Pojazdy

Elektryczna hulajnoga z logo BMW

przeczytasz w 1 min.

BMW chce dostarczać atrakcyjne rozwiązania do codziennego transportu. Efekt? Monachijski producent jeszcze w tym roku wprowadzi do sprzedaży elektryczną hulajnogę.

Kolejny (po Kawasaki) ceniony producent motocykli zdał sobie sprawę, że w przestrzeni miejskiej ludzie oczekują bardziej praktycznych rozwiązań, takich jak elektryczne hulajnogi. Już na przełomie lata i jesieni BMW spróbuje sprostać ich wymaganiom i wprowadzi do swojej oferty taki właśnie pojazd. 

BMW E-Scooter – taka prosta nazwa została wybrana dla elektrycznej hulajnogi producenta z Monachium, który nawiązał współpracę z Micro Mobility Systems. Pojazd w kolorze „czarny mat” wciąż jest bardzo tajemniczy, ale te najważniejsze informacje zostały ujawnione.

BMW E-Scooter przód

I tak, sercem E-Scootera z biało-granatową szachownicą na przedzie będzie 150-watowy silnik, dzięki któremu rozpędzi się on nawet do 20 km/h, umożliwiając tym samym sprawny transport na przykład do i z pracy. Dwugodzinne ładowanie akumulatorów pozwoli natomiast na przejechanie 12 kilometrów, co również jest przyzwoitym wynikiem.

Elektryczna hulajnoga BMW będzie też całkiem lekka. Waga na poziomie 9 kg, w połączeniu ze składaną konstrukcją, ułatwić ma przenoszenie pojazdu z miejsca na miejsce. Producent wspomina również o zintegrowanym tylnym oświetleniu oraz dwóch oddzielnych układach hamulcowych.

BMW E-Scooter tył

„Elektryczne hulajnogi to sprytna forma codziennego transportu – czytamy w oficjalnej zapowiedzi na stronie BMW. – E-Scooter zaś to kolejna atrakcyjna demonstracja innowacyjnej technologii i wysokiej jakości projektowania”.

BMW E-Scooter wyjedzie na drogi we wrześniu. Zainteresowani nim muszą przygotować się na wydatek rzędu 799 euro.

Źródło: BMW, New Atlas

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Alundro
  0
  Za taką cenę jest to kiepska oferta. Na plus - waga i czas ładowania. Na minus- 20 km/h nie wiem dlaczego, jeżeli można legalnie poruszać się z prędkością 25 km/h oraz zasięg 12 km, czyli jak zawsze w zależności od wagi i sposobu jazdy pewnie z 8 km to bardzo mało. Nawet logo BMW nie uratuje tego.
  • avatar
   ophiuchus
   0
   Hipstery kupiom i bendom z dumom jeździli po bułki w sobotę rano :) albo na poobiedni spacer w niedzielę do parku :)