Słuchawki BT

Nowe słuchawki od Creative'a nie zatkają ci uszu

przeczytasz w 2 min.

Creative Technology prezentuje modele bezprzewodowych zestawów słuchawkowych z technologią przewodnictwa kostnego.

Firma Creative opracowała nowe słuchawki sportowe Outlier FREE Pro+ i Outlier FREE+, bazując na rozwiązaniach zastosowanych w bieżącej linii Outlier Free. Wykorzystano tu technologię przewodnictwa kostnego. Modele cechuje możliwość regulacji pałąka, na którym znajdują się przetworniki. Dopasowanie zestawu do głowy i uszu ma pozwolić uzyskać optymalną głośność i konfigurację dźwięku.

Na czym polega technologia przewodnictwa kostnego?

Chodzi o transmitowanie dźwięku poprzez specjalne przetworniki umieszczone w słuchawkach, które poprzez wibracje na kościach policzkowych użytkownika przekazują fale dźwiękowe do ucha wewnętrznego. Najważniejszą cechą takiego rozwiązania jest całkowite uwolnienie użytkownika od konieczności zatykania sobie uszu.

To ma się przekładać na większą świadomość otaczającego nas świata, skutkując zwiększonym bezpieczeństwem podczas biegania, jazdy na rowerze lub innych sportów wymagających kontroli otoczenia. To rozwiązanie może być również przydatne dla osób, które lubią rozmawiać z przyjaciółmi, jednocześnie słuchając ulubionego podcastu.

Creative Outlier Free+ 

Creative Outlier Free+ posiada wbudowany akumulator, który na jednym ładowaniu umożliwia odtwarzanie dźwięku przez 10 godzin. 10 minut ładowania pozwala na słuchanie do dwóch godzin muzyki. Słuchawki posiadają łączność wielopunktową, dzięki której można łączyć dwa urządzenia przez Bluetooth 5.

Creative Outlier Free+

Zestaw wyposażony jest w wielokierunkowy mikrofon z trybem redukcji hałasu i obsługą asystentów głosowych. Na pałąku znajdują się przyciski sterujące, które odpowiadają za odbieranie rozmów i sterowanie dźwiękiem i innymi ustawieniami. 

Creative Outlier Free Pro+

Creative Outlier Free Pro+ to z słuchawki przeznaczone dla sportowców, którzy oczekują, że ich sprzęt będzie działać w ekstremalnych warunkach. Model Pro posiada najwyższy poziom certyfikacji wodoszczelności IPX8, co pozwala na używanie zestawu podczas pływania, a nawet płytkiego nurkowania.

Creative Outlier Free Pro+

W tym przypadku zastosowano odtwarzacz MP3 z wbudowaną pamięcią 8 GB (kompatybilny również z formatami plików FLAC, WAV i APE). Wbudowana pamięć umożliwia odtwarzanie źródła dźwięku pod wodą, gdzie zasięg transmisji bezprzewodowej może ulegać zakłóceniom.

Cena

Creative Outlier Free+ wyceniono na 399 zł. Natomiast za Creative Outlier Free Pro+ zainteresowani zapłacą 549 zł.

źródło: materiały prasowe

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    wiki013579
    1
    Jako iż użytkuję poprzednią wersję tych słuchawek, polecam się dwa razy zastanowić przed ich zakupem. Są w dosyć aktrakcyjnej cenie na tą chwilę i zapewniają ciekawe funkcje których nie widać u Shokz jak jednocześne wsparcie bluetooth i wbudowana pamięć na muzykę. To co nie jest w nich fajne to oszukiwanie, że są wodoszczelne. Zatyczka która ma ją gwarantować, to paskudny dowcip ze strony producenta. Osobiście doświadczyłem wypadnięcia jej z otworu mikrofonu przy pierwszym kontakcie z basenem. Poskutkowało to dostaniem się wody do środka słuchawek i sporą ich awarią która mimo, że wydawała się być definitywnym końcem ich życia, po kilku dniach ustąpiła. Tak czy inaczej wsparcie gwarancyjne mam już z głowy. Nie polecam narażania ich na kontakt z bierzącą wodą a co dopiero pływamie w nich w basenie. Druga sprawa która bardzo boli to samo wykonanie słuchawek. Konstrukcja jest solidna, ale ma ona formę plastikowych odlewów na które naciągnięte są gumowe powłoki, ale bynajmniej nie jako integralna część słuchawek, a bardziej jak etui. Zachowują się odrobinę jak bardzo gruby kondom. Gdy słuchawki mocno zapocimy to pot dostaje się pomiędzy gumowe powłoki i plastik który one zakrywają co sprawia, że wszystko się ślizga, wywija, i przekręca. Raz już mi się zdarzyło, że będąc bardzo spoconym po treningu, doświadczyłem ześlizgnięcia się powłoki z jednej ze słuchawek przy ich ściąganiu. Aspekt konstrukcji urządzenia totalnie rozdmuchuje złudzenia, że mamy w dłoniach produkt premium. Gdy ma się pierwszy kontakt z tymi słuchawkami w uszy się rzuca bardzo tandetny syntezowany lektor, który przypomina od razu to co słychać, gdy obsługuje się głośniki manty czy inną tego rodzaju tandetną chińszczyznę. Warto nadmienić jak okropnie irytujące jest to, że komunikat który słuchawki obwieszczają, wycisza treści które są odtwarzane, bez ich pauzowania. Po długim czasie użytkowania mam z tego powodu nawyk, że gdy chcę podgłośnić słuchawki na maksa, to zawsze pauzuję oglądany film lub słuchany podcast, żeby nie musieć go cofać by usłyszeć to co słuchawki wyciszyłyby w celu obwieszczenia mi inkantacji "wolium maksimum". Serio można to było zastąpić jakimiś piknięciami jak w JBL'u. Nawet taniutki baseus wypada tutaj lepiej. Może to zmienili w tej nowej wersji ale raczej nie skuszę się by to sprawdzić. Ostatnia rzecz jaka budzi zastrzeżenia to dołączony kabel do ładowania i wgrywania muzyki. Jest on tak lichej jakości, że nie powstydziłaby się go najpodlejsza pozycja w tej kartegorii