Ciekawostki

CD Projekt i Techland przekażą po milionie złotych na pomoc mieszkańcom Ukrainy

przeczytasz w 1 min.

Dwaj wiodący polscy producenci i wydawcy gier zdecydowali się wesprzeć mieszkańców Ukrainy nie tylko dobrym słowem. Polska Akcja Humanitarna dostanie od nich po milionie złotych by nieść skuteczniejszą pomoc poszkodowanym w wojnie.

Polska Akcja Humanitarna dostanie milion złotych od CD Projekt

Przedstawiciele grupy CD Projekt (w składzie której znajduje się studio CD Projekt RED odpowiedzialne na serię Wiedźmin i Cyberpunk 2077) w krótkim komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych wyrazili swoje niedowierzanie i oburzenie inwazją na Ukrainę, jak to określili, na naszych przyjaciół i sąsiadów. W ramach solidarności ze wszystkimi ofiarami tego aktu agresji zdecydowano się wesprzeć finansowo pomoc humanitarną. Polska Akcja Humanitarna (PAH) otrzyma od grupy CD Projekt milion złotych by dzięki temu nieść skuteczniejszą pomoc.

Techland zdecydował się na identyczny krok

Na podobny, aby nie powiedzieć identyczny, krok zdecydował się również Techland. Studio mające w dorobku między innymi serie Call of Juarez i Dying Light również przekaże na konto PAH okrągły milion złotych.

Inne polskie studia również pomagają

CD Projekt i Techland to, jak na nasze warunku, giganci. Nie można jednak zapominać, że tak jak mogą pomagają również mniejsze ekipy.

Pisaliśmy chociażby o 11 bit studios, które część dochodów ze sprzedaży This War of Mine przekaże na rzecz Ukraińskiego Czerwonego Krzyża. Bloober Team (seria Layers of Fear czy The Medium) z kolei przygotowało ofertę płatnych staży dla Ukraińców przyjeżdżających do Polski. Zobowiązuje się przy tym pomóc w zdobyciu niezbędnych dokumentów, a także w znalezieniu zakwaterowania.

Źródło: CD PROJEKT RED, Techland

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Han44
  11
  Super i Szacun .
  • avatar
   studionti
   2
   Czy jest gwarancja/ umowa, żeby Ochojska nie zmarnowała w całości tych środków na finansowanie ukochanych przez nią migrantów zarobkowych z państwa islamskiego?
   • avatar
    max2021S
    1
    Brawo ! Proszę banować ruskich trolli - jak ten gromzjasnegonieba
    • avatar
     Ciekawski_
     -1
     Dla mnie każdy kto pomaga tym czcicielom bandery, pluje na groby Polaków pomordowanych bestialsko przez UPA. Oni są dumni z tego co zrobili nawet teraz. Każde wystąpienie ich prezydenta kończy się banderowskim pozdrowieniem.
     • avatar
      stalkerpl
      -1
      Polaków tak samo wsparli jak wspierają Ukraińców, a po co co Polak ma sobie poradzić, przecież w Polsce nie ma nędzy i biednych
      • avatar
       gromzjasnegonieba
       -24
       Co sie stalo z narodem polskim ze wspiera faszyzm Bandery ?. Ukraina zrobila potworne rzeczy. Majdan to mordowanie i przesladowanie przeciwnikpw politycznych. Kandydaci na prezydenta w wolnych wyborach siedza w wiezieniu. Mordowani sa cywile w Donbasie. W czasie ww2 Ukraina wspolpracowala z Hitlerem. Nie bylo gorszych zwyrodnialcow od Ukrainskiego SS. Poczytajcie wspomnienia ocalalych Zydow. Teraz zaczeli odbudowywac ideologie faszystowska. Przekroczyli granice ktorej nie wolno i Rosja odpowiedziala.
       • avatar
        grizzly
        0
        Bardzo jestem ciekaw jak nasi kochani bracia Ukraińcy się na odwdzięczą.