Gry

100 milionów graczy Fallout Shelter

przeczytasz w 1 min.

Z okazji osiągnięcia takiego wyniku firma Bethesda przygotowała specjalną pięciodniową akcję dla graczy Fallout Shelter.

Ponad 100 milionów osób zagrało już w Fallout Shelterstrategię osadzoną w uwielbianym przez wielu postapokaliptycznym uniwersum. To ogromny sukces, który można jednak było przewidzieć.

Bethesda wykonała kawał solidnej roboty, projektując i produkując Fallout Shelter. Darmowa strategia, w której zarządzamy schronem początkowo trafiła do mobilnych graczy, ale z czasem pojawiła się też na pecetach i konsolach Xbox One. To bez wątpienia pomogło w osiągnięciu sukcesu.

Jak podaje producent i wydawca zarazem, ponad 100 milionów graczy rozegrało łącznie przeszło 7,5 miliarda sesji, na co potrzebowało prawie 386 milionów godzin. W tym czasie utworzono 140 milionów krypt, w których narodziło się ponad 900 milionów dzieci. Liczba zmarłych zwiadowców wynosi zaś prawie 340 milionów. Więcej ciekawostek na infografice poniżej:

Fallout Shelter infografika

To statystyki, które warto uczcić. Dlatego też dzisiaj rusza pięciodniowa akcja, w ramach której można zgarnąć łupy o łącznej wartości 10 dolarów. Wymóg: trzeba się logować codziennie. Spełnicie?

Źródło: Dark Side of Gaming, Bethesda

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sebmania
  -1
  https://steamdb.info/app/588430/graphs/

  Z moich źródeł wynika że gra PC nie odniosła wielkiego sukcesu.

  Dodatkowo 3,85 godzin na gracza to też nie są wielkie osiągi na grę typu "zjadacz czasu"

  Patrząc na liczbę "Dwellers evicted" to nawet połowa z nich niedoszła do momentu gdzie się wywala się ludzi z schronu.


  • avatar
   AntonioFacaldo
   0
   To jest całkiem fajna gierka... choć nie wiem co można w niej robić aż tyle godzin, po dłuższej chwili robimy w kółko to samo co się nudzi szybko.

   Nie mówiąc już o tym przekręcie z przestawianiem godziny :)