• benchmark.pl
  • ASUS zachowuje neutralność w wojnie formatów HD

ASUS zachowuje neutralność w wojnie formatów HD

przeczytasz w 0 min.

Znany koncern Asus postanowił dołączyć do wojny formatów HD, nie opowiadając się po żadnej ze stron. Dwa jego pierwsze urządzenia tego typu to wewnętrzne napędy combo, łączące w sobie funkcję czytnika Blu-Ray (lub HD DVD) oraz nagrywarki CD/DVD.

Pierwsze z urządzeń nosi oznaczenie ASUS BC-1205PT. Dysponuje ono interfejsem Serial ATA, 4 MB buforem danych i jest w stanie nagrywać dane na jednowarstwowych płytach DVD-R/RW z prędkością do 12x, a na dwuwarstwowych do 4x. Jest też zgodne z nośnikami DVD-RAM (wypalanie z prędkością 5x) oraz płytami CD-R (32x) i CD-RW (24x). Odczyt z krążków Blu-Ray odbywa się natomiast z prędkością do x5 (czyli 22,5 MB/s). Do napędu dołączane jest oprogramowanie Cyberlink Blu-Disk Solution.


Drugie urządzenie to HR-0205T. Odczyt płyt HD DVD odbywa się na nim z prędkością 2.4x, a z pozostałymi formatami radzi sobie gorzej od swojego „niebieskiego” brata. Zapis DVD-R/RW maksymalnie 5x, DVD-R DL 2.4x, a nośniki CD-R/CD-RW do 15x. Napęd nie jest zgodny z płytami DVD-RAM.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy oba urządzenia pojawią się na rynku, znana jest natomiast ich cena – BC-1205PT będzie kosztował 270 dolarów, a HR-0205T znacząco mniej – 180 $.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login