Konsole do gier

Amerykanie grają!

przeczytasz w 0 min.

I wcale nie chodzi o granie na nerwach reszty świata. Mowa o potężnym przemyśle gier wideo i tym jak bardzo Amerykanie polubili granie na konsolach i różnej maści jej odmianach. Jak podają najnowsze badania, aż 63% amerykańskiej populacji korzysta, bądź korzystało z uroków gier wideo. Dla tak dużego rozwoju elektronicznej rozrywki na pewno niemałe znaczenie miało wprowadzenie w ostatnich latach takich konsol jak Wii, Xbox 360 oraz Sony Playstation 3.

Badania pokazują, że najwięcej grają mężczyźni w przedziale wiekowym 18-34 lata. Jest to dość klasyczny wynik choć nieco odbiegającego od obserwowanych tendencji w Polsce, gdzie rozpiętość wiekowa jest nieco węższa. Nad Wisłą granie na konsolach ponoć w pewnym wieku już nie uchodzi. Najwyraźniej Amerykanie nie przejmują się takimi bzdurami i po prostu grają – podobnie jak i Japończycy. Wyniki mówią, że 30% respondentów przyznało się, że grało choć raz w ostatnim roku.


Analitycy rynku z pewnością mają powody do radości ale jak wiadomo, zawsze da się przekonać jeszcze więcej osób do korzystania z możliwości jakie niesie współczesny przemysł wideo. Tu wszyscy są zgodni, że jest jeszcze sporo do zrobienia. Celem staje się przekonanie „niewiernych”, że dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu, jest konsola i kilka najnowszych gier.

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  WaxYL
  0
  hmm....
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   że to niby są premiery gier lipiec :/
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Gdzie te premiert ?!
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     user testowy | 2007-12-13
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      zły odnośnik
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       http://www.youtube.com/watch?v=elFBU2EcT78&list=PL78353AA86C438EBB&index=1&feature=plcp

       Witaj!

       Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
       Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

       Połącz konto już teraz.

       Zaloguj przez 1Login