Karty graficzne

Radeon RX 6900 XT podkręcony na ciekłym azocie - uzyskany wynik robi wrażenie

przeczytasz w 1 min.

Co wyjdzie z połączenia karty graficznej Radeon RX 6900 XT i ciekłego azotu? Niemiecki overclocker der8auer postanowił to sprawdzić – takiego wyniku ekstremalnego podkręcania jeszcze nie było.

Radeon RX 6900 XT to topowa karta graficzna, która imponuje swoją wydajnością – nawet przy standardowych ustawieniach bez problemu można na niej pograć w 4K. Do ilu można ją podkręcić? Okazuje się, że ekstremalni overclockerzy potrafią wycisnąć naprawdę sporo.

Ekstremalne podkręcanie karty Radeon RX 6900 XT

Niemiecki overclocker Roman „der8auer” Hartung postanowił sprawdzić potencjał modelu PowerColor Radeon RX 6900 XT Liquid Devil Ultimate. Mówimy o specjalnej wersji karty Radeon RX 6900 XT, która bazuje na selekcjonowanym układzie graficznym AMD Navi 21 XTXH z podniesionymi limitami taktowań.

PowerColor Radeon RX 6900 XT Liquid Devil Ultimate

PowerColor Radeon RX 6900 XT Liquid Devil Ultimate - standardowe taktowanie

Wersja Liquid Devil Ultimate została fabrycznie przetaktowana, a do tego korzysta z wydajnego chłodzenia blokiem wodnym. Efekt? Konstrukcja już przy standardowych ustawieniach osiąga wysokie taktowanie rdzenia na poziomie 2800 MHz.

PowerColor Radeon RX 6900 XT Liquid Devil Ultimate - ekstremalne podkręcanie

der8auer udowodnił, że przy wykorzystaniu ciekłego azotu można uzyskać jeszcze wyższe zegary – niekonwencjonalne chłodzenie pozwoliło przyspieszyć układ graficzny do 3225 MHz (!).

Wynik robi wrażenie (szczególnie, że zwykłe wersje Radeona RX 6900 XT są programowo limitowane do 3000 MHz), aczkolwiek należy go traktować jako ciekawostkę. W domowych warunkach raczej nie ma możliwości, aby uzyskać takie zegary (a już na pewno nie do pracy w ciągłym trybie).

Poniżej możecie zobaczyć relację z bicia rekordu podkręcania karty PowerColor Radeon RX 6900 XT Liquid Devil Ultimate.

Źródło: YouTube @ der8auer

Zobacz więcej o kartach graficznych:

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  Kiedy podkręcanie 250W zasilacza do 2000W na ciekłym azocie? :P
  • avatar
   xbk123
   3
   Zajefajna ciekawostka, wnosząca do życia to, że jest po prostu ciekawsze. Ale nie, kurom domowym się nie podoba, bo nie mogą powtórzyć tego w domu ;)
   • avatar
    develoop
    1
    Nigdy tego nie mogłem zrozumieć jak podkręcanie na ciekłym azocie ma się do zwyczajnych domowych użytkowników... jako ciekawostka czy czegoś innego trzeba się doszukiwać?
    • avatar
     Kapitan Nocz
     1
     Pamiętam, jakie było podniecenie w narodzie jak redakcje ogłosiły dobicie pierwszego GPU do bariery 1 GHz przez AMD!! A teraz jakies 2.8 i nikt sie tym nie podnieca nie mówiąc już o pokonaniu bariery 2 GHz. Szkoda, że nie ma wyników ile ta karta ciągnęla z gniazdka przy 3.2GHz :D ?
     • avatar
      zack24
      1
      Czyli jak widać, oprócz górników jest jeszcze inna mikro społeczność ciesząca się z posiadania dobrego stuffu do grania. Szkoda, że jedni i drudzy nie zrobili niczego, co może poprawić humor oczekującym na GPU graczom. Mnie się najbardziej podoba to, że Pan budowniczy nie pokazuje żadnych emocji podczas całego fillmu :)
      • avatar
       Ahura
       0
       nic nie wnosząca do życia, ciekawostka.
       • avatar
        RAQ73
        -1
        tylko po co......?
        • avatar
         krzan
         0
         Naprawdę nie wiem co dają tego typu testy, gdyby przetestował to w grach to przynajmniej byśmy wiedzieli jak taktowania chipu wpływają na wydajność w środowisku do którego karta jest przeznaczona
         • avatar
          krzan
          0
          Naprawdę nie wiem co nam dają tego typu testy gdyby chociaż przetestował tą kartę w grach wiedzielibyśmy jak częstotliwość taktowania wpływa na wydajność karty w środowisku do którego jest ona przeznaczona
          • avatar
           Goldengecko
           0
           Tu się kolesiowi należy podziw że zaryzykował taką kartę ile był by w plecy jakby coś poszło nie tak
           i fakt że na zakup drugiej pewnie by sobie poczekał