Ciekawostki

Zobacz jak dziecko widzi świat

przeczytasz w 1 min.

Aplikacja Baby World pokazuje świat widziany oczami dziecka. Powstała z myślą o goglach VR, ale można skorzystać z niej też "klasycznie".

Wzrok dziecka kształtuje się przez kilka miesięcy po jego narodzinach. Dzięki goglom VR i smartfonowej aplikacji każdy rodzic, brat lub siostra, a zresztą po prostu każdy może prześledzić ten proces i lepiej zrozumieć to maleństwo.

Każdego dnia katalogi sklepów Google Play i App Store się powiększają, a my staramy się wyłapać dla was te najciekawsze. Na pewno zalicza się do nich darmowa aplikacja Baby World, która pozwala zobaczyć świat w taki sposób, jak widzi je niemowlę. 

Baby World wzrok

Nie jest to żadna wiedza tajemna, ale wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że przez pierwsze miesiące niemowlę nie rozróżnia kolorów i widzi nieostro, niczym przez zamarzniętą szybę. 

Gogle VR pozwalają zobaczyć świat oczami maluszkami, ale nawet bez nich jesteśmy w stanie sprawdzić, jak widzi on swój pokoik, łóżeczko czy ulubione zabawki. Możemy zrozumieć, przynajmniej do pewnego stopnia, jak postrzega on otaczający go świat. To coś, na co rodzice w poprzedniej dekadzie nie mogli sobie pozwolić.

Celem Baby World nie jest tylko pokazanie rodzicom świata oczami ich dziecka, ale też wyjaśnienie, dlaczego niemowlęta wolą proste, kontrastowe wzory niż różnokolorowe, pełne drobnych szczegółów książeczki. Aplikacja zawiera także zestaw kart z rysunkami, które można wykorzystać podczas opowiadania dziecku o świecie, na którym właśnie się pojawiło. 

Zainteresowani? Zatem sprawdźcie sami:

Pobierz Baby World na Androida
Baby World na Androida

Pobierz Baby World na iOS
Baby World na iOS

Źródło: Sierra Madre

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  9
  Żeby zobaczyć jak dzieci widzą świat, wystarczy mi przeczytać garść komentarzy w i internecie.
  • avatar
   0qwer0
   2
   na samiutkim początku dziecko widzi do tego "do góry nogami". To właściwy sposób wyświetlania obrazu dla takiego układu optycznego. To dlatego dziecko nie trafia łapkami w założony obszar. Mózg jednak dość szybko uczy się poprawnie interpretować bodźce i zaczyna nam obracać obraz. Taka ciekawostka :)

   Witaj!

   Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
   Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

   Połącz konto już teraz.

   Zaloguj przez 1Login