Karty graficzne

ASUS już przygotował niereferencyjną wersję Radeona RX Vega 64

przeczytasz w 1 min.

Model ROG Strix RX Vega 64 to w pełni niereferencyjna konstrukcja, która będzie dostępna również w fabrycznie przyspieszonej wersji.

Jesteśmy po zapowiedzi kart graficznych AMD Radeon RX Vega 64 – na początek przygotowano trzy referencyjne modele, ale producenci pracują też nad swoimi autorskimi konstrukcjami. Firma ASUS ma w planach wydanie wersji ROG Strix, która powinna zainteresować graczy i entuzjastów.

ASUS ROG Strix RX Vega 64 zalicza się do w pełni niereferencyjnych modeli. Producent zastosował tutaj powiększoną płytkę drukowaną, na której znalazł się rdzeń Vega 10 XT z 8 GB pamięci HBM2 2048-bit oraz rozbudowana sekcja zasilania w układzie 12+1 faz. Dokładne taktowania jeszcze nie są znane, ale w sprzedaży na pewno pojawi się wersja standardowa oraz fabrycznie przyspieszona (z dopiskiem OC).

ASUS ROG Strix RX Vega 64

ASUS ROG Strix RX Vega 64

Do chłodzenia akceleratora wykorzystano autorski, efektowny cooler DirectCU III, który zajmuje trzy miejsca dla kart rozszerzeń, a do tego lekko wystaje poza obrys płytki drukowanej. Z technicznego punktu widzenia mamy tutaj do czynienia z masywnym, aluminiowym radiatorem, kilkoma ciepłowodami oraz trzema dużymi wentylatorami (dzięki funkcji 0dB Technology pozostają one wyłączony w spoczynku i mniej wymagających zastosowaniach).

ASUS ROG Strix RX Vega 64

Na śledziu wyprowadzono pięć wyjść wideo: DVI-D, 2x HDMI i 2x DisplayPort. Dodatkowe zasilanie doprowadzają dwa 8-pinowe gniazda, a ponadto producent przewidział możliwość podpięcia dwóch wentylatorów (z możliwością sterowania za pomocą funkcji ASUS FanConnect II).

ASUS ROG Strix RX Vega 64

Wersje referencyjne Vegi 64 mają być dostępne w połowie sierpnia. Na niereferencyjny model ROG Strix RX Vega 64 będziemy jednak musieli poczekać trochę dłużej – jego sklepowa premiera została zaplanowana dopiero na wrzesień (ceny nie zostały jeszcze ujawnione).

Źródło: ASUS

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  robertgr1
  3
  A co się dziwisz że ceny tych kart są tak wysokie skoro oni dobrze wiedzą że i tak popyt znacznie będzie przewyższał podaż , jedyny problem jaki amd ma w chwili obecnej to zbyt niska dostępność ich kart graficznych w sklepach nawet przy cenach znacznie wyższych od konkurencji . Co do logicznego myślenia to dlaczego amd ma obniżać ceny skoro ich karty pomimo tego że cena jest znacznie wyższa od konkurencji i tak doskonale się sprzedają prawie w każdym zagranicznym sklepie nie ma ich na stanie pomimo wysokich cen
  • avatar
   Konto usunięte
   -2
   Kto pierwszy ten lepszy, w tym przypadku NVIDIA zarabia, a AMD musi gonić i już na początku dostosowywać się z cenami.
   • avatar
    wasptak
    0
    Przeterminowany o rok, gorący i cholernie prądożerny kotlet... GPU od AMD przestaje istnieć - przynajmniej na rynku PC.
    • avatar
     wiktorrp
     0
     za mała ta karta na 3 wentylatory, trochę wystaje jeden ;)