Filmy / seriale / VOD

Barbie jak film Kubricka! Zobacz pierwszy zwiastun

przeczytasz w 1 min.

Dotąd niewiele wiedzieliśmy o filmie Barbie i więcej było sceptyków niż entuzjastów. Pierwszy zwiastun ma potencjał, by wyraźnie zmienić te proporcje.

Film o Barbie jak film Kubricka

Pomysł, by nakręcić film o lalce Barbie, przez wielu nie był przyjmowany zbyt entuzjastycznie. Pierwszy zwiastun tej produkcji… rozwiewa jednak sporo wątpliwości. To nie tylko dobry pomysł, ale i wykonanie zapowiada się przednio. Jakkolwiek absurdalnie nie zabrzmiałoby to przed obejrzeniem trailera, czuć tu ducha Stanleya Kubricka.

Pierwsza połowa zwiastuna jest niczym innym jak odniesieniem do Odysei kosmicznej, a górująca nad dziewczynkami Margot Robbie jako Barbie, robi niemałe wrażenie. To, co dzieje się dalej, również zachęca do tego, by dać jednak temu filmowi szansę. Co tu jednak dużo mówić, najlepiej to po prostu zobaczyć… 

Zobacz pierwszy zwiastun Barbie z Margot Robbie w roli głównej: 

Mocna obsada i reżyserka Małych kobietek

Poza intrygującym zwiastunem przekonująco na pewno wypada też obsada. Obok wspomnianej tu już Margot Robbie na ekranie pojawią się między innymi Ryan Gosling czy Will Ferrel, jak również Issa Rae (Issa z serialu Niepewne), Simu Liu (Shaun z Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni) czy Ncuti Gatwa (czyli nowy Doktor Who). 

Nazwisko reżyserki także pozwala liczyć na wspaniałe widowisko. To Greta Gerwig nominowana do Oscarów w 2017 roku za Lady Birds oraz dwa lata później za Małe kobietki. O tym, czy Barbie spotka się z równie ciepłym przyjęciem, przekonamy się już w przyszłym roku – kinowa premiera filmu odbędzie się 21 lipca 2023.

Źródło: Gizmodo, IMDb

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Abgan
  16
  Co tam Margot, Ryan czy Will - Krystyna Czubówna jako narrator to jest dopiero gwiazda obsady!
  • avatar
   pawluto
   2
   Mega badziew - Serio ? Film o plastikowej lalce ???
   Kończą się tematy w Hollywood...
   • avatar
    jacekwr
    1
    @Benchmark Wy tak na serio...? 8o
    • avatar
     kkastr
     1
     Scena niszczenia zabawek naszych babć jest bardzo wymowna. Jest to jakby eksplozja nieokiełznanej, spontanicznej siły niszczącej to co dawne, aby zrobić miejsce dla tego co współczesne. Sympatyczna dziewczynka staje się kimś przejawiającym wręcz wściekłość. Co ciekawe, skierowaną na symbol dzieci, którym bezceremonialnie rozbija porcelanowe ciałka i odrzuca w niebyt. To są metaforyczne narodziny anty-matki. W dawnej kulturze kobiety były cenione m.in. za zdolność obdarzania najsłabszych, bezradnych ludzi matczynym uczuciem. W tym zwiastunie z kolei pokazane jest radykalne odcięcie się od tego, a jako budzące podziw zostaje przedstawione namiętne ciało w bikini. Tu nawet nie chodzi o piękno, tylko właśnie o erotykę, gdyż stój Margot jest taki sobie średniawy. Dopiero radykalne odrzucenie tego co stare pozawala wejść do różowego, plastikowego raju, pełnego tańca, zabawy, słońca i przyklejonych uśmiechów. Jeden zwiastun a tak pełen symboliki.
     • avatar
      MokryN
      0
      W duchu "równości lewackiej" , Barbie powinna byc czarna i otyła.
      • avatar
       Nibynóżka
       -2
       Zapowiada się politpoprawny gniot.
       • avatar
        krychu90
        0
        Musical?
        • avatar
         dariuszd1
         0
         Ja czekam na 2gą część pt: Ken