• benchmark.pl
  • ASUS zachowuje neutralność w wojnie formatów HD

ASUS zachowuje neutralność w wojnie formatów HD

przeczytasz w 0 min.

Znany koncern Asus postanowił dołączyć do wojny formatów HD, nie opowiadając się po żadnej ze stron. Dwa jego pierwsze urządzenia tego typu to wewnętrzne napędy combo, łączące w sobie funkcję czytnika Blu-Ray (lub HD DVD) oraz nagrywarki CD/DVD.

Pierwsze z urządzeń nosi oznaczenie ASUS BC-1205PT. Dysponuje ono interfejsem Serial ATA, 4 MB buforem danych i jest w stanie nagrywać dane na jednowarstwowych płytach DVD-R/RW z prędkością do 12x, a na dwuwarstwowych do 4x. Jest też zgodne z nośnikami DVD-RAM (wypalanie z prędkością 5x) oraz płytami CD-R (32x) i CD-RW (24x). Odczyt z krążków Blu-Ray odbywa się natomiast z prędkością do x5 (czyli 22,5 MB/s). Do napędu dołączane jest oprogramowanie Cyberlink Blu-Disk Solution.

Drugie urządzenie to HR-0205T. Odczyt płyt HD DVD odbywa się na nim z prędkością 2.4x, a z pozostałymi formatami radzi sobie gorzej od swojego „niebieskiego” brata. Zapis DVD-R/RW maksymalnie 5x, DVD-R DL 2.4x, a nośniki CD-R/CD-RW do 15x. Napęd nie jest zgodny z płytami DVD-RAM.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy oba urządzenia pojawią się na rynku, znana jest natomiast ich cena – BC-1205PT będzie kosztował 270 dolarów, a HR-0205T znacząco mniej – 180 $.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!