Aplikacje mobilne

Facebook i Messenger w jednej aplikacji. Zmiana, na którą przestaliśmy czekać

przeczytasz w 1 min.

Dziewięć lat temu Facebook odłączył Messengera od swojej głównej aplikacji, co nie spodobało się użytkownikom. Zlekceważył to jednak, a gdy dziś już się przyzwyczaili, proponuje ponowne połączenie komunikatora z aplikacją portalu.

Facebook przywróci Messengera w głównej aplikacji

Gdy Facebook decydował się na odłączenie Messengera od podstawowej aplikacji portalu społecznościowego, spadła na niego lawina krytyki. Od tego momentu w 2014 roku użytkownicy chcący mieć dostęp do pełnej funkcjonalności musieli instalować na telefonach nie jedną, a dwie aplikacje. Zdążyliśmy się już jednak do tego przyzwyczaić, a Facebook rozrósł się do tego stopnia, że wręcz bardziej logiczne wydaje się utrzymywanie tych funkcji w dwóch różnych programach. I właśnie teraz firma Marka Zuckerberga planuje jednak powrót do wcześniejszej koncepcji. 

„Testujemy możliwość uzyskiwania dostępu do skrzynki Messengera wewnątrz aplikacji Facebook – napisał Tom Alison, który aktualnie stoi na czele portalu. – Ostatecznie chcemy, by użytkownicy mogli łatwo i wygodnie łączyć się ze sobą i udostępniać treści, czy to w aplikacji Messenger, czy też bezpośrednio na Facebooku”. 

Facebook ikona
Wystarczy jedna aplikacja?

Messenger wewnątrz Facebooka odpowiedzią na popularność TikToka?

W 2014 roku Facebook argumentował swoją decyzję chęcią uczynienia Messengera najlepszym komunikatorem na świecie oraz rozdzielenia konwersacji i innych funkcji portalu społecznościowego. Dziś natomiast planuje powrót do dawnej koncepcji, czyli „ułatwienia ludziom dzielenia się [odkryciami i informacjami] poprzez wiadomości, bez konieczności przełączania się pomiędzy aplikacjami”. Branżowi obserwatorzy widzą w tym odpowiedź na rosnącą popularność TikToka, który wszystkie funkcje oferuje w ramach jednego programu. 

Niejako wyprzedzając argumenty o próbie gonienia TikToka, pan Alison zapewnił w swoim wpisie, że „Facebook nie jest martwy ani nie umiera. Żyje i rośnie, mając już 2 miliardy aktywnych użytkowników każdego dnia”. A czy ty znajdujesz się wśród nich? No i jeśli tak, to czy zapowiadaną zmianę odbierasz na plus czy na minus?

Źródło: Facebook, The Verge, Engadget

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  levusek1992
  8
  Mam nadzieję, że messenger zostanie jako osobna appka, nie mająca nic wspólnego z FB
  • avatar
   KENJI512
   5
   O ile nie będzie trzeba robić dodatkowego kliknięcia...

   Wchodzisz w FB -> a potem dodatkowe kliknięcie w "wiadomości"

   Dziś można kliknąć po prostu messenger.
   • avatar
    Sebenicz
    2
    Mogliby w końcu zrobić jedną ale porządną aplikację bo te obecne to szajs jakich mało. Nie wspominam nawet o wersji www, bo ta jest tak ciężka jakby odpalać Crysisa 3 w 16K.
    • avatar
     deseczka
     1
     Oho to Ci zmiana na lepsze... mam nadzieję że nie skasują messengera jako oddzielnej apki. Fejsa na telefonie nie mam od lat.
     • avatar
      piomiq
      1
      "Zmiana, na którą przestaliśmy czekać "
      Znaczy użytkownicy tej aplikacji przestali czekać.
      • avatar
       lkozierowski
       0
       Przestałem korzystać z messengera i chyba nie byłem jedyny
       • avatar
        oreonoreon
        0
        Coraz więcej osób porzuca messengera: https://marcinkaminski.pl/rezygnacja-z-messengera/