Oprogramowanie

Audacity 2.3.2 ze zintegrowanym encoderem MP3 - do pobrania

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Audacity, czyli najpopularniejszy aktualnie program do nagrywania i edycji dźwięku, doczekał się nowej wersji. Co poprawiono, co zmieniono, co dodano?

Audacity to bardzo popularny, open source’owy program do edycji dźwięku. W maju doczekał się on kolejnego wydania, które wyraźnie pokazuje, że jego rozwój nie jest jeszcze zakończony. Wersja 2.3.2 przynosi też wreszcie długo wyczekiwaną zmianę...

Co nowego w Audacity 2.3.2?

Audacity 2.3.2 to pierwsza wersja programu ze zintegrowanym encoderem MP3 (LAME). Do tej pory trzeba było go pobierać ręcznie, co może nie było szczególnie uciążliwe (szczególnie, że wystarczyło to zrobić raz), ale jednak powodowało pewien dyskomfort. 

Audacity ciemny

Oprócz tego nowa wersja nie zawiera zbyt wielu zmian. Jedynie pojawił się nowy przycisk do zaznaczania całej ścieżki, a do tego wyeliminowano ponad 20 błędów wykrytych od czasu udostępnienia poprzedniego wydania.

We wcześniejszych wersjach do Audacity dodano między innymi zaawansowane opcje pionowego zoomowania, nową paletę makr, możliwość zmiany rozmiaru pasków kontroli głośności i prędkości czy też funkcję „Punch and Roll Recording”.

Pobierz Audacity – rozbudowany program do edycji audio:

Pobierz Audacity

Co potrafi program Audacity?

Audacity służy do nagrywania, odtwarzania, eksportowania oraz edytowania plików audio. Pozwala na modyfikację parametrów ścieżek dźwiękowych, miksowania ich, a także nakładania rozmaitych efektów, takich jak echo czy normalizacja. Liczba dostępnych funkcji jest bardzo duża, a możliwości da się zwiększyć jeszcze przez liczne wtyczki i rozszerzenia. Program jest dostępny zupełnie za darmo – na Windows, macOS i Linux.

Źródło: Audacity, ghacks

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Warmonger
  Nadal nie obsługuje niestandardowych DPI. W sumie to jedyna rzecz, która mnie interesuje.
 • avatar
  bonio89
  Po tylu latach w końcu im się udało.
 • avatar
  Balrogos
  Po tylu latach to AAC powinno juz na stale zastapic Mp3 ;/
 • avatar
  MKjanek32
  Ciekaw jestem co się zmieniło, że zdecydowali się zintegrować LAME, wcześniej kodek był instalowany oddzielnie z powodu dziwacznego prawa patentowego w niektórych krajach.