Mobile

Apple zachęca do kreatywnego wykorzystania iPhone’a 12

przeczytasz w 1 min.

Apple zaprezentowało film, który pokazuje jak przy pomocy iPhone’a 12 można malować światłem, nagrywać w slow motion i wykonywać ciekawe ujęcia przy wykorzystaniu m.in. wody i oleju.

Firma Apple udostępniła na YouTube nowy film „Codzienne eksperymenty”. Ma on na celu zaprezentowanie możliwości aparatu, który znajduje się w iPhone 12. Jakie eksperymenty warto przygotować, aby zrobić ciekawe zdjęcia?

„Everyday Experiments”, czyli tutorial od Apple

To nie pierwszy film tego typu nagrany przez Apple. Podobne powstały już w przeszłości i zyskały sporą popularność, a każdy prezentował możliwości iPhone’a w wyjątkowych sytuacjach. Jednak to pierwszy taki samouczek wypuszczony przez firmę, który ma ułatwić odtworzenie podobnych efektów we własnym zakresie.

Nowy film zatytuowany „Everyday Experiments” inspiruje i zachęca do kreatywnego wykorzystania swojego smartfona. Apple pokazuje jak w prosty sposób można stworzyć ciekawe zdjęcia i interesujące filmy. Wystarczy kilka przedmiotów, które praktycznie zawsze mamy w swoich domach.

Film przedstawia eksperymenty, które można przeprowadzić samodzielnie. To również świetny sposób na pomysłowe spędzenie wolnego czasu z dziećmi. Możemy zobaczyć jak wykonać interesujące nagrania w zwolnionym tempie, jak uzyskać przykuwający wzrok efekt mieszania różnych kolorów, a także przepis na malowanie światłem. Wystarczy kolorowy papier, balony wypełnione wodą, barwniki, olej, szklane butelki i jakieś świecące elementy. Warto przygotować również statyw lub miejsce na wyższej szafce, na której postawimy smartfona na podstawce.

Przetestujecie propozycje przedstawione przez Apple? A może znacie jeszcze inne pomysły i triki na ciekawe zdjęcia robione smartfonem? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Apple

Warto zobaczyć również:

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  develoop
  7
  No to teraz czekamy na Ajfonowe balony za 200zł za 10 szt.
  • avatar
   kitamo
   3
   Akurat to jest całkiem spoko hmmm kampania. Moze ludzie zaczna wykorzystywac do czegos wiecej te swoje telefony za grube tysiące niz tylko nagrywanie gówna na tiktoka.
   • avatar
    Witalis
    0
    Po raz pierwszy w USA Samsung wyprzedził Appla w sprzedaży telefonów. Tak więc nawet na swoim rynku po raz kolejny rok/roku udział Apple w słuchawkach spada... Ktoś zaraz napisze ale przecież 11 jest najlepiej sprzedającym się telefonem i będzie miał rację ale statystyka to tylko statystyka :-) Z jednej strony w danej półce cenowej tysiące modeli setki producentów na androidzie a w drugiej jeden model :-)