Laptopy

ASUS i Dell też przygotowują laptopy z procesorami AMD Ryzen Mobile

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
4 komentarze Dyskutuj z nami

Kolejni producenci zainteresowani nowymi, mobilnymi procesorami AMD. Niestety, na dostępność laptopów będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

W ofercie AMD pojawiły się procesory Ryzen Mobile, które trafią do ultracienkich laptopów – już podczas premiery zapowiadaliśmy, że takie konstrukcje na pewno pojawią się w ofercie firm Acer, HPLenovo. To jednak nie koniec zapowiedzi, bo nowymi procesorami są zainteresowani kolejni producenci. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że swoje propozycje szykują też firmy ASUSDell.

Firma ASUS nie zdradziła zbyt wielu szczegółów w temacie nowych laptopów - wiadomo jedynie, że tajwański producent przygotowuje takie konstrukcje, ale nic nie wiadomo o ich specyfikacji czy ewentualnych założeniach.

Więcej informacji ujawnił Dell. Zapowiedział on bowiem, że procesory Ryzen pojawią się w wybranych laptopach z serii Inspiron, dzięki czemu "zwiększy możliwość wyboru przy systemach przeznaczonych do filmowych doznań i pracy w podróży".

Pierwsze laptopy z mobilnymi procesorami Ryzen (tutaj znajdziecie więcej informacji o jednostkach) powinny w nadchodzących tygodniach pojawić się w ofertach najważniejszych producentów OEM, w tym firm Acer, HP i Lenovo. Na urządzenia kolejnych producentów takich jak Dell czy Asus będziemy musieli poczekać trochę dłużej – ich premiera spodziewana jest dopiero na początku 2018 roku.

Źródło: AMD

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gatts-25
  Trochę późno ale lepiej bo większy wybór szkoda tylko ,że dużo wyborów sprzętu tego typu zostanie podjętych jeszcze w tym roku z okazji "Gwiazdki" i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
  1
 • avatar
  kero8
  Co?
  -1
 • avatar
  htm72
  A kiedy laptopy coffee lake ?
 • avatar
  Konto usunięte
  Miły było by gdyby wyrobili się na okres świąteczny, a przecież zrozumiałe że im też zależy na okresie żniw.