Ciekawostki

Imponująca mimika - animatronika według Disneya

przeczytasz w 1 min.

Szamanka jak żywa. Disney pokazuje, na jak wiele stać go w temacie animatroniki na przykładzie postaci z filmowego uniwersum Avatar.

Pod koniec maja Disney otworzył w jednym ze swoich parków rozrywki sekcję poświęconą filmowemu uniwersum Avatar (Pandora: World of Avatar). Zwiedzający, którzy wybiorą się w trasę N’Vi River Journey, spotkają pod koniec Szamankę – robota przedstawiającego reprezentantkę humanoidalnej rasy Na’vi:

Przyjrzyjmy się Szamance z bliska:

Najlepsze jest jednak to, co kryje się pod „maską”. Znajduje się tam bowiem niezwykły i niezwykle złożony układ mechaniczny. Odpowiada on za to, by mimika była możliwie najbardziej realistyczna. Zobaczcie sami, jak to wygląda:

Disney tym samym wnosi animatronikę na najwyższy poziom. Realizm jest niezaprzeczalny, a jeśli weźmiemy pod uwagę to, że jest to autentyczna mechanika, a nie grafika komputerowa, to… robi to jeszcze większe wrażenie, prawda?

Kolejna dobra wiadomość jest taka, że Disney chce uczynić swoje animatroniczne postacie stałymi atrakcjami nie tylko w Pandora: World of Avatar, ale w licznych parkach rozrywki na całym świecie.

Źródło: TechCrunch

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    wiktorn86
    4
    Disneya stać na wiele. Kobiecie która na urodziny zrobiła córce tort z podobizną myszki miki wytoczyli proces, w kongresie dwa razy pod rząd wykupili ustawę o przedłużeniu autorskich praw majątkowych... wierna kopia jakiejś gęby to pikuś przy ich wielomiliardowych machlojkach.