Gry komputerowe

Amazon wreszcie wydał coś, do czego lgną gracze

przeczytasz w 2 min.

Trochę czekaliśmy, ale wygląda na to, że było warto. New World doczekało się premiery i już po kilku godzinach widać, że może odnieść naprawdę spory sukces.

New World udostępnione, dziś premiera gry

Można pokusić się o stwierdzenie, że New World to propozycja dla cierpliwych, bo premierę przekładano aż cztery razy. A pamiętacie, ile podejść w ogóle Amazon Games robił pod graczy? Możliwe, że nie. W zdecydowanej większości kończyły się one mocno przeciętnie (lub jeszcze gorzej). Obaw nie brakowało również w tym przypadku, ale mimo wspominanych opóźnień wraz z kolejnymi miesiącami pojawiało się też nieco powodów do optymizmu.

Od dziś można sprawdzać, co New World jest warte i czy da powody do aktualizowania rankingu obejmującego najlepsze gry MMO. Dla porządku dodajmy, że New World jest propozycją na wyłączność PC. Standardowa edycja gry kosztuje 142,99 zł, edycję Deluxe wyceniono z kolei na 179,99 zł.

„Ponad milion graczy już zagościło w Aeternum podczas naszych testów beta, a dziś z radością witamy w  New World jeszcze więcej poszukiwaczy przygód. Epickie bitwy Nowego Świata, walka oparta na umiejętnościach graczy, piękna sceneria oraz  rozbudowane rzemiosło i rozwój postaci sprawiają, że jest to gra, w której naprawdę można się zagubić. A ponieważ Aeternum to żywy świat, stworzony, by zmieniać się i ewoluować w czasie, dziś jest tylko początek - mamy w zanadrzu o wiele więcej dla graczy.” - Christoph Hartmann, wiceprezes Amazon Games

New World zwiastun premierowy

Rewelacyjny debiut New World na Steam

Póki co twórcy mogą być w naprawdę dobrych nastrojach. New World znalazło się na liście bestsellerów sklepu Steam. Co więcej, biorąc pod uwagę liczbę bawiących się przy tym tytule graczy można mówić o największej tegorocznej premierze na tej platformie. Dotychczas rekordy należały do Valheim.

Recenzje są mieszane, ale w sporej mierze nie z powodu zastrzeżeń co do jakości rozgrywki, ale kolejek pojawiających się przed dołączeniem na serwer. Wedle obietnic, w najbliższym czasie sytuacja ma zmienić się na lepsze. Trwają prace nad kilkoma zmianami, w tym nad zwiększeniem pojemności serwerów.

New World Steam

Zamierzacie zagrać w New World? A może początek przygody z tą grą macie już za sobą?

Źródło: Play New World

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  awesome1337
  2
  meh, brak end game pve
  • avatar
   rbialo
   1
   Kilka pytań (i odpowiedzi), które być może komuś się przydadzą:

   1. Tylko Steam czy ma też własnego klienta?
   Tylko na Steam.

   2. Czy jest free trial / demo?
   Nie ma. Było przed premierą, a teraz tylko wersja do zakupu.

   3. Czy są zniżki dla klientów innych usług Amazona?
   Nie ma, ale są darmowe fanty dla członków Amazon Prime Gaming
   • avatar
    marioking
    1
    Mimo że gra mi się podoba to trochę zastanawia mnie wysokie opciążenie sprzętu podczas stania w kolejce... Czy wam też grafa jedzie 90-100% podczas całego stania w kolejce gdzie nie powinno być żadnego opciążenia graficznego, a z kolei cpu praktycznie nie pracuje? Taka teoria spiskowa że ryjemy im kryptowaluty naszym sprzętem :D
    • avatar
     Cezarr
     0
     Daję tej grze pół roku aż hype minie. Póki co Guild Wars 2 dla mnie numerem 1.