Gadżety

Astrobot, czyli robot do nauki programowania (przez zabawę)

przeczytasz w 1 min.

Jeżeli ufacie JIMU Robot, to Astrobot jest „nie tylko mądrą zabawką, ale i dobrym przyjacielem młodego programisty”. Co to takiego?

Rodzice chcą, by ich dziecko miało w przyszłości dobry zawód. Kiedyś oznaczało to przygotowywanie go na lekarza czy prawnika, ale dziś – jak wszystko na to wskazuje – wcale nie gorszym pomysłem może być zainteresowanie go programowaniem. Zresztą, nawet jeśli w przyszłości nie będzie pisał kodu, analityczne myślenie przyczynowo-skutkowe i wytrwałość to coś, co na pewno przyda mu się w przyszłości.

Jeżeli przyjmiemy, że najlepszym sposobem na naukę jest zabawa, to szybko przypomnimy sobie o JIMU Robot (to marka zestawów klocków, pozwalających tworzyć programowalne roboty). W ofercie tego producenta pojawił się właśnie nowy model: Astrobot dla dzieci od ósmego roku życia. 

„To zabawka, a jednocześnie narzędzie edukacyjne, które zapewnia wieloetapową i rozwojową rozrywkę, od etapu budowania robota, po późniejsze programowanie, sterowanie i zabawę” – opisuje producent. Dodaje, że to „pierwszy JIMU Robot, który potrafi wyrażać emocje i wchodzić z użytkownikiem w interakcję, a to wszystko dzięki oczom wyposażonym w diody LED”.

Astrobot przykłady

Astrobot to zestaw złożony z mikrokomputera, pięciu silników, czujnika podczerwieni, głośnika Bluetooth, akumulatora (zapewniającego 2,5 godziny zabawy) i – przede wszystkim – 371 klocków. Można z nich ułożyć jedną z trzech konstrukcji przygotowanych przez producenta albo też wykazać się kreatywnością.

Pierwszym etapem zabawy jest więc konstruowanie robota, drugim zaś programowanie (w języku Scratch). Do tego drugiego wykorzystuje się aplikację na Androida i iOS, która oferuje między innymi bloki komend opierające się na zasadzie „przeciągnij i upuść”. Oczywiście JIMU Robot nie sprawi, że dziecko zacznie pisać własne programy, ale może pomóc mu w przyswojeniu podstaw.

Astrobot programowanie

„Astrobot z powodzeniem rozpoznaje przestrzeń wokół siebie, omijając wszystkie napotykane przeszkody. Umie też chwytać i przenosić najróżniejsze przedmioty, […] odtworzy każdy nagrany dźwięk, np. głos dziecka czy muzykę, co w połączeniu z interaktywnymi oczami i swobodą poruszania sprawi, że Astrobot będzie nie tylko mądrą zabawką, ale i dobrym przyjacielem młodego programisty”.

Cena zestawu Astrobot to 899 złotych.

Źródło: JIMU Robot

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Console Gaming King
  0
  Najlepsza zachęta do nauki to po polskiemu - but za butem.
  • avatar
   kitamo
   0
   Wall-e
   • avatar
    supervisor
    0
    Kolega Colobot'a?