Karty graficzne

ASRock Radeon RX 580 w wersji do koparek kryptowalut

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

To już kolejna karta graficzna tego producenta, którą zaprojektowano z myślą o koparkach kryptowalut. Czy jest sens wydawania jeszcze takich konstrukcji?

Co prawda szał koparkowy powoli ustaje, ale firma ASRock nie zamierza odpuszczać i prezentuje kolejną kartę graficzną do kryptowalut. Model Phantom Gaming M2 Radeon RX580 8G wyróżnia się możliwością podniesienia zegarów i jeszcze lepszym chłodzeniem.

Nowa karta bazuje na układzie graficznym Polaris 20 z 2304 procesorami strumieniowymi i dysponuje 8 GB pamięci GDDR5 256-bit. Standardowe taktowania wynoszą 1340/8000 MHz, ale dzięki aplikacji Phantom Gaming Tweak Utility można wczytać profil cichy lub podkręcony (odpowiednio z niższymi i wyższymi wartościami).

ASRock Phantom Gaming M2 Radeon RX580 8G

Na uwagę zasługuje zastosowane chłodzenie, które obejmuje aluminiowy radiator, kilka miedzianych ciepłowodów oraz dwa wentylatory. Całość schowano pod efektowną obudową (z tyłu nie znajdziemy płytki backplate).

Podobnie jak we wcześniejszych modelach do koparek, do dyspozycji oddano tylko wyjście DVI-D, a zasilanie doprowadza 6-pinowe gniazdo.

ASRock Phantom Gaming M2 Radeon RX580 8G

Cena i dostępność karty pozostaje nieznana. Myślicie, że jest teraz sens wypuszczać konstrukcje do koparek kryptowalut?

Źródło: ASRock

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  owen444
  Co prawda szał koparkowy powoli ustaje??????

  Cooooo teraz moje koparki kopia wieksze ilości bo cena spada a jak cena spada to trudnośc też kto pisze te artykuły muminek???
  3
 • avatar
  Cezarr
  Póki Chińczycy nie zaleją świata układami ASIC póty kopanie na GPU będzie cały czas opłacalne.
  1
 • avatar
  Norghul
  Zapłon fest. Gdy bym na kryptowaluty właśnie ma się ku końcowi, a kopanie nie jest już tak dochodowe wychodzi karta do kopania, która dla górników i tak nie jest atrakcyjna, bo nie da się jej tak łatwo odsprzedać.Nieprzemyślana decyzja. Brakuje kart do gamingu, kolejne koparkowe są niepotrzebne, a szykuje się zalew rynku kartami z koparek.