Smartfony

Galaxy S9+ vs iPhone X - jak topowe smartfony znoszą upadki?

przeczytasz w 1 min.

Wydajności i zaawansowanych funkcji obydwu smartfonom domówić nie można. Producenci postawili tutaj na szklane obudowy, co nie pozostaje bez znaczenia w kontekście wytrzymałości.

Samsung Galaxy S9+ i Apple iPhone X to jedne z najdroższych, najwydajniejszych i najlepiej wykonanych smartfonów dostępnych w sprzedaży. Jak wypada ich wytrzymałość?

Spora część nowych smartfonów, zwłaszcza tych topowych, cechuje się szklanymi obudowami (za wyjątkiem metalowych ramek). Nie inaczej jest tutaj. Dodając do tego duże wyświetlacze, bardzo bolesne w skutkach bywają przede wszystkim upadki na twardą powierzchnię. Właśnie pod tym kątem przetestowano wymienione urządzenia.

Zajęła się tym między innymi ekipa PhoneBuff, która podobne testy przeprowadza w „laboratoryjnych warunkach”. Takich, które dawać mają testowanym smartfonom równe szanse. Jak różne próby zniosły modele Galaxy S9+ i iPhone X?


Warto wspomnieć, że podobne testy, tyle, że na Galaxy S9 i Galaxy S9+ przeprowadziło SquareTrade. Bez zaskoczenia, efekty są podobne. Pocieszeniem może być jednak fakt, iż zdaniem SquareTrade smartfony są nieco trwalsze niż poprzednicy.


Źródło: PhoneBuff, SquareTrade, Inc.

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  derekpl
  2
  Bezsensowne niszczenie urzadzen. Kazdy upadek jes inny.
  Telefony upadaja na rozne podloza z roznych wysokonsci pod roznym katem itp.
  • avatar
   MrAve
   2
   A ja z uporem maniaka siedzę na S4 i9506 i mam spokój. Póki wszystkie te cudowne ficzery, 8GB RAM i super wydajne procesory, będą zamykane w szklanej bańce, nie widzę najmniejszego sensu by pchać się w zakup bombki choinkowej za 4000 zł.
   Jak mój mi kiedyś upadnie, zapłacę 250 zł za ekran i problem z głowy.
   Jak upada komuś jedna z tych szklanych baniek, słychać donośny dźwięk otwierającej się kasy na wymianę ekranu za 1500 zł i szklanych plecków za kolejne 900 zł.
   Dziękuję, postoję.
   • avatar
    zakius
    0
    brawo samsung, brawo apple!
    a jakby tak, nie wiem, zastosować do konstrukcji obudowy materiał odporny na uderzenia?
    i przednie szkło nieco schować za nim?
    hmm...
    • avatar
     Dragonik
     0
     He he siedzę na Sony ericsson W902 i jak spadnie to podnoszę i idę dalej:)
     • avatar
      vader
      0
      A kiedy upadała Nokia 3210 ?!? ...wymieniali kostkę brukową i świat kręcił się dalej :)