Drony

DJI Mini 3 Pro - taki mały może wielkim być

przeczytasz w 2 min.

DJI Mini 3 Pro to najnowszy członek rodziny dronów ważących niespełna ćwierć kilograma. Jakimś sposobem Chińczykom udało się zmieścić w środku jeszcze lepsze podzespoły niż poprzednio.

DJI Mini 3 Pro – potęga minimalizmu

Historia serii 249-gramowych dronów spod znaku Mini sięga 2019 roku. Choć już pierwsza generacja imponowała na wielu polach, to przez te trzy lata producentowi udało się dokonać olbrzymich postępów. Najnowszym owocem tych prac jest DJI Mini 3 Pro – najpotężniejszy spośród małych dronów. 

Pomimo tak niewielkich gabarytów DJI Mini 3 Pro jest w stanie: 

 • nagrywać filmy w jakości 4K/60fps
 • obracać kamerę na gimbalu w zakresie 90 stopni (tryb pionowy), 
 • śledzić poruszający się obiekt, utrzymując go w centrum kadru, 
 • omijać przeszkody na swojej drodze w trzech wymiarach 
 • i latać 34 minuty między ładowaniami. 

Ten dłuższy czas lotu to przede wszystkim efekt zastosowania bardziej aerodynamicznych komponentów. Składana konstrukcja dodatkowo ułatwia transport. Olbrzymim krokiem naprzód względem poprzedniej generacji jest również system omijania przeszkód przed sobą, za sobą i pod sobą. A skoro już mowa o poprzedniku, to… 

DJI Mini 3 Pro składany

Warto w tym miejscu przypomnieć, że DJI Mini 2 również nagrywał filmy w 4K, ale przy płynności 30 klatek na sekundę, pozostawał w powietrzu o 3 minuty krócej i nie radził sobie z omijaniem przeszkód. To wszystko sprawia jednak, że za „Trójkę” trzeba znacznie więcej zapłacić. Konkretnie: ceny rozpoczynają się 4099 zł.

Dron bezproblemowy. Dron dla każdego

Według DJI oczywiście Mini 3 Pro jest wart swojej ceny. Ma to być nie tylko najpotężniejszy, ale i najbezpieczniejszy mały dron na rynku. „Chcemy, by więcej ludzi doznało bezpiecznych lotów i uzyskało dostęp do olbrzymiego świata tworzenia wizualnych opowieści” – zapowiada producent. 

DJI Mini 3 Pro dron

Dron DJI Mini 3 Pro oferować ma nie tylko wysoką jakość nagrań, ale też niezwykle proste i intuicyjne tworzenie materiałów. Wystarczy jedno kliknięcie, by ta latająca kamera utrzymywała żądany obiekt w kadrze podczas swobodnego lotu, podążała za tobą samodzielnie albo krążyła wokół określonego punktu. A to tak naprawdę tylko początek listy trybów automatycznych przygotowanych przez producenta. 

Źródło: DJI, informacja własna

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  q3aki
  1
  Mam mini2 i spełnia swoje funkcje, ale ten jest solidnym rozszerzeniem brakow "dwojki". Ale widać, że dji widzi i czuje oddech konkurencji, która nie spi (autel)
  • avatar
   NiemenCrystal
   1
   Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam
   https://niemencrystal.com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/