• benchmark.pl
 • Gry
 • Battlefield 3: funkcja "Matches" zapewni możliwość konfiguracji serwera gry wieloosobowej
Gry

Battlefield 3: funkcja "Matches" zapewni możliwość konfiguracji serwera gry wieloosobowej

przeczytasz w 2 min.

Jeszcze lepszy multiplayer

Battlefield 3 to gra, która przede wszystkim za multiplayer została bardzo dobrze oceniona zarówno przez graczy, jak i recenzentów. Już wkrótce tryb gry wieloosobowej ma być jeszcze ciekawszy i lepszy, dzięki funkcji „Matches”.

Tryb rozgrywki wieloosobowej w grze Batllefield 3 jest bez wątpienia bardzo interesujący. Niestety odpowiedzialne za tę produkcję studio DICE nie umożliwia zbyt dogłębnej konfiguracji poszczególnych elementów gry zespołowej. To ma się jednak zmienić dzięki funkcji „Matches”, która została właśnie zapowiedziana na oficjalnym blogu gry.

Battlefield 3 "Matches" ustawienia wstępne

„Matches” umożliwić ma konfigurację tych elementów zabawy zespołowej, o które prosili nabywcy, a więc między innymi trybu, liczby rund, wielkości zespołów czy map. Ponadto gospodarz będzie mógł samodzielnie ustawić zasady gry, a więc chociażby ukrywanie poszczególnych elementów interfejsu, dopasowywanie zestawu broni, ustawienia regeneracji zdrowia, widoku podczas jazdy i lotu czy aktywację lub dezaktywację przyjacielskiego ognia.

Battlefield 3 "Matches" wybieranie ustawień

Dzięki „Matches” możliwe będzie również wyznaczenie przywódców, którzy sami będą mogli wybrać składy swoich zespołów. Dużą nowością wprowadzoną przez tę funkcję będzie również możliwość rozgrzewki przed każdym meczem, dzięki której użytkownicy będą mogli zapoznać się z wybranymi przez hosta zasadami.

Battlefield 3 "Matches" rozgrzewka

Możliwości konfiguracji serwera będzie więc naprawdę sporo i teraz każda gra będzie mogła wyglądać dokładnie tak, jak tego chcemy, a nie tak, jak narzuca to producent. Przynajmniej w teorii… Okazuje się bowiem, że aby włączyć funkcję „Matches” należy wcześniej wynająć serwer dedykowany.

Battlefield 3 "Matches" panel

„Matches” dostępne będą przez Battlelog dla komputerów osobistych oraz konsol Xbox 360 i PlayStation 3. Nie wiadomo jednak na razie kiedy opcja zadebiutuje.
 

Więcej o grach:

Źrodło: blogs.battlefield 

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  [email protected] robią dokładnie to co Activision od wyjścia COD'ów, a ponadto nie trzeba mieć dedyków, żeby zagrać 1 na 1 z kumplem lub klanówek 5 vs 5. Nothing special [email protected]
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Jak nie poprawią netkodu to ta gra i tak zdechnie. Client side hit detection to jest dobre do mario cart a nie poważnego FPSa
   • avatar
    Kam9000
    2
    Nie podoba mi się polityka EA. Mówię o specjalnym traktowaniu użytkowników, którzy płacą sporo pieniędzy. Taki zwykły użytkownik ma po prostu nóż w plecy.
    • avatar
     Atak-Snajpera
     1
     Najlepsze serwery to są typu "Classic" ala BF2.

     Friendly Fire - ON
     Regenerate Health - OFF
     3d spotting - OFF
     Mini map spotting - ON
     Only Squad Leader spawn - ON

     Szkoda tylko że pojazdy / samoloty / heli mają nieskończoność ammo :(
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Co z tego...Zrobią wyszukiwarkę serwerów, z czego 80% z nich jest kompletnie PUSTA ! Kompletne 0 graczy !

      A to, że zrobią matching do gry wieloosobowej, to sobie mogą w tyłek wsadzić - po co to komu, jak za wykupienie serwera na miesiąc trzeba bulić 40-60 zł. Też mi super opcja, lol.

      Chcę zagrać z kumplami, nie w żadnym debilnym klanie - zwyczajnie z kolegą, to muszę serwer na min. miesiąc wykupić...
      Po to mam neta 40Mb/s, po to konfigurowałem porty, po to kupiłem lepszego kompa, żeby teraz płacić im za serwer.

      EA, możecie się zgiąć i w tyłek pocałować ;)
      • avatar
       Eklerek
       1
       Battlefield 3... trzeba będzie wreszcie w to zagrać.
       • avatar
        piccardo
        0
        To że będzie potrzebne do tego wykupienie własnego serwera to nic nowego ;p Za to sama opcja prezentuje się obiecująco i chyba to jak na razie jedyna firma która tworzy FPSy przy czym nie zdziera kasy i robi coś dla graczy...
        • avatar
         Konto usunięte
         -2
         radujcie się bo oto po wielu latach można sobie serwer ostawić na razie trzeba jeszcze go wykupić ale może za kilka lat każdy sobie postawi. Ludzie to parodia jest możliwość stawiania i modyfikacji serwera to standard z dawnych lat jak zaczynałem grać to lodżią się w pale nie mieściło jak może istnieć gra bez takich możliwości a tu idą nowe czasy i istnieje, ba do tego jest bardzo wolna dodatek walka w zwarciu naprawia to ale po jakim czasie
         • avatar
          pr1est
          -15
          batelfilt to ta gra co się rycerzykiem lata po podziemiach? bo na skrinach wiać jakby to był jakiś nowy kłejk?