Gry komputerowe

Wiedźmin 3: Dziki Gon zatrzymywał graczy na zdecydowanie dłużej niż Cyberpunk 2077

przeczytasz w 2 min.

Cyberpunk 2077 podbił Steam i już teraz trzeba zapisywać go na konto sukcesów CD Projekt RED. Najnowsze statystyki stały się dla niektórych powodem do podnoszenia alarmu, ale chyba nieuzasadnionego.

Baza graczy Cyberpunk 2077 na Steam spadła o 79%

Już w dzień premiery otrzymaliśmy jasny sygnał, że właściciele PC oraz kont na Steam wręcz rzucili się na Cyberpunk 2077. Nie ma w tym przesady, bo przez chwilę były nawet problemy z serwerami. Zasadne są określenia, iż Cyberpunk 2077 podbił Steam. Także jeśli chodzi o sprzedaż, co zapewne cieszy twórców. Opublikowane teraz statystyki pokazują, że gra nie zatrzymuje graczy na długo. Pytanie, czy to zaskakujące?

Cyberpunk 2077 stracił już 79% graczy w porównaniu z 3, 4 dniami po premierze. Uwzględniając pierwszy miesiąc obecności na rynku, baza graczy na Steam spada 3 razy szybciej niż miało to miejsce w przypadku Wiedźmin 3: Dziki Gon, do którego odwołania padają z oczywistego powodu - tego samego producenta.

Cyberpunk 2077

I chociaż powyższe określenia są prawdziwie, to nie wypada odnieść się do tego, że Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3: Dziki Gon dzieli przepaść pod względem szczytowej popularności na Steam. Chociaż Cyberpunk 2077 zanotował już bardzo duży odpływ graczy to nadal bawi się przy mnóstwo osób. Przygody Geralt z Rivii nawet podczas najlepszych dni nie miały nawet w połowie tak dużego wzięcia jak Cyberpunk 2077 dziś.

Cyberpunk 2077 radzi sobie naprawdę dobrze

Jak rozpatrywać takie statystyki? Nie da się nie zauważyć, że mogą być wykorzystywane zarówno do trąbienia o sukcesie Cyberpunk 2077, jak i uznawania, że bardzo szybko nudzi się graczom. Tyle tylko, że cały czas mówimy o grze znajdujące się na liście bestsellerów na Steam. Dodatkowo rzut oka na tytuły, przy których bawi się aktualnie najwięcej graczy pokazuje, że Cyberpunk 2077 plasuje się w TOP 5 przegrywając z pozycjami, które nieprzerwanie dzielą i rządzą oferując zmagania wieloosobowe.

Cyberpunk 2077 na Steam

Wiedźmin 3: Dziki Gon może pochwalić się dłuższą kampanią, co też w omawianej kwestii może być nie bez znaczenia. Zapewne są też gracze, którzy czekają na aktualizacje, po których Cyberpunk 2077 nie będzie irytował sporą ilością błędów.

A jak Wy odbieracie powyższe statystyki? Jeśli zdecydowaliście się na zakup, ile czasu spędziliście w świecie Cyberpunk 2077?

Źródło: githyp, steam

Warto zobaczyć również:

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  xfire25
  22
  Wiedźmin 3 za pierwszym podejściem trzymał wszystkich chęcią odkrywania świata i fabuły. Fantasy ma tą przewagę, że wszędzie spotkało nas coś wyjątkowego, a jak chcemy klimaty urban to wystarczy wyjrzeć za okno. Wiesiek 3 wciąż najlepszą grą studia.
  • avatar
   vandam
   5
   nic dziwnego, CP77 można przejść w jakieś 10-12h, grając tylko główny wątek. W mieście nie ma co robić, misje poboczne mocno powtarzalne. Muszą dodać jakieś mini gry, jak gwent, trochę urozmaicić rozgrywkę
   • avatar
    scythe
    1
    Skala czasu na oby wykresach jest nie do porównania. W jaki sposób one mają cokolwiek pokazywać? Pokażcie zmiany na przestrzeni tego samego czasu od premiery...
    • avatar
     levusek1992
     1
     Mnie zatrzymał na całe 14h fabuły
     • avatar
      StaryZgred
      1
      Co racja to racja. Po rozczarowaniu C2077 zainstalowałem Wieśka, dorzuciłem mody (HD Project został skończony) i bawię się wyśmienicie.
      • avatar
       SadSam
       1
       Skusilem sie na Wiedzmina 3 - wersja ps4... co za dcienka gra, fakt ze jest stara, ale ten 5letni wiesiek jest gorszy w sterowaniu niz Gothic 2 czy Hitman 1 ... nie mowiac o totalnej nieprzejrzystosci menu i funkcji, szkoda gadac... jak ta gra jedt wysmienita to CP2077 nie chce nawet odpalac
       • avatar
        KENJI512
        0
        Wiesiek 3 nie był robiony na konsole poprzedniej generacji, tylko na konsole (wtedy) obecnej generacji, stąd nie było aż takiego downgradu. Pomyślcie co by było, jakby Wiesiek był wydawany również na PS3...
        • avatar
         Konto usunięte
         -3
         @Mateusz, trochę kiepska ta analiza. statystyki trzeba umieć czytać, a więc fakty:

         1. CP2077 trzyma graczy dłużej i w większej ilości niż Wiesiek3
         2. CP2077 z powodu ogromnego hype nakręconego głównie przez portale, np. ten portal (Redzi ograniczali informacje do minimum), z tego powodu grę kupiło znacznie więcej przypadkowych graczy, którzy tak naprawdę tego typu grą nie byli zainteresowani, stąd ich odpływ.

         Tak czy siak, kurz opada. część graczy naprawdę odpłynęła, zwrócili grę, ale część po prostu przestała grać w oczekiwaniu na fixy które usuną największe uciążliwości, a jest tego wyjątkowo dużo. zbyt dużo.

         Wielka szkoda że samodzielnie nie wykonałeś statystyk na jednym wykresie z tych dwóch gier. To nie jest taki ogrom pracy, w durnym excelu da się zrobić w 10min wraz z ręcznym zrobieniem tabel z danymi. nie masz MS Office? to samo zrobisz w Libre / Calc .


         Tak czy siak, CP2077 jak widać, pomimo ogromnych byczorów w grze, okazał się ogromnym sukcesem, i to pomimo tego że gra nie ma durnych zabezpieczeń, i kto chce to swobodnie spiraci. Ale jak widać, ludzie grę kupują wbrew krwiożerczemu marketingowi który twierdzi, że piractwo rozwala im biznes.

         sam chętnie bym pograł, ale nie bardzo mam na to czas (nawet wieśka3 nie ograłem), bo np. tutaj piszę różne bzdury, prowokując rak tego portalu czyli minusowe przegrywy :) (do roboty lenie! minusować bo tylko to umiecie)

         I tyle mam do powiedzenia. @Mateusz, popraw jakość.
         • avatar
          sirrah777
          0
          CP to przecież single player. Przeszedłem grę 2 razy, przy czym za drugim razem wykonałem kazde jedno zadanie dodatkowe w grze. Zajęło mi to około 70 godzin (drugie przejście). To 2 razy krócej niż w Wiedźminie. Czego oni się spodziewali? Do gry wrócę jak wydadzą duże rozszerzenie. Pomijam fakt że najwyszy poziom trudności nie jest żadnym wyzwaniem. Nie jest ani trochę trudny.
          • avatar
           Paciorkowiec
           0
           Olać Steam :) trzeba wspierać polską gospodarkę i gra musi być w pudełku!