Aplikacje mobilne

Android z dużo bardziej funkcjonalną przegladarką Firefox

przeczytasz w 1 min.

Dodana została funkcja wysyłania materiałów wideo z przeglądarki prosto do obsługującego streaming telewizora.

Android Firefoks

Jeśli na swoim urządzeniu z systemem Google Android korzystacie z przeglądarki Firefox to zapewne zainteresuje Was informacja o tym, iż doczekała się ona nowej funkcji i to takiej, która z pewnością niektórym się przyda.

Mozilla zapewnia, iż dąży do tego, aby użytkownicy mogli w szybki i prosty sposób przeglądać treści online bez względu na to, gdzie się znajdują. Właśnie w tym celu do przeglądarki dedykowanej systemowi Google Android dodana została funkcja wysyłania materiałów wideo z przeglądarki prosto do obsługującego streaming telewizora (za pomocą urządzeń takich jak Roku czy Chromecast).

"Teraz w prosty sposób można wyświetlić na telewizorze dowolne materiały wideo z internetu – udostępnione w sieci filmiki z wakacji czy wiadomości z portali informacyjnych. Wystarczy odtworzyć klip w Firefoksie na Androida i stuknąć w ikonę „wyślij na urządzenie” umieszczoną obok adresu URL i przycisków nawigacyjnych. Wtedy pojawi się lista podłączonych urządzeń Roku lub Chromecast dostępnych w danej sieci WiFi. Wybierz urządzenie i prześlij swoje wideo."

Wedle informacji producenta, można będzie wybrać treści, które chce się wyświetlić na telewizorze oraz odtwarzać, zatrzymywać i wyłączać filmy, korzystając z przycisków nawigacyjnych. Te pojawią się na dole ekranu smartfona podczas przesyłania materiału wideo i będą widoczne przez cały czas odtwarzania filmu, nawet gdy przejdzie się na inną kartę czy otworzy nową stronę.

Źródło: blog.mozilla, blog.phonehouse

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  johndobry
  3
  Co mnie wkurza we wszystkich przeglądarkach androidowych to to że strony(mimo włączonej opcji PC) czasami pokazują się w wersji mobilnej.
  • avatar
   Dideq
   2
   A gdzie wersja dla WP8.1? :(
   • avatar
    Kenjiro
    0
    Nie mają nic lepszego do roboty? Lepiej by się zabrali za dokończenie obsługi CSS3, czy wszystkie typy pola INPUT, a nie wiem czy w ogóle warto wspominać o nędznej wydajności (w Andku). Jest co robić, a tu jakieś pierdoły...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Tylko firefox
     • avatar
      TruGeek
      0
      Ja polecam CM Browser na andka . Bardzo szybka lekka i zgrabnie wyglądająca przeglądarka .
      • avatar
       TruGeek
       0
       Trochę dziwne u mnie wszystko lata ok.
       • avatar
        rexio22
        0
        Ładnie pięknie ale wydajnością to nie powala ten fajerfoks na andka ;__;