Karty graficzne

Atom dostanie mocniejszą grafikę

Maciej | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Maciej
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Intel paruje procesory Atom z ponad dwuletnim, przestarzałym i powolnym rdzeniem graficznym wbudowanym w chipset G945GC. Na szczęście już niedługo "niebiescy" zastąpią go nieco nowszym układem G31.

Układ graficzny wbudowany w chipset G31 zintegrowany z  procesorami Atom D510 i D410 został nazwany GMA3150, co sugeruje, że powinien być nieco szybszy od GMA3100.

Mimo sporego postępu względem GMA950 nowsza karta graficzna i tak jest już mocno przestarzała i powolna. Na szczęście sytuację nieco ratuje Nvidia z platformą ION, choć na pewno Intel zrobi wszystko, żeby maksymalnie utrudnić połączenie Atom + ION.

Procesory Atom w dalszym ciągu powinny być stosunkowo tanie, przystępne cenowo, jak lubi mawiać Intel. Nie zapowiada się jednak, aby w najbliższym czasie cokolwiek zmieniło się w sprawie układów graficznych dla niego przeznaczonych. Wydajność graficzna prezentowana nawet przez GMA3100 była "zadowalająca" w 2007 roku, w 2010 będzie wyglądać bardzo kiepsko, żeby nie powiedzieć śmiesznie.

Źródło: Fudzilla.com

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mICh@eL
  nie wiem po co to :P

  "ja mam 6600 i mi wszystko działa..."
 • avatar
  Konto usunięte
  znowu jakieś gówni**e GMA? Intel zamiast larabe opracowałby tani a wydajny chip dla netbooków
 • avatar
  spock2
  A co w tej grafice jest nieteges? Mi ten badziew z Atomem służy wyłącznie do przeglądania net-a i ewentualnie jakieś filmy i ten układ grafiki jest do tego w zupełnie wystarczający czego nie można powiedzieć o żółwim Atomie.
 • avatar
  Konto usunięte
  GMA zawsze pozostanie GMA - przestarzałym shit'em, że się tak wyrażę
 • avatar
  maroo
  Heh, tyle jazdy po tym GMA - potrzebujesz jeden z drugim coś wydajnego to kup wydajne. Po co sie rzucac że Intel pakuje GMA - zrobili co uznali i jest. Opracowując jakikolwiek układ GMA nie było tak że nie umieją - zrobili to co chcieli zrobić.
 • avatar
  Konto usunięte
  oczywiscie zaden z powyzszych bluzgaczy na GMA nie wpadl na pomysl ile pobiera energii :-| - A JAK ODRAZU OBOK ATOM POWINIEN BYC GF 295 I JEGO "500W" I BATERIA TRZYMAC MA 10 MINUT!!!!!!!!