Płyty główne

AMD Ryzen 2000 - jak są oznaczone kompatybilne płyty główne?

przeczytasz w 1 min.

Nowe procesory AMD Ryzen są kompatybilne ze starymi płytami głównymi AM4. Zgodne modele mają na pudełku stosowne oznaczenie.

Lada chwila na rynku zadebiutują pierwsze procesory AMD z serii Ryzen 2000, które będą kompatybilne z obecnymi płytami głównymi z podstawką AM4. Producenci rozpoczęli tutaj akcję informacyjną i zaczęli oznaczać swoje płyty stosowną adnotacją.

Na kompatybilnych płytach umieszczono informację „AMD Ryzen Desktop 2000 Ready”. Oznacza ona, że dany model już po wyjęciu z pudełka będzie działać z nowymi procesorami, również jeżeli chodzi o oprogramowanie.

Płyta główna ASRock Fatal1ty AB350 Gaming-ITX/ac ze stosowną adnotacją na pudełku

Warto zauważyć, że płyty główne AM4 bez takiej informacji również wspierają nowe układy, ale konieczna jest tutaj aktualizacja BIOS-u do najnowszej wersji (część producentów już udostępniła stosowne pliki, ale w niektórych przypadkach trzeba jeszcze trochę poczekać).

Jako pierwsze na rynku zadebiutują układy Ryzen 2000 „Raven Ridge” – ich premiera została zaplanowana na 12 lutego. To jednak nie koniec, bo w kwietniu spodziewamy się premiery odświeżonych jednostek Ryzen 2000 „Pinnacle Ridge”.

Źródło: 99 HONTEN Parts, MSI

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gatts-25
  1
  Lepiej później niż wcale zwłaszcza ,że kopacze od Monero się uaktywnili.
  Nie mogę już doczekać się testów wersji R5 2400G bo z pewnością zostaną przetestowane z maksymalnie możliwymi ustawieniami pamięci DDR4 jeżeli chodzi o przepustowość i czasy opóźnień.
  Będziemy mieli nowego króla "tanich" zestawów nie licząc pamięci DDR4 ,która w tej chwili znacznie podwyższa cenę całych komputerów.
  • avatar
   sambaverde
   0
   Ciekawe jak to będzie z kompatybilnością starszych płyt głównych AM4 do nowych procesorów, skoro na pudełkach pojawiają się zapewnienia o kompatybilności z nową wersją Ryzen.