Gry

Koszty Dying Light 2 zwróciły się w miesiąc - jest hit

przeczytasz w 1 min.

Dying Light 2: Stay Human to olbrzymi sukces ekipy Techland. Polski producent pochwalił się, że koszty produkcji zwróciły się w zaledwie miesiąc od rynkowej premiery gry.

Dying Light 2 to hit. Koszty zwróciły się w miesiąc

Wystarczył miesiąc, by Techland odzyskał pieniądze, które wpompował w Dying Light 2: Stay Human, a było tego około 100 milionów dolarów. To najlepiej pokazuje, jak duży sukces udało się osiągnąć. Powodów można znaleźć co najmniej kilka. Po pierwsze: to po prostu dobra gra. Po drugie: kampania marketingowa była prowadzona w przemyślany sposób. Wreszcie po trzecie: wrocławska firma tym razem sama zajęła się wydaniem gry, dzięki czemu nie musi dzielić się zyskami z zewnętrznymi podmiotami. 

Nie bez znaczenia jest również to, że Techland znany jest w środowisku graczy z wieloletniego wsparcia: regularnego wydawania dodatków i aktualizacji, organizowania rozmaitych wydarzeń itd.  Zresztą nie jest przypadkiem, że – jak podał reprezentujący zarząd Techlandu Karol Bach w rozmowie z Pulsem Biznesu„w roku 2021 mieliśmy 7,6 mln użytkowników Dying Light, podczas gdy w roku premiery było ich 7,1 mln”. Dodajmy, że ta premiera odbyła się siedem lat temu. 

Techland daje 5-letnią gwarancję wsparcia

Także nabywcy Dying Light 2 mogą liczyć na to, że przez co najmniej 5 lat coś się będzie w obrębie tego tytułu działo. Doczekamy się między innymi dwóch rozszerzeń fabularnych oraz wielu mniejszych aktualizacji. 

Dying Light 2 DLC

Dodajmy na koniec, że pierwszy Dying Light to jeden z największych sukcesów polskiej branży gier wideo – rozeszło się około 20 milionów egzemplarzy. Dwójka jest na dobrej drodze, by przebić ten wynik – licznik już dawno przekroczył 5 milionów sztuk, a gra jest obecna na rynku zaledwie od lutego. 

Źródło: Puls Biznesu, Techland, informacja własna

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Nie wiem dlaczego ta gra juz mnie zdenerwowała na samym poczatku gdzie trzeba tam dobiec do lidera czy npc i musisz wejśc po jakichs kamieniach i po jakichś skakać tych skałach,a zrobili takie odstępy że to sie nie da tegio przeskoczyć ,zrobiłem ze dwa skoki ale 3 był jeszcze dłuższy i mowie no nie p**8le taką zabawe za chwile mi będą kazali skakać w przepaść.I wyłączyłem ta gre bo ja nie lubie takiego bezmyślnego czegoś że zamiast wejść po linie czy po drabinie to gdzieś tam latasz jak batman po skałach.Dopóki tego nie dopracuja to można sobie to darować ta gre.
  • avatar
   NiemenCrystal
   1
   Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam

   niemencrystal,com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/ (Zamieńcie przecinek na kropkę)
   • avatar
    DariozTorrent
    -5
    Dlaczego jeszcze nie ma tej gry na torrrentuhah! Co się dzieje chcem grać a jie moge!!!
    • avatar
     Tu_Szczecin
     0
     Gratulacje zważywszy fakt, że sequele często są słabsze od "jedynek". Liczymy się w świecie.
     • avatar
      Koza k
      0
      Kupiłem tą grą dla coop, a co się okazuje nie działa między tymi ps4 a ps5 , tragedia.