbrenna
      -3
      czyli, te ktore dzisiaj pokaza i jakoby premiere maja miec juz sa przedawnione..prawdziwy komunism, dalsze cele, nic na teraz..
      • avatar
       plmnb
       -8
       Te baterie pewnie sugerują zapotrzebowanie na zasilanie stałe o tak dużej precyzji ( 2V różnica 0.0001) albo to ,że do zasilenia tego potwora będziemy potrzebowali oprócz elektrowni to i zapasowego zródła zasilania ( w razie gdyby sieć zaczęła zapychać zasilacz jakimiś super tętnieniami , to auto bateria się przełączy).
       Albo napięcie zasilania 6x 1.5v w szeregu dało by jakieś 9V VCC :P
       • avatar
        chudyzam
        0
        Najlepszą innowacją byłby paradoksalnie krok w tył i wskrzeszenie Phenomów w niższym procesie...
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         AMD nie ma w roadmapach zadnych nowych CPU (nie APU) do 2015 wlacznie(a potem tez niewiadomo).Wiec wszystkie te komentarze sa zasadniczo bezcelowe :) .Nic powyzej 2M w APU normalnych i nic powyzej 4C w APU niskopradowych.Ogolnie tylko powolna ewolucja tego co juz mamy.
         • avatar
          OBoloG
          0
          A ja bym chciał żeby odpuścili już z tymi modułami i zrobili normalne procesory wielordzeniowe w których na jedną jednostkę CPU przypada jedna FPU a nie tak jak teraz że dwa CPU w module muszą się pytać siebie na wzajem któremu jest bardziej potrzebna większa moc jednostki FPU w tym samym module. Zmniejszyli by cache L2 czy L3 to by było więcej miejsca na dodatkowe rdzenie FPU i większy byłby pożytek albo zrobić nowe gniazdo jak niegdyś Slot A o ile mnie pamięć nie myli to chyba tak to się nazywało i wtedy miejsca nie zabraknie na większego procka.