Gry

Wracamy do Cyberpunk 2077! Gra doczekała się aktualizacji dla nowej generacji

przeczytasz w 2 min.

Trochę musieliśmy na to poczekać, ale Cyberpunk 2077 w końcu będzie w stanie wykorzystać pełnię możliwości PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Masz wątpliwości? Sprawdź demo.

Patch 1.5 dla Cyberpunk 2077 już dostępny

Nieoficjalne doniesienia sugerowały, że dzisiejsze popołudnie przyniesie sporo informacji z obozu CD Projekt RED. Tak też się stało, rodzimi twórcy odkryli karty związane z dalszymi losami Cyberpunk 2077. Wydaje się, że wielu graczy będzie zadowolonych, ujawnione nowiny oraz materiały wypada uznać za te, które były wyczekiwane.

Gra otrzymuje właśnie patch 1.5, który wprowadza kilka kolejnych ulepszeń, poprawki zadań i rozgrywki, a przede wszystkim także aktualizację do wersji ulepszonej dla konsol nowej generacji. Od teraz Cyberpunk 2077 ma korzystać z dodatkowej mocy Xbox Series X/S oraz PlayStation 5.

Cyberpunk 2077 na nowej generacji konsol. Szczegóły techniczne

W przypadku konsoli Xbox Series S przewidziano tylko jedną opcję - 30 fps przy 1440p z dynamicznym skalowaniem rozdzielczości. Na Xbox Series X i PlayStation 5 można będzie wybrać Tryb wydajności lub Tryb ray tracingu. Ten pierwszy ma zapewniać rozgrywkę w 60 fps z dynamicznym skalowaniem 4K, drugi z racji obsługi wymienionej technologii będzie skutkował płynnością 30 fps. Next-genowa wersja gry to również ogólne ulepszenia jakości grafiki i wydajności, poprawiony HDR, podwyższona jakość renderowania, skrócone czasy ładowania, a na PlayStation 5 obsługa Tempest 3D AudioTech oraz specjalnych funkcji kontrolera DualSense.

W przypadku PC omawiany patch również związany jest z pewnymi aspektami technicznymi. Dodano tryb benchmarku i opcję „Przełącz chodzenie” podczas gry na klawiaturze, włączono Variable Rate Shading (VRS), a także wyeliminowano błąd, który powodował blokowanie skalowania rozdzielczości przy włączonym ray-tracingu (występował na kartach graficznych AMD).

Zarówno na nowych konsolach jak i na PC można spodziewać się również ulepszenia tłumów. W ten sposób określają to twórcy. Co mają na myśli? Napotykane postacie mają reagować bardziej realistycznie na działania gracza. Po sprowokowaniu niektóre będą nie tylko się bronić, ale staną się agresywne i zaatakują. Poza tym pominięcia czasu mają wpływać teraz na stan NPC-ów. Mniej opłacalne będzie także zaczepianie kierowców. Niektórzy mogą zacząć panikować i w przypadku zagrożenia spróbują odjechać nie patrząc na to co dzieje się dookoła.

Demo Cyberpunk 2077 do sprawdzenia

Dla niezdecydowanych przygotowano wersję demo. Dostępna jest na konsolach nowej generacji i pozwala wypróbować Cyberpunk 2077 przez 5 godzin. Oczywiście zawiera ona wszystko to, co wprowadza omawiana aktualizacja. To demo wersji next-gen.

Warto tu jednak odnotować, że limitowany jest nie tylko czas rozgrywki, ale też okres, w którym można z tej opcji skorzystać. Demo jest dostępne na na PlayStation 5 i Xbox Series X/S do 15 marca. Osiągnięte postępy można będzie zachować w przypadku podjęcia decyzji o zakupie gry.

Cyberpunk 2077 - gameplay z Xbox Series X i PlayStation 5

Tyle jeśli chodzi o suche fakty. CD Projekt RED pokusił się jednak również o coś na deser. To obszerne fragmenty rozgrywki zarejestrowane na Xbox Series X i PlayStation 5. Wprawdzie wersja demo wydaje się najistotniejsza, bo każdy będzie mógł sprawdzić grę dokładnie, ale zapewne i tak nie zabraknie chętnych do rzucenia okiem na przygotowane materiały.

