Bezpieczeństwo

Liczysz na beta testy Far Cry 6? Nikt nie jest jeszcze szczęśliwcem, ale łatwo zostać ofiarą

przeczytasz w 1 min.

Na Far Cry 6 czeka wielu sympatyków strzelanek. Możliwość sprawdzenia rozgrywki przed premierą to kusząca wizja, niestety postanowili wykorzystać to cyberprzestępcy.

Oszustwo z rzekomymi beta testami Far Cry 6 w tle

W ostatnim czasie o Far Cry 6 zrobiło się bardzo cicho. Dziś zaczęły pojawiać się informacje mówiące o wiadomościach e-mail, za pośrednictwem których wybrane osoby otrzymały propozycję udziału w beta testach gry. Cała sprawa bardzo szybko wzbudziła wątpliwości i słusznie, bo jak się okazało jest to oszustwo.

Potwierdził to już również Ubisoft, przestrzegając przy tym przed jakimikolwiek interakcjami. Skutki mogą być bowiem opłakane. Cyberprzestępcy chcą wyłudzić dane, finalnie są tu w stanie uzyskać podgląd wszystkiego, co ofiara wykonuje na swoim komputerze.

Co z dalszymi losami Far Cry 6?

Ostatnie oficjalne informacje na temat Far Cry 6 pochodzą jeszcze z końcówki zeszłego roku. Nie były szczególnie optymistyczne, bo premierę przesunięto wtedy na nieokreślony termin. Pewne jest jedynie tyle, że gra zostanie oddana w ręce graczy w 2021 roku. Jakiś czas temu w sklepie w sklepie Microsoft Store pojawiła się wzmianka o 26 maja, ale sam producent się do tego nie odniósł.

Far Cry 6 będzie dostępny na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4, a także Xbox Series X, Xbox Series S i PlayStation 5. Jeśli beta testy zostaną ogłoszone, Ubisoft i media będą o tym informować. Na ten moment zalecamy ostrożność i chłodną głowę, bo póki co można narazić się jedynie na problemy. Sama metoda wybrana przez cyberprzestępców nie jest nowa, dokładnie z tym samym schmatem mieliśmy do czynienie chociażby przed premierą Cyberpunk 2077.

Źródło: @UbisoftSupport

Warto zobaczyć również:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  szymcio30
  2
  Far Cry 6 to nic innego jak ciągniecie za uszy starego schematu w niby innych okolicznościach. Jedyne wyjście to restart z nowa lepsza fabułą jak w jedynce. Jednak to tylko życzenia i Crysis pokazał jak można nisko upaść...Wiem remaster, ale to co zrobili to śmiech na sali
  • avatar
   hovzi
   1
   Co jak co ale 5. część była naprawdę przyjemna. Podobał mi się setting gry. Pomimo przestarzałych mechanik nadal można było się dobrze bawić.
   • avatar
    greghostor
    0
    Na 4 skończyłem. Nie ma mowy, absolutnie. To jest cały czas to samo i odradzający się przeciwnicy. Ubi zabił wszystkie marki.