Smartfony

Galaxy S6 Edge w teście wytrzymałości - wypada zaskakująco dobrze

przeczytasz w 1 min.

Galaxy S6 Edge to bez wątpienia urządzenie niezwykle interesujące i bardzo udane. Wygląda też na to, że jest przy tym bardzo wytrzymałe.

Galaxy S6 Edge

Galaxy S6 Edge to bez wątpienia urządzenie niezwykle interesujące i, jak możecie przekonać się chociażby z naszej recenzji, bardzo udane. Wygląda też na to, że jest przy tym bardzo wytrzymałe.

A w momencie premiery i jakiś czas po niej nie było to wcale takie oczywiste. Z racji tego, iż urządzenie wyposażone zostało w ekran zakrzywiony na obydwa boki pojawiło się mnóstwo komentarzy sugerujących, że o uszkodzenie takiej konstrukcji nie będzie trudno.

Okazuje się jednak, iż aluminium oraz szkło Gorilla Glass 4 to połączenie zapewniające Galaxy S6 Edge dużą wytrzymałość. W sieci pojawiło się już kilka tzw. drop testów, ale do tej pory nagrania były na tyle niskiej jakości, że nie dało się z nich praktycznie niczego dowiedzieć. Wreszcie się to zmieniło, za co podziękować należy ekipie TechSmartt. Wniosek wyciągnięty na podstawie przygotowanego materiału jest prosty - Galaxy S6 Edge znosi upadki nie gorzej niż smartfony z klasycznymi ekranami, co uznać można za miłe zaskoczenie.


Tak różowo nie jest już w przypadku kąpieli w wodzie. Galaxy S6 Edge nie jest wodoszczelny i test TechSmartt doskonale temu dowodzi. Trudno jednak mówić tutaj o rozczarowaniu skoro sam producent się tego typu funkcją nie chwali. W tym przypadku to zatem raczej jedynie ciekawostka.
 


Źródło: theverge, youtube

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Ten telefon jest naprawde wytrzymaly, bedzie na mojej liscie zakupow w 2016.
  • avatar
   Ganster
   1
   Tyle czekania i nie padł.
   • avatar
    Franz
    1
    Biorąc pod uwagę przygody mojej żony i znajomych z upadkami smartfonów (iPhone, Samsung, Nokia, Sony) to stwierdzam, że jest naprawdę wytrzymały.
    • avatar
     Yamaraj6
     1
     Szczerze mówiąc tego się po nim nie spodziewałem. Miłe zaskoczenie.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ale ciekawe co by było gdyby telefon ustawić otworami do góry ... pewnie szybciej by się woda tam dostała a skutki mogły być gorsze
      • avatar
       Konto usunięte
       -1
       A mi i tak wypadnie w kaburze i szkle ochronnym z wysokości 40cm na kafelki i pęknie wyświetlacz.
       • avatar
        Yogi.
        -3
        To prima aprilisowy żart. Tak łatwo daliście się nabrać.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Oj nie zrobiła się pajęczynka na ekranie :(