Źródło: Cyberpunk 2077

Komentarze

49
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  xbk123
  17
  Fenomenalna gra, ukończyłem niedawno. Masa rzeczy jest w niej iście nexgenowa, a takiego miasta moje oczy jeszcze nie widziały w grach.
  • avatar
   Dudi4Fr
   9
   Obejrzałem cały stream, TLDR gra weszła w fazę beta i jest mniej więcej w stanie w jakim powinna być w dniu premiery.
   • avatar
    szymcio30
    5
    Teraz pytanie na ich detalach uzyskano wspomniane 60 fps? Jakby nie było nawet najlepsze karty graficzne nie oferują stałych 60fps w 4K z wyłączonymi efektami RT
    • avatar
     lux666
     5
     Po powrocie do gry po chyba rocznej przerwie nie wczytują mi się SAVE'y, wywala mi grę, zaiste zachęca do grania dalej :)
     • avatar
      kitamo
      3
      Ogolnie szału nie ma, dalej jest sporo bugow graficznych i niedoróbek>
      Gdyby ona tak wygladala na premiere to to by przeszło ale ulice dalej są puste, dalej nie ma tego żyjącego miasta. To nie jest to co bylo przez tyle lat obiecywane.
      • avatar
       Konto usunięte
       2
       To znaczy że już gra osiągała status grywalnej ? Czy jeszcze czekać z granie w ten tytuł ?
       • avatar
        Shiriu89
        2
        Wyczyścili wszystkie skille i ulepszenia z przedmiotów. Spedziłem w Night City ponad 300 godzin ale... odechciało mi się. Owoce mojej ciężkiej pracy CH** strzelił. Jak mam kontynuować rozgrywkę ?
        • avatar
         arekx
         2
         Bardziej czekam na Wiedźmina next gen !
         • avatar
          2
          Pierwsze testy wykazują że wydajność spadła, i to odczuwalnie. Zbadam temat dokładnie i wrócę z wynikami :)
          • avatar
           szymcio30
           2
           Nie wiem jak to jest na PS5, ale w wersji PC to raczej mamy zmianę wydajności na minus. Do tego DLSS wciąż pozostaje w wersji tylko 2.1.39
           • avatar
            levusek1992
            1
            Ja bardzo dobrze się bawiłem przy CyberPunku. Pewnie wrócę jeszcze za jakiś czas do tej gry. A dodam, że przez ostatnie 10 lat przeszedłem może z dwie gry w tym CyberPunka.
            • avatar
             Batyra
             1
             No Ok… ale jak przeszedłem już cyberpunk to jest jeszcze tam coś dla mnie? Bo sam fakt ze nie zobaczę glicza jak na stojąco na golasa jadę na motorze to trochę za mało… będzie dlc czy to taka jednorazówka? Sorry Redzi… tyle czasu ale Wiesiek nadal rządzi!
             • avatar
              Mario2k
              0
              To nie update cała gra się chyba ściągała grubo ponad 40GB
              • avatar
               fenrir123
               0
               Jeszcze trochę i może stanie się pełnoprawnym produktem. Mnie zastanawia najmocniej ile czasu poświęcono na tworzenie np. drzewka umiejętności (absurdalnego) czy wszystkich czapek, koszulek itp.
               Nie wspomnę o samochodach, których w grze mogło by w sumie nie być.
               Miało być GTA w świecie cyberpunka - pierwsze zapowiedzi pokazywały pościgi, strzelaniny i nie wiadomo co, a samochody w grze są tylko wozidłami = mogło by ich nie być wcale.
               • avatar
                antytalent
                -1
                Cyberbugs 2077. Cały szacunek zdobyty po Wiedźmin 3 gdzieś uleciał.
                • avatar
                 Marucins
                 -1
                 Panie jakiego wracamy do gry? Kto normalny czytaj nie kąpany w gorącej wodzie grał w tę grę?
                 Ten tytuł leży na półce STEAM i kwitnie - jak na razie to kwitła na niej pleśń. Patch 1.5 tego nie zmienił. A co dopiero przez wielu oczekiwane dodatki... Do czego te dodatki mają być? Do większej ilości irracjonalnego G.? Czy obłudy jaką uraczyli nas przed premierą? Nie ma do czego wprowadzać dodatki jak cały szkielet to zgnilizna, marketingowe kłamstwa i niespełnione obietnice.
                 A tak swoją drogą NPC.
                 O Boże jak można było spłodzić taka porażkę. Miało miasto tętnić życiem, a każdy NPC miał mieć własne życie... Za to powinni zostać powieszeni za jaja!
                 Niestety ale dalej czekam. Czekam i jestem zły że dałem się zwieść opinii wyrobionej tak na dobra sprawę JEDNYM bardzo dobrym tytułem.
                 • avatar
                  Konto usunięte
                  -15
                  Polski Wał 2077 1.5
                  • avatar
                   Endriu
                   -17
                   CyberBug ;)