Klawiatury

Ta klawiatura wyczuwa siłę nacisku - Cooler Master MasterKeys MK850

przeczytasz w 1 min.

Cooler Master MasterKeys MK850 to gamingowa klawiatura mechaniczna, która do gustu przypadnie przede wszystkim tym osobom, które chciałyby komfortowo grać w wyścigi, ale pad czy kierownica ich nie przekonują.

Granie w wyścigi na klawiaturze to nic przyjemnego, ale Cooler Master chce to zmienić. Wprowadza w tym celu na rynek model MasterKeys MK850 z klawiszami wyczuwającymi siłę nacisku. 

Cooler Master MasterKeys MK850 – klawiatura mechaniczna z bonusem

Rozwiązanie nazywa się Aimpad i podobnie jak analogowe spusty czy gałki w padach wykrywa to, jak głęboko wciśnięty jest klawisz. System działa na całej drodze klawisza, która wynosi w tym przypadku 4 mm. Precyzyjne kręcenie wirtualną kierownicą czy poruszanie się bohaterem na równie wirtualnym polu walki to coś, co staje się dzięki temu całkowicie możliwe. 

Cooler Master MasterKeys MK850 klawiatura wygląd

Jak to działa? Technologia Aimpad wykorzystuje diody LED, dzięki którym możliwe jest optyczne mierzenie stopnia, w jakim wciśnięty został dany klawisz. Ta informacja jest następnie przekazywana grze. – „Dostarcza to niezrównanej możliwości kontroli, nawet w wymagających grach” – powiedział Lance Madsen, główny inżynier Aimpada. 

Cooler Master MasterKeys MK850 klawiatura Aimpad

System ten nie jest jedynym atutem klawiatury Cooler Master MasterKeys MK850. Na liście znajdują się jeszcze między innymi cenione czerwone przełączniki Cherry MX, aluminiowa konstrukcja, (odpinana) podkładka pod nadgarstki, oddzielne klawisze multimedialne i makr, dodatkowy zestaw najważniejszych klawiszy z PBT, odłączany przewód oraz indywidualne podświetlenie RGB. 

Cooler Master MasterKeys MK850 – specyfikacja i cena

 • Typ: gamingowa klawiatura mechaniczna
 • Przełączniki: Cherry MX Red
 • Dodatkowe klawisze: multimedialne, sterujące i makr
 • Odświeżanie: 1000 Hz
 • Pamięć: 512 KB
 • Podświetlenie: RGB, indywidualne
 • Materiały: tworzywo sztuczne, aluminium, ekoskóra
 • Inne cechy: podpórka pod nadgarstki, odłączany przewód, Aimpad
 • Długość przewodu: 180 cm
 • Wymiary i waga: 494 x 268 x 55 mm, 1092 g

Cooler Master MasterKeys MK850 klawiatura bok

Domyślacie się pewnie, że ta klawiatura kosztuje niemało. Konkretnie – za Cooler Master MasterKeys MK850 trzeba zapłacić ...999 złotych. Jacyś chętni?

Źródło: Entrymedia, Cooler Master

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  victordeleco2
  1
  Zabawka
  • avatar
   skypan
   1
   Już od dawien dawna w "keyboard-ach" jest coś takiego jak klawiatura dynamiczna. A tu nagle wymyślili koło. I to drogie koło.
   • avatar
    Balrogos
    0
    A hajs wyżydzony z KickStartera xD z tym że mieli robić pada jesli taka firma jak CM, ktora ma w ciul kasy robi obudowy chlodzenia zasilacze żydzi na projekt na KickStarterze to co jest nie halo:

    https://www.kickstarter.com/projects/coolermaster/controlpad-24-keys-with-analog-control


    $94,625
    pledged of $50,000 goal
    1,072
    backers
    • avatar
     Konto usunięte
     -1
     Tysiunczek za coś, czego i tak nikt nie będzie wykorzystywał, bo producent gry powie, że za mała nisza a za dużo kodu do napisania.
     • avatar
      Vaclav
      -2
      Chińskie wagi za 20zł mają elektroniczny naciskomierz, który doskonale zastąpiłby analogi w WASD, spacji itd., ale nie. Gejming to gejming. Musiały być diody, precyzja 4mm lol i cena +500%.
      • avatar
       kombajn
       0
       Ciekawe czy i jak szybko Chińczycy skopiują tego Aimpada do tanich klawiatur. No i przypuszczam że zrobią to lepiej od Cooler Mastera bo IMHO taki system analogowy najbardziej przydał by się w grach wyścigowych a nie wiem jak wy ale ja w ścigałki gram na strzałkach a nie na WSAD. Także jak już to trzeba było to dać i na strzałki i na WSAD. Nie wierzę żeby gotowa implementacja tej technologi miała być tak droga żeby ze względów na koszty zdecydowali się umieścić te czujniki tylko pod WSAD. Już prędzej uwierzę że w CM marketingowcy powiedzieli inżynierom zróbcie to tak żeby za pół roku do roku móc łatwo wydać kolejny ulepszony model i skasować forsę drugi raz.