Gry komputerowe

Trzy miliony w niespełna trzy tygodnie, a grę przygotowało pięć osób

przeczytasz w 2 min.

Przed premierą Valheim trudno było wróżyć, że gra będzie rozchwytywana. Wystarczyła chwila i można z pełnym przekonaniem twierdzić, że twórcy jednak mają ogromne powody do radości.

Valheim w rękach ponad 3 mln graczy

Valheim zadebiutował na platformie Steam 2 lutego i szybko zaczął zyskiwać na popularności. Systematycznie pojawiały się komunikaty mówiące o rosnących wynikach sprzedaży. Ostatni z nich może robić wrażenie, bo wspomniano w nim o przekroczeniu bariery 3 mln egzemplarzy. Nie sposób pominąć tutaj kilku kwestii. Po pierwsze, wystarczyły na to niespełna trzy tygodnie. Po drugie, gra znajduje się w fazie wczesnego dostępu. Po trzecie, zespół odpowiedzialny za Valheim liczy sobie jedynie pięć osób.

„Ten luty był naprawdę dziki! W mniej niż trzy tygodnie wczesnego dostępu osiągnęliśmy kolejny kamień milowy. Valheim zostało kupione przez ponad trzy miliony odważnych Wikingów, którzy chcą przetrwać w dziesiątym świecie Yggdrasil lub zginąć podczas prób, prawdopodobnie zostając zmiażdżonym przez spadające drzewo.”

Jakby tego było mało, gra wydaje się mieć potencjał na osiągnięcie jeszcze lepszych rezultatów. Tak przynajmniej sugeruje zestawienie najlepiej sprzedających się gier na Steam, Valheim okazał się liderem również w minionym tygodniu. Jest też jedną z najczęściej streamowanych gier na Twitchu.

Steam sprzedaż

Valheim będzie rosnąć

W czym tkwi fenomen Valheim, bo powoli zaczynają pojawiać się co do tego tytułu właśnie takie określenia? Wydaje się, że jest to jedna z tych pozycji, co do których przekonać można się tylko w jeden sposób - grając. Ocenianie jej po samych materiałach wideo może okazać się nieco zgubne. Sugerują to też recenzje wystawiane grze na Steam, które są w zdecydowanej większości pozytywne.

Valheim

Duże zainteresowanie Valheim daje twórcom sporą motywację, nie dziwią zatem zapowiedzi nowości, jakie mają systematycznie pojawiać się w kolejnych miesiącach. I chodzi tutaj nie tylko o poprawki zgłaszanych błędów, ale również o zupełnie nowe elementy. Póki co nie podano jednak konkretów dotyczących tego, co wprowadzą poszczególne aktualizacje.

Graliście? Możecie potwierdzić, że zabawa w Valheim faktycznie wciąga?

Źródło: Iron Gate, gamerant

Warto zobaczyć również:

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Requiemourn
  9
  Nigdy nie nęciła mnie idea gier "survivalowych". Jak dla mnie granie powinno być oderwaniem od rzeczywistości, a nie jej jeszcze bardziej przytłaczającym odbiciem - mechaniki żywności, wody i pogody są IMO po prostu upierdliwe. I chociaż wiedziałem, że Valheim robi to inaczej, nie byłem przekonany.
  Mimo wszystko kupiłem grę trzy dni temu. Po dwóch godzinach nie byłem pewien, czy cały ten szum jest uzasadniony. Po czterech zacząłem się przekonywać. Następny dzień, noc, kolejny dzień i większą część nocy grałem biorąc jedynie przerwy na mycie, toaletę i jedzenie (miałem zamiar gdzieś tam iść spać, ale po umyciu zdecydowałem, że jeszcze na chwilkę wskoczę do gry...). Jeszcze żadna gra nie poddała mojej siły woli takiej próbie. A jedyne co póki co w niej robię, to rozbudowuję swój szałas (aktualnie jest to olbrzymi 'longhouse', który po raz n-ty ulepszam), więc poznałem może 10% tego, co ma do zaoferowania.
  Jeśli wam rzeczywistość miła - a może jeszcze bardziej, jeśli nie: trzymajcie się z daleka.
  • avatar
   KENJI512
   6
   Oh, i to bez nacisku na koloroskórych lgbt Wikingów? Czyżby ludzie pragnęli autentyczności?
   • avatar
    Ciekawski_
    2
    O co w tej grze chodzi?
    • avatar
     Zero-Cool
     1
     Valheim narodził się na Itch.io a tam można znaleźć trochę niezależnych gier które w przeciwieństwie do większości dzisiejszych gier AAA nie są robione na jedno kopyto. Dodam że większość gier na Itch'u ma opcję dobrowolnej opłaty więc można zobaczyć za darmo ciekawe gry, była tam między innymi alfa Valheim, ale po premierze na steam usunęli wersję z Itch'a z tego co widziałem.
     • avatar
      Ahura
      -2
      niema czym się podniecać. Miesiąc, może dwa i gra opustoszeje